Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 15:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Huczy na 3 biegu i nie tylko SV1000s 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 20:33
Posty: 7
Lokalizacja: SWD - Rydułtowy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2003
Post Huczy na 3 biegu i nie tylko SV1000s
Witam... krotko i węzłowato...
1. Na rozgrzanym silniku słyszę dość wyraźnie prace zaworów (tak mi się wydaje), za zimno nic... czyżby wina pominięcia sprawdzenia luzów zaworowych przy 25k km<-- a to już 2k km temu :/
2. Kolega zauważył że mam luźny kosz sprzęgłowy...nawet nie zwróciłem na to uwagi do tej pory. Słychać go na luzie na postoju, po naciśnięciu klamki ustaje...
Coś znalazłem że niby ten typ tak ma, a jadąc jest wiele przyjemniejszych dźwięków i nie zwracam na to zbytnio uwagi <-- olać to?
3. Huczy na 3 biegu... dosłownie, 1,2 nic... 3 bieg jednostajna prędkość, najbardziej słychać tak przy 60-70km/h a na wyższych obrotach albo silnik zagłusza albo faktycznie ustaje, tak samo jak po dodaniu gazu gwałtownie... potem jeszcze czasem na 4 biegu przy podobnych obrotach ale praktycznie niesłyszalne... 5,6 bieg cisza, tylko silnik słychać :] ...z licznych opinii wnioskuje że to łożysko na pierwszym walku napędowym (biegi 1,2,3) właśnie od strony 3ki... może na drugim od strony 4ki też się kończy...ale nie mam pewności, a kogo zapytam żeby mi z tym pomógł to dostaje tylko po głowie cena za tą skromną usługę rozbebeszenia całego silnika :( <-- jakieś alternatywy, solidny serwis do polecenia za umiarkowana cena?
Dzięki za wszelkie info :]

_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Suzuki/SV_1000_S/113019


5 kwi 2011, o 00:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2010, o 20:06
Posty: 539
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: czerwona strzała
Post Re: Huczy na 3 biegu i nie tylko SV1000s
1. Przy 25 tys. km zawory raczej nie powinny "prosić" się o regulacje. Jesteś pewny przebiegu?? Widlaste silniki mają to do siebie, że głośniej chodzą od rzędówek. Zawory i tak sprawdziłbym swoją drogą, może okazać się, że nie trzeba będzie regulować, a jak człowiek sprawdzi to spokojniej będzie jeździł.
2. Nie mam litra ale już trochę siedzę na tym forum, to normalne.
3. Zainwestuj w przelotowe kominy to nie będziesz nic słyszał. Sprawdzone :-> :mrgreen: :D

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko czasami ich wyprzedzić...

SV 650 S K5


5 kwi 2011, o 07:39
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 01:50
Posty: 278
Lokalizacja: Śrem
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2006r
Post Re: Huczy na 3 biegu i nie tylko SV1000s
Wie ktoś gdzie w WLKP niedaleko Poznania można zawory wyregulować, sprawdzić itp? (i nie chodzi mi o sepów z ASO :killer: )

_________________
Suzuki SV 650s K5 blue/black >> SV 1000s K6 grey/black
Obrazek
Obrazek


5 kwi 2011, o 09:49
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Huczy na 3 biegu i nie tylko SV1000s
voorek napisał(a):
Wie ktoś gdzie w WLKP niedaleko Poznania można zawory wyregulować, sprawdzić itp? (i nie chodzi mi o sepów z ASO :killer: )

Z tego co pamiętam, to na forum motocyklistów bardzo często był polecany ten warsztat w Poznaniu http://www.hrg.pl/
Praktycznie same pozytywne opinie były.

_________________
SV liter z owiewkom:)


8 kwi 2011, o 18:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL