Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 maja 2024, o 01:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna strona
Łańcuch (Napęd) 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Dono, wykonaj parę telefonów do okolicznych serwisów, warsztatów, to zweryfikujesz opinię czy 100zł to tanio czy drogo za tą usługę ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


6 lip 2010, o 20:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Łańcuch (Napęd)
lasooch napisał(a):
Ci, którzy uważają, że jest prosta, robią sobie to we własnym zakresie :)
A jak ktoś nie ma warsztatu, umiejętności, chęci itp, to oddaje do mechanika. Dla elektronika zrobienie np. wyświetlacza biegów to bułka z masłem, a dla mnie czarna magia :P
Jest tak jak mówisz. I w zasadzie ze wszystkim. Po prostu za wiedzę i narzędzia się płaci. Ja w SV niestety płaciłem za zmianę napędu, bo jeszcze nie dorobiłem się zakuwarki, ale następną zmianę już zrobię sam :) Do tej pory zmieniałem napęd tylko tam, gdzie nowy łańcuch miałem na zapinkę.
Dono napisał(a):
Chyba dam w lokalnej gazecie ogłoszenie "Wymiana łańcuchów, tanio" :D
Pierwszy, który profesjonalnie zajmie się desingem lokalnych dresów :) I do tego stary łańcuch weźmie w rozliczeniu (skoro wymiana) :->

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


6 lip 2010, o 21:05
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:10
Posty: 274
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: Honda Hornet '09
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Ja też zapłaciłem 100 PLN za wymianę łańcucha wydaje mi się że nie jest to drogo. Aczkolwiek jak bym miał teraz wymieniać zrobiłbym to sam bo to łatwizna. Na dobrą sprawę można obejść się bez zakuwarki. Wystarczy ładnie zarobiony zawór od samochodu i dwa wprawne uderzenia młotkiem, no jeszcze kolega się przyda żeby drugim przytrzymać z drugiej strony, no i wypadałoby mieć klej do gwintów i duży klucz nasadowy chyba 33 z tego co pamiętam.
Pozdro

_________________
Honda CB600F Hornet '09
Jawa 50 Mustang '72


13 lip 2010, o 20:43
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
miro_sax napisał(a):
Ja też zapłaciłem 100 PLN za wymianę łańcucha wydaje mi się że nie jest to drogo. Aczkolwiek jak bym miał teraz wymieniać zrobiłbym to sam bo to łatwizna. Na dobrą sprawę można obejść się bez zakuwarki. Wystarczy ładnie zarobiony zawór od samochodu i dwa wprawne uderzenia młotkiem, no jeszcze kolega się przyda żeby drugim przytrzymać z drugiej strony, no i wypadałoby mieć klej do gwintów i duży klucz nasadowy chyba 33 z tego co pamiętam.
Pozdro


Nie radzę. Nawet w sv650. Dzisiaj rozerwał mi się łańcuch podczas jazdy - miał 4 tys km przejechane :/

EDIT: ...że ja jeszcze chodzę po świecie...fart jak ch...


13 lip 2010, o 22:39
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Zdarza się, to samoróbka?

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


13 lip 2010, o 23:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
D.I.D....chyba. Poprzedni właściciel musiał go ręcznie zapinać, a nie zakuwarką, bo w miejscu zakuwania go rozerwało. Dodam, że że kilka dni wcześnie z 10 razy postawiłem moto na gumę przy pomocy sprzęgła i to pewnie nadwyrężyło spinkę.


Ostatnio edytowano 14 lip 2010, o 11:00 przez Słoniu, łącznie edytowano 1 raz



13 lip 2010, o 23:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: Łańcuch (Napęd)
To takie automatyczne zabezpieczenie panewek - lepiej wydać 400 na łańcuch niż wymieniać silnik :)

Albo to znak, że odcięcie kabli dużo dało i łańcuch nie wytrzymał :)

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


13 lip 2010, o 23:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
sirmariano napisał(a):
To takie automatyczne zabezpieczenie panewek - lepiej wydać 400 na łańcuch niż wymieniać silnik :)

Ale trochę niebezpieczne dla rajdera... chwile wcześniej grzałem prędkością z dwójką z przodu, potem nawrotka - jedynka - ogień - metaliczny świssssssssst i moto do odcinki wyje, a kilkanaście metrów dalej mój łańcuch leży poskręcany na przeciwległym pasie - zero uszkodzeń w motocyklu, nawet nie usłyszałem żadnego uderzenia w ramę. Szczęście...i 5 km do domu pchania w upał i w full kombinezonie.


14 lip 2010, o 00:00
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Słoniu napisał(a):
Ale trochę niebezpieczne dla rajdera... chwile wcześniej grzałem prędkością z dwójką z przodu, potem nawrotka - jedynka - ogień - metaliczny świssssssssst i moto do odcinki wyje, a kilkanaście metrów dalej mój łańcuch leży poskręcany na przeciwległym pasie - zero uszkodzeń w motocyklu, nawet nie usłyszałem żadnego uderzenia w ramę. Szczęście... i 5 km do domu pchania w upał i w full kombinezonie.


Ciesz się, że Ci nie wyrwało dziury w karterze i nie zblokowało tylnego koła...

_________________
SVNERWUS


14 lip 2010, o 00:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Razor napisał(a):
Ciesz się, że Ci nie wyrwało dziury w karterze i nie zblokowało tylnego koła...

Ja dziękuje Bogu, że nic sie nie stało. Łańcuch do śmieci idzie, zębatki też wywalę bo pewnie naruszone...
Jakoś nakrętka zębatki zdawczej jest luźna - tak ma być, czy ma być na ścisło dokręcona?


14 lip 2010, o 00:06
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Słoniu napisał(a):
Jakoś nakrętka zębatki zdawczej jest luźna - tak ma być, czy ma być na ścisło dokręcona?


A jak Ci się wydaje? Tak na logikę? ;P

_________________
SVNERWUS


14 lip 2010, o 00:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Zębatka zdawcza jest ścisło, tylko nakretka się troszkę buja i przez to mi tak metalicznie puka przy wrzucaniu biegów po tym zerwaniu - czyli łańcuch spierdielił coś.


14 lip 2010, o 00:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Zębatka zdawcza (ta na silniku) ma mieć luzy.


14 lip 2010, o 00:22
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Jutro jeszcze obejrzę dokładnie, czy gdzieś nie pokrzywiło zębów ale pewnie nie, bo to było 40-50km/h jak strzelił kajdan.
Dam radę kupić sam łańcuch bez zębatek? :)


14 lip 2010, o 00:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:26
Posty: 683
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Słoniu napisał(a):
Jutro jeszcze obejrzę dokładnie, czy gdzieś nie pokrzywiło zębów ale pewnie nie, bo to było 40-50km/h jak strzelił kajdan.
Dam radę kupić sam łańcuch bez zębatek? :)


Dasz radę, ale to bez sensu. Powinieneś wymienić cały napęd.

_________________
Alembic Essence 5, SV 650S K6 ----> Yamaha FZ1 2006r.


14 lip 2010, o 08:31
Zobacz profil
Mister Budda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 12:22
Posty: 2362
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VTR RIDER :D
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Jasne, ale niewiele taniej to wyjdzie, poza tym ciesz się, że w nogę np nie dostałeś tym łańcuchem bo skóra by poszła jak kartka papieru :/

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


14 lip 2010, o 08:33
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Słoniu, miałeś zakuty łańcuch czy założoną spinkę? Bo wpierw piszesz, że nie polecasz domowego zakuwania, a potem, że pękła spinka, a to 2 całkiem różne sprawy. W jaki dokładnie sposób pękł? Blaszki pękły czy blaszka zeszła ze sworzni i się rozpiął?
Farta miałeś faktycznie niezłego, że nic się nie stało... :spoko:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


14 lip 2010, o 08:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Coś mi się kojarzy, że to spinka była...ale głowy nie dam..., a te ogniwo gdzieś poleciało w krzaki. Łańcuch wygląda tak, że brakuje po prostu ogniwa - szukałem go po ulicy, żeby zobaczyć czy to spinka właśnie się rozpięła, czy zakuwane ogniwo pękło, czy nit pękł... Notturno nie opłaca mi się zmieniać dobrych zębatek bo raz, że koszta, a potem babranie się w odkręcanie koła tylnego koła, a nie mam stojaka... a do serwisu nie oddam na wymiane całego napędu bo ździercy. Za samo zakucie łańcucha pewnie grosze wezmą. Tylko jak ja przetransportuje motocykl? Chyba, że mechanika przywiozę do domu...
A nie polecam zakówania domowym sposobem, bo jak łańcuch pęknie czy coś to go gwarancja nie obejmuje (obejmuje wtedy jak serwis zakuwa łańcuch).

EDIT: Idę jeszcze przebadam ten łańcuch dokładnie

EDIT2: Pomyłeczka, nie wiem co mi z Did-em się ubzdurało. Mój łańcuch jest firmy IRIS - same negatywne opinie, pękają, szybko i nie równo się wyciągają, po prostu szmelc! Mój miał może 4-5 tys przejechane. 260 zł kosztuje takie gówno.

Obrazek

Obrazek


14 lip 2010, o 10:15
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Łańcuch (Napęd)
DID na spinkę?? Mało prawdopodobne, raczej faktycznie był zakuwany metodą domową i się obrobiło ogniowo na sworzniach i po prostu sworzeń Ci ścieło i dlatego brak całego. Przynajmniej u mnie w CBR tak było. A potem ja głupia wymieniłam tylko dwa ogniwa, założyłam spinkę (bo to jakieś chińskie gówno było, co miało być "na chwilę") i następnym razem jak się zerwał to już się nakręcił na zdawczą i rozpierdzielił karter, wyrywając pompę wody itd... Za pierwszym razem jak go wypluło (swoją drogą przy strzale ze sprzęgła właśnie), zębatki były nie naruszone. Ale Nowy łańcuch + stare zębatki to zły pomysł, szybko i nierównomiernie się wyciągnie, bo zębatki już pościnane i ułożone do poprzedniego łańcucha. Będziesz inwestować dwa razy w napęd w niedługim czasie. Zrób raz a porządnie.

Ale to tylko moje "babskie" zdanie, co ja tam wiem... ;)

EDIT: czyli takie same chińskie gówno jak mój. Załóż DIDa z porządnymi zębatkami, bo szkoda moto.

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


14 lip 2010, o 11:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Łańcuch (Napęd)
Nigdy nie założyłbym takiego gówna do mojej sv - poprzedni właściciel odwalił lipę :lipa: Teraz tylko DID, ewentualnie RK :)


14 lip 2010, o 11:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL