Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Pytanie o hamulce 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 23 sie 2020, o 07:15
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S 2013
Post Pytanie o hamulce
Cześć,
hamulce w moim sv 650s były jakieś miękkie, wymieniłem płyn, odpowietrzyłem na ile to możliwe. Bez rezultatu.
Zamówiłem sobie oplot, wyczyściłem uszczelki, tłoczki, prowadnice, pompę hamulcową, złożyłem układ, zalałem od dołu przez odpowietrzniki i dalej klamka pracuje jakoś dziwnie.
Hamulce same w sobie nie sprawiają problemu mogę zrobić stoppie, ale skok dźwigni jest o wiele za duży? Kolega w ducati monster ma z 2-3cm ruchu klamki i dalej klamka stoi (też ma oplot)
Próbowałem zdjąć zaciski ruszać nimi, odpowietrzniki okleiłem teflonem oraz posmarowałem towotem dookoła gwintu, zaciskałem na noc dźwignię z rolgazem, ale dalej to samo.
Czy ten typ tak ma? Czy mam użyć zestawu naprawczego zacisków/pompy? Obecny zestaw hamulcowy ma 7 lat i wyglądał dobrze

Tutaj filmik jak to działa https://streamable.com/xhrega

Będę wdzięczny za odpowiedź ;)


6 sty 2021, o 19:24
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 22:01
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2006
Post Re: Pytanie o hamulce
Poszukaj na forum i znajdziesz. Możesz wymienić przewody na oplot, zmienić pompę hamulcowa a ostatecznie zaciski na 4 tłoczkowe. Temat jest wałkowany setki razy, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

_________________
Zawodowcy są przewidywalni – strzeż się amatorów.


6 sty 2021, o 23:49
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 3 sie 2014, o 22:21
Posty: 57
Lokalizacja: Wyszków
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 SK3
Post Re: Pytanie o hamulce
qdyn napisał(a):
Kolega w ducati monster ma z 2-3cm ruchu klamki i dalej klamka stoi

Z tym że kolega w ducati ma sztywne zaciski brembo, a te ori z sv przy dużym obciążeniu się rozginają jakby z ciastoliny były :obity:


5 maja 2021, o 16:46
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 00:37
Posty: 229
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Pytanie o hamulce
Ja polecam zrobić swapa na heble z sv 1000( zaciski + pompa ), znaczna poprawa, i klamka będzie zachowywać się jak ta w Ducati, czyli nie będzie szło jej dobić do raczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


23 maja 2021, o 08:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Pytanie o hamulce
Nowe sv ki wid,e zectez mają nowe zaciski, może nawet bez adaptera pasują


24 maja 2021, o 14:17
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 sie 2023, o 06:09
Posty: 9
Lokalizacja: Graz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2008
Post Re: Pytanie o hamulce
Witam,
Na przeglądzie dostałem informację, że płyn hamulcowy starczy mi na aktualny sezon, ale na nastepny przegląd powinienem już go wymienić. Choć z hamulców jestem umiarkowanie zadowolony, to wolał bym je nieco poprawić. Już od jakiegoś czasu przeglądam tematy z tym związane i chciałbym o parę rzeczy dopytać.
SV650n z 2008r. z ABSem
1. Czy warto przejść na DOT5 czy lać jak instrukcja nakazuje DOT4 (jeżdżę sporo po górach ale nie na torze)?
2. Jakich firm przewodów w stalowym oplocie szukać (dobre, pewne i sprawdzone ale nie koniecznie najdroższe - zauważyłem, że często przewija się marka Hel)? Czy przewody pod hamulce z ABS będą takie same jak do wersji bez ABS? Gdzie dostanę takie cudeńka?
3. Chciałbym przy okazji sprawić serwis pomp i zacisków. Jakie zestawy naprawcze kupić? Czy do wersji z ABS wypadało by przeserwisować coś jeszcze?
4. Gdybym odkrył, że cierpię na nadmiar gotowki... To czy zaciski od SV1000 będą pasować do mojego motocykla z ABSem bez żadnych kombinacji? Jeżeli tak to z których roczników zacisków szukać? Czy zaciski od SV1000 wykorzystują te same klocki co 650?
5. Mieszkam w Austrii i tutejsze przepisy dotyczące modyfikowania pojazdów są dość rygorystyczne (przypuszczam że podobne do niemieckich). Może przypadkiem ktoś z Was orientuje się czy wymiana przewodów lub zacisków podpada tu pod jakiś smutny paragraf?


16 sie 2023, o 22:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL