Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 11:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
problem ze zmianą biegów 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 18 paź 2023, o 13:29
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650
Post problem ze zmianą biegów
Cześć.

parę miesięcy temu niestety dałem się przejechać koledze na moim motocyklu, efekt był taki że dźwignia zmiany biegów zablokowała się chyba na drugim biegu i nie można było jej ruszyć.

W domu zdjąłem pokrywę i jakoś odblokowałem wybierak który był mniej więcej w takiej pozycji:

https://i.postimg.cc/8PLBwW6T/IMG-20231018-124703-1.jpg

i można było zmieniać biegi.
Niestety pojawił się taki objaw, że czasem, przy redukowaniu biegów tak, 5,4 wchodziło spoko, ale dalej przy 3,2,1 był taki "gorszy" klik, i bieg zostawał ten sam. Pomagało pomieszanie biegami góra dół, ew zgaszenie silnika i zmiana na zgaszonym.

Wczoraj znowu się pojawił probem z zablokowanym biegiem, tym razem chyba na czwórce.

Zauważyłem po rozebraniu pokrywy, że czasem to uszko co jest na zdjęciu przekakuje po kołeczkach gwiazdki, zamiast o nie haczyć.
Jak się dociśnie lekko śrubokrętem jak na zdjęciu i wtedy zmienia, to problem zanika.

https://postimg.cc/62wDdf4t


Co może być przyczyną ? Jak to rozwiązać ?

Mam wrażenie, że jakby sprężyna mocniej cisnęła to uszko - problem by się rozwiązał.

Oglądałem części po rozebraniu - gwiazdkę, uszko wybieraka i nie widać śladów zużycia.


18 paź 2023, o 13:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: problem ze zmianą biegów
Akurat tego nie rozbierałem, ale sprawdziłeś czy to nie problem leży po stronie sprzęgła ?
Jak tam nic nie widać to może to być


18 paź 2023, o 15:16
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 18 paź 2023, o 13:29
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650
Post Re: problem ze zmianą biegów
hubi199 napisał(a):
Akurat tego nie rozbierałem, ale sprawdziłeś czy to nie problem leży po stronie sprzęgła ?


W tej chwili sprzęgło jest zdemontowane, więc problemu nie może być, dalej przy zmianie biegów występuje to nieproduktywne przeskakiwanie tego wodzika.

Wcześniej sprawdzałem jaki wpływ na przeskakiwanie ma regulacja sprzęgła... i nie miało większego wpływu.


18 paź 2023, o 17:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL