Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 08:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 134  Następna strona
jakie opony? 
Autor Wiadomość
degustator whisky
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:42
Posty: 1305
Lokalizacja: Toronto
Post Re: jakie opony?
Pędzel a dla mnie coś masz?? ;)

_________________
BIKEPICS-DZIKUS
Obrazek


18 mar 2010, o 21:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Dzikus napisał(a):
Pędzel a dla mnie coś masz?? ;)


Nie Dzikus, goście obudzili mnie o 1.00 w nocy ale przywieźli tylko 14 opon, ale Diablo supercorsy tam niestety nie ma :/

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


19 mar 2010, o 09:32
Zobacz profil WWW
degustator whisky
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:42
Posty: 1305
Lokalizacja: Toronto
Post Re: jakie opony?
No szkoda, to zostaje czekać na eliminacje na poznaniu...

_________________
BIKEPICS-DZIKUS
Obrazek


19 mar 2010, o 09:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: jakie opony?
W zeszłym sezonie badałem temat, które opony byłyby dobre dla SV z myślą o jeździe torowej i czasem turystycznej dla początkujących :)
To znalazłem i wyczytałem opinie:
Dunlop RoadSmart, RoadSmart2, 207E, 208
Michelin PilotPower
Bridgestone BT 021, 016, 015, 014, 010, 56(lecz 56 to już bardziej turystyka).
Metzeler Sportec M3

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


21 mar 2010, o 19:38
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: jakie opony?
A co powiecie o tym?
http://moto.allegro.pl/item956393551_me ... 6_cbf.html
To są gumy metzelera z1, cena 670 za nowe opony 2009. W autokompleks były (może jeszcze są) za 610, ale nigdzie nie znalazłem żadnych testów, opinii na ich temat. To chyba jakiś starszy model (ale widocznie wciąż produkowany) i teraz wszędzie wszyscy piszą o Z6, ale to już chyba zupełnie inna półka cenowa...

Czekam na opinie, sugestie...

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


24 mar 2010, o 11:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: jakie opony?
Z1 to opona typowo turystyczna, technologicznie bardzo stara... Za 670zł możesz kupić chociażby shinko i będą się sprawować lepiej ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 mar 2010, o 13:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: jakie opony?
Jak masz wybierać to z kategorii: sport/touring, supersport, hypersport, racing, itp...
Te trzy ostatnie kategorie opon u producentów są przeznaczone do ostrzejszej jazdy po winklach i dlatego są droższe. Dodatkowo szybciej się zużywają/zdzierają, kosztem lepszego klejenia się do asfaltu.

Dlatego jak w Metzellerach coś oglądasz to tu:
http://www.us.metzelermoto.com/web/cata ... rt_touring
lub tu:
http://www.us.metzelermoto.com/web/cata ... supersport

Bridgestone:
http://mc.bridgestone.co.jp/en/products ... nroad.html

Dunlop:
http://www.dunlop-tires.com/dunlop_plpl ... upersport/

Michelin:
Race - http://www.michelin.co.uk/michelinuk/en ... 20822.html
Sport - http://www.michelin.co.uk/michelinuk/en ... 21681.html

Pirelli:
Sport - http://www.pirellityre.com/web/tyres-ca ... fault.page
Hypersport - http://www.pirellityre.com/web/tyres-ca ... fault.page

Test opon sportowo/turystycznych
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ystycznych

PONIŻEJ TREŚĆ DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH UŻYWANYCH OPON :)

Osobiście kupuję używki i je polecam (trzeba dobrze znaleźć).

Dlaczego używana guma? (tu będzie wiele podzielonych zdań)
Proste - oszczędność kasy.
Mam kilku znajomych (ok. 7 osób), które jeżdżą już kilka sezonów na używkach ścigaczami. Nigdy się zrazili do używek i nigdy nie mieli problemu. Mi także doradzali, aby kupić używki od 100 zł do 300 zł niż kupić nową za 400zł wzwyż. Pędzel (user z naszego forum) sam jeździ na używkach i ma z nimi wiele do czynienia bo sprowadza, jeździ i jest zadowolony. Dodatkowo zaopatruje Stunter'a 13. Raptowny, który też zapier* swego czasu po LBN, także kupował używki (gdy jeszcze nie miał sponsorów).
Zeszły sezon (3,5 tys. km) jeździłem na używkach, po torze i turystycznie. Kupiłem na przód BT57 2009 oraz tył BT14 2007. Przód miał ok. 5mm bieżnika, tył ok. 3mm. Wszystko jest git. Żadnych ślizgów itd., także i w deszczu (ulewa) 80 km. Zaznaczam, że to nie było jeszcze schodzenie na kolano :) BT57 nie jest dobrym wyborem na torową jazdę.

Jaka ma być używana guma?
Na przód DOT max do 2 lat (im świeższa, tym lepsze trzymanie)
Na tył DOT max do 3 lat

Dodatkowo:
- min. 3/4mm bieżnika, żeby jeszcze były na kilka tys. km
- najlepiej sportowa, szybciej się grzeją i trzymają asfaltu
- nie łatana
- równo zużyta po bokach

Na przód ważne jest, aby guma była dobra, świeża, mało zjechana - jak nam przód poleci, to leżymy. Tył daje nam więcej szans na wyprowadzenie moto.

Mój przykład:
BT57 2009, BT14 2007 udało mi się na Allegro kupić po 80 zł, czyli 160zł + 20zł przesyłki = 180 zł. Byłem z nimi na torze i śmigałem turystycznie.
Za nówki bym zapłacił min. 800zł. Zaoszczędziłem 620zł... Jasne, na krócej starczą, ale i tak się opłaca.

Wczoraj wieczorem kupiłem na przód nieużywaną D207F DOT 0208, czyli z 2 tygodnia 2008 za 120zł + 30zł przesyłka = 150zł. Nowe z 2010 ok. 400zł. Na tył czekam na dostawę od Pędzla, chyba że wcześniej coś znajdę.

Pamiętaj, że używana opona za ok. 200zł jest tą samą co nowa za 500 zł po przejechanych kilku tysiącach kilometrów.
Oczywiście używki starczają na krócej, ale i tak to się opłaca w porównaniu z nową w przeliczeniu na przejechane kilometry.
Dodatkowo jak złapiesz gumę (przebita opona), to w plecy jesteś przykładowo "200zł" a nie 400 czy 500zł...

Dlaczego ludzie krytykują używki?
- lubią mieć nową i pewną gumę, która nie ma żadnych przykrych historii i problemów z wyważeniem
- mają kasę na nowe gumy po 800zł/1000zł
- niektórzy myślą, że używana sama z siebie może "pęknąć" i jest niepewna (gówno prawda)
- teksty typu "ryzykujesz życiem" bo nie wiadomo jaką guma ma przeszłość, dla mnie są kolejnymi tekstami "starych precli". Gumę zakładasz, wyważasz i jeździsz, kropka. Tu nie ma co się spier*. Jak się nie da wyważyć to wywalasz, masz pecha i następnym razem przyjrzysz się lepiej oponie przed zakupem.
- producenci i sprzedawcy nowych gum zaciekle krytykują używki, bo tracą przez to dochód. Stąd sponsorowane artykuły na ścigacz.pl o tym dlaczego "warto i odpowiedzialnie kupić nową gumę" -_-
- można trafić na oponę bitą po wypadku motocykla, która ma zniszczoną konstrukcję i nie można jej dobrze wyważyć (pech :)
- można trafić w oponę, która jest nierówno zużyta i także są problemy z wyważeniem (trzeba prosić o dokładne zdjęcia)
- niektórzy sprzedawcy używek trzymają je "pod chmurką", w słońcu i deszczu guma z czasem traci swoje właściwości

Jaka jest prawda?
Jak znajdziesz dobrą używkę, to oszczędzasz masę kasy, śmigasz i jest gitara. Po sobie to wiem, po znajomych to wiem oraz po niektórych osobach z tego forum :) Po kilku latach podliczasz, że na używkach w stosunku do nowych zaoszczędziłeś kilka tysięcy złotych...

Jak szukać używek? (allegro)
Wklepujesz: 120/60 lub 120/60ZR17 lub 120/60R17 lub 120/60-17 lub 120/60/17. To samo ze 160/60...
Patrzysz na bieżnik i DOT nie starszy niż 3 lata. Prosisz o lepsze fotki, jak są wątpliwości to pytasz, dzwonisz.
Jak nie ma podanego modelu opony, to wchodzisz na strony producentów (linki wyżej) i porównujesz wzór bieżnika z allegro ze zdjęciami na stronie producenta.

Wchodzisz i szukasz 3 razy dziennie, codziennie, aż do skutku. Jak nie ma dziś to może jutro, albo za tydzień, ale ZAWSZE znajdziesz. Trzeba być wytrwałym i cierpliwym w szukaniu dobrych używek. Podobnie jak z używanym moto :)

Tak ja to robię :)

Wiem, że parę osób mnie zjedzie za powyższy tekst. Napisałem co na ten temat uważam. Jak walnąłem jakieś byki, piszcie. Poprawię :)
Proszę o komentarz.

Pozdrawiam,
Arek.

===
EDIT 16.04.2010
W tym tygodniu kupiłem kolejne dwie opony - używaną i nową :)

Dunlop D207 50 tydzień 2007r z frędzlami blisko środka, 5,5mm bieżnika. Używana. 160/60/17 (na tył). Cena 250zł.
Pirelli Diablo Strada 3 tydzień 2010 nówka fabryczna. 160/60/17 (na tył). Cena: 350zł. (Gościo się pomylił w cenie i wpisał 250zł, lecz potem wyjaśnił sytuację i dopłaciłem mu 100zł, aby negatywów sobie nie stawiać i normalnie zakończyć sprawę). Zapewne za rok ją założę dopiero :) Kupiłem na zaś, bo była okazja.

Siedziałem 4 dni, 3 razy dziennie szukając w Allegro. Jedna stała 4 godziny, druga jeden dzień na aukcji.
Piszę, to aby uświadomić niezdecydowanych/zrezygnowanych, że naprawdę da się kupić oponę nawet nową w dobrej cenie, tyle, że trzeba wyczekać i naszukać się swoje :)

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


Ostatnio edytowano 30 kwi 2010, o 23:56 przez arwo, łącznie edytowano 3 razy



24 mar 2010, o 13:18
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Popieram awro :spoko:
Ale i tak ktoś zaraz napisze, że wydajesz kasę na pierdoły, a oszczędzasz na oponach (na życiu!) itp.


24 mar 2010, o 19:29
Zobacz profil WWW
Zygzak Rajder
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 21:16
Posty: 755
Lokalizacja: OP
Płeć: mężczyzna
Moto: ZX10R gen 5
Post Re: jakie opony?
Masz rację ja nie neguję tego co piszesz, ale dopóki badzie mię stać będę kupował nowe gumy. Jak mnie przyciśnie poszukam używek.

_________________
Suzuki SV 650s K5 => SUZUKI GSX1300RK8=> Kawasaki ZZR1400 II GEN=>KAWASAKI ZX10R gen 5


24 mar 2010, o 19:53
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: jakie opony?
Pewnie masz rację ze wszystkim co piszesz z dwoma wyjątkami:
arwo napisał(a):
najlepiej sportowa, szybciej się grzeją i trzymają asfaltu

Podobno gumy sportowe (inna mieszanka) przystosowane są do pracy w innych przedziałach temperatur i to właśnie guma sportowo-turystyczna szybciej się nagrzewa, tj. zaczyna trzymać w niższych niż typowo sportowa temperaturach. Na suzuki-moto-szkole facet twierdził, że w zimne dni, na mokrym, taka opona może w ogóle nie chcieć złapać temperatury!!!
Chyba się to składa z faktem, że na motoGP używają tych specjalnych pokrowców na gumy, żeby dać im temperaturę.

Druga rzecz to koszt zakładania gumy i wyważenia. Do kompletu za 800 zł (nówki) doliczam koszt 100 zł za założenie i wyważenie za dwa koła (dawno nie zmieniałem gum, więc ceny nie jestem pewien). To starcza na (powiedzmy) 20 kkm.
Do ceny używanych gum doliczamy założenie i starcza na odpowiednio mniej - zależnie od gumy. Nie wiem, na ile przeciętna wam starczają używki.
No i jak pojadę na warsztat na zmianę gumy, a okaże się, że gumy nie daje się wyważyć, to co - założą mi starą gumę, ale zapłacić muszę i tak, a za tydzień, jak podjadę z inną gumą - to znowu :(

Generalnie chyba się i tak opłaca, ale różnice nie są aż tak duże, jakby się mogło wydawać, za to dużo zachodu z tym.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


24 mar 2010, o 20:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
pm2z napisał(a):
A co powiecie o tym?
http://moto.allegro.pl/item956393551_me ... 6_cbf.html
To są gumy metzelera z1, cena 670 za nowe opony 2009. W autokompleks były (może jeszcze są) za 610, ale nigdzie nie znalazłem żadnych testów, opinii na ich temat. To chyba jakiś starszy model (ale widocznie wciąż produkowany) i teraz wszędzie wszyscy piszą o Z6, ale to już chyba zupełnie inna półka cenowa...

Czekam na opinie, sugestie...


Nie kupuj, te opony się nie nadają do SV-ki, mają indeks H czyli do 210 km/h, poza tym jest tak jak pisze Lasooch, to są gumy bardziej turystyczne chociaż ja tam złego zdania p tym modelu nie mam B)

pm2z napisał(a):
Pewnie masz rację ze wszystkim co piszesz z dwoma wyjątkami:
arwo napisał(a):
najlepiej sportowa, szybciej się grzeją i trzymają asfaltu

Podobno gumy sportowe (inna mieszanka) przystosowane są do pracy w innych przedziałach temperatur i to właśnie guma sportowo-turystyczna szybciej się nagrzewa, tj. zaczyna trzymać w niższych niż typowo sportowa temperaturach. Na suzuki-moto-szkole facet twierdził, że w zimne dni, na mokrym, taka opona może w ogóle nie chcieć złapać temperatury!!!
Chyba się to składa z faktem, że na motoGP używają tych specjalnych pokrowców na gumy, żeby dać im temperaturę.


Tu masz rację, im bardziej sportowa opona tym ciężej ją rozgrzać, do tego służą koce grzewcze, w inny sposób raczej ciężko doprowadzić opony sportowe do optymalnej temperatury pracy.
Ale takich typowo sportowych gum przecież nikt nie będziesz zakładał bo to tylko są takie typu slick, reszta opon - to znaczy wszystkie te które mają jakiś tam wzór bieżnika już się nadają do jazdy "cywilnej", oczywiście i skromniejszy bieżnik tym gorzej radzą sobie na mokrej nawierzchni ale nie ma aż takiego wielkiego problemu z ich rozgrzaniem.

pm2z napisał(a):
Druga rzecz to koszt zakładania gumy i wyważenia. Do kompletu za 800 zł (nówki) doliczam koszt 100 zł za założenie i wyważenie za dwa koła (dawno nie zmieniałem gum, więc ceny nie jestem pewien). To starcza na (powiedzmy) 20 kkm.
Do ceny używanych gum doliczamy założenie i starcza na odpowiednio mniej - zależnie od gumy. Nie wiem, na ile przeciętna wam starczają używki.
No i jak pojadę na warsztat na zmianę gumy, a okaże się, że gumy nie daje się wyważyć, to co - założą mi starą gumę, ale zapłacić muszę i tak, a za tydzień, jak podjadę z inną gumą - to znowu :(

Generalnie chyba się i tak opłaca, ale różnice nie są aż tak duże, jakby się mogło wydawać, za to dużo zachodu z tym.


Powiem Ci tak, ja osobiście zmieniam maksymalnie do 3 sztuk w ciągu sezonu ale to tylko w przypadku jeżeli zakładam opony które mają około 3mm bieżnika i mniej, taka sztuka starcza mi powiedzmy średnio na jakieś 5-8 tys km., teraz właśnie założyłem sobie Michelina Pilot Road2 z 2008 roku, bieżnik 5,8 mm na środku, cena za jaką ją kupiłem to jakieś 150 zł plus montaż 25 zł, łącznie wyszło 175 zł i mam gumę na której spokojnie zrobię 15 tys. km., jakby nie liczyć używki to duża oszczędność.

Kronos napisał(a):
Masz rację ja nie neguję tego co piszesz, ale dopóki badzie mię stać będę kupował nowe gumy. Jak mnie przyciśnie poszukam używek.


Ja nie nakłaniam nikogo do kupowania używek, jeżeli kogoś stać to jak najbardziej kupujcie nowe sztuki. B)

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


24 mar 2010, o 22:36
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:32
Posty: 94
Lokalizacja: Rz-ów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: jakie opony?
Z podanej pary: Pirelli Diablo Strada vs Dunlop D209 co wybrać?
Albo jakieś inne pomysły w podobnej kwocie?

_________________
____________________________
[Suzuki SV650S K5]


16 kwi 2010, o 11:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: jakie opony?
D209 są to opony torowe, a Strady sportowo-turystyczne z naciskiem na Sport.
Z tego wynika, że D209 będą w ch*j lepiej trzymać niż Strady, ale szybciej się zużyją. Strady na kilka tysięcy km dłużej Ci starczą.

Ostatecznie:
Jeżeli nie zapier*alasz na torze i nie szalejesz w zakrętach po mieście jak dziki zwierz, to Strady w zupełności Ci wystarczą i są bardziej opłacalne jeśli chodzi o żywotność. Często także tańsze w cenie niż D209.

Nic nie sugeruję, wybór jest Twój :) Piszę to, bo jak będziesz miał ślizga to będzie na mnie :) hehe
Jak D209 są tanie lub takie same cenowo co Strady to kup D209, będziesz pewniej się czuł.

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


16 kwi 2010, o 11:09
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:38
Posty: 974
Lokalizacja: Szczecin/Pyrzyce
Post Re: jakie opony?
Ja kupiłem Strade zobaczymy na ile starczą ;)

_________________
SV 650 S 2005 r


16 kwi 2010, o 11:19
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:32
Posty: 94
Lokalizacja: Rz-ów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: jakie opony?
Dzięki arwo za konkretną opinię :)

_________________
____________________________
[Suzuki SV650S K5]


16 kwi 2010, o 15:08
Zobacz profil
Mister Budda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 12:22
Posty: 2362
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VTR RIDER :D
Post Re: jakie opony?
Siemanko ludzie, mam problem i zastanawiam się co z nim zrobić, zaczyna mi się kończyć bieżnik po środku tylnej opony, poprzedni właściciel nawet nie zbliżył się do jej zamknięcia, ja jeszcze za mało jeżdżę i nie potrafię, mięsa na bokach jest ogrom w porównaniu z tym co po środku :) Czy mam wymienić taka oponę czy czekać narazie ?? Jeżeli zmieniać to zastanawiałem się nad takimi oponkami, http://www.allegro.pl/item998318552_opo ... 60_17.html
Mam michalinki z takim właśnie bieżniczkiem tylko nie mieszane :) przednie opona jest zdrowa wiec myślę że można by ja zostawić :)

Co o tym myślicie jak się będziecie upierać to dostarczę fotki swoich oponek :)

pozdro

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


16 kwi 2010, o 16:34
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: jakie opony?
Pilot Power 2 to bardzo dobre sportowe opony.
Zauważyłem, że jeśli opona na środku jest zjechana, a na bokach nie motocykl gorzej prowadzi się w zakręcie, jest mniej stabilny. Jeśli bieżnik na środku jest zjechany do ogranicznika to wymień oponę. Jeśli jest go jeszcze trochę to możesz jeździć, ale będzie gorzej trzymał się w deszczu.

argOs, mam Diablo Stradę na przodzie, narazie zrobiłem jakieś 200km ale mogę powiedzieć, że w porównaniu do D220 dużo trudniej jest złapać uślizg. Narazie jest trochę niestabilnie w szybkich zakrętach, ale to zapewne dlatego, że jeszcze się nie dotarła.


16 kwi 2010, o 20:55
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: jakie opony?
Noturrno.

Opona wytarta na środku jest bezsprzecznie do wymiany. Przy przechodzeniu w zakręt będziesz odczuwał przeskok. Powierzchnia styku w zakręcie jest mniejsza i łatwiej o glebę.

Pilot Power 2 to bardzo dobra opona ale wnioskując z Twojej wypowiedzi lepsza będzie Pilot Road 2. Większe przebiegi i twardsza mieszanka na środku. A jak sam mówisz środek opony to raczej Twój żywioł. Boki Pilot Road 2 są miększe i bardzo dobrze trzymają.
Sam mam taka oponkę i polecam.

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


16 kwi 2010, o 23:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: jakie opony?
Wszyscy zachwalają tego Michelin Pilot Road2 aż sam postanowiłem sobie założyć tą gumę, ale szczerze mówiąc jestem rozczarowany, jakoś czuje się niepewnie na tej oponie, nie potrafię jej wyczuć, zrobiłem póki co 1600 km, zobaczymy co będzie dalej, jutro skocze na Czechy to zobaczymy co jest warta :->

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


17 kwi 2010, o 20:19
Zobacz profil WWW
Mister Menel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:58
Posty: 1762
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: Gix 750 k6
Post Re: jakie opony?
Pędzel !!! Miałeś pisać jak będziesz Czechy planował !!! :D

_________________
Chla ktoś coś :D ?

SV 650 S K5 ----> Gsx-R 750 K6


17 kwi 2010, o 22:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2671 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 134  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL