Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
stukanie na zimnym silniku 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 15:52
Posty: 22
Post stukanie na zimnym silniku
Dobry

Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić co może być powodem stukania w silniku po odpaleniu motocykla, stukanie ustaje w momencie wciśnięcia klamki sprzęgła oraz po rozgrzaniu silnika tzn. jak się trochę pojeździ - ale naprawdę troszkę góra 5 minut - nie słychać już tego dźwięku.

pozdrawiam

Michał


4 kwi 2010, o 19:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Był temat o stukaniu :D U mnie stuka także na zimnym silniku, a jak się rozgrzeje to przestaje. U kogoś innego natomiast stukało jak się rozgrzał, a na zimnym była cisza.
Ciekawe, z którego miejsca to stukanie dochodzi bo jeżeli mówimy od Suzuki i silniku V to może stukać cokolwiek :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 kwi 2010, o 19:18
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Zawory, sprzęgło, łańcuszek... ?

_________________
SVNERWUS


4 kwi 2010, o 19:19
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 15:52
Posty: 22
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Czyli moge przyjąc, że ten typ tam ma i spokojnie rozkoszować się jazdą moją nową nką ;] ?


4 kwi 2010, o 19:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: stukanie na zimnym silniku
redzi napisał(a):
Czyli moge przyjąc, że ten typ tam ma i spokojnie rozkoszować się jazdą moją nową nką ;] ?


Noooo.... Sv mają różne stuki niegroźne, bo po prostu mają taką charakterystykę pracy. U mnie coś stuka i wiem, że nie mam się czym przejmować na razie. Nie wiemy co stuka u Ciebie. Może jakiś element, który wymaga wymiany. Nic nie zostało ustalone. Napisz gdzie ci stuka, ewentualnie nagraj krótki filmy i ktoś kto się zna zdiagnozuje problem lub jego brak :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 kwi 2010, o 19:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Chrzanić dźwięk z filmików. I nie, nie możesz z tym jeździć nie martwiąc się, bo jak silnik stuka, to zapewne coś ci próbuje powiedzieć.
Ja na twoim miejscu sprawdziłbym zawory. I tak trzeba to robić od czasu do czasu, a zaniedbanie tej sprawy w skrajnym przypadku może doprowadzić do spotkania zawór-tłok (takich randek, to ja bym raczej nie polecał naszym silnikom). Zaoszczędzisz stówkę na sprawdzeniu, a naprawa idzie w tysiące :(
Poza tym, zawory na upartego można sprawdzić samemu, tylko trzeba się zaopatrzyć w bardzo dokładny szczelinomierz.

Co do reszty możliwych przyczyn hałasów, to ew. konsekwencje nie będą już tak straszne i jak stuka, to stuka, ale zawory lepiej sprawdzić ;) Sprzęgło, łańcuszek rozrządu - to wszystko lubi sobie czasem pohałasować, ale o ile się orientuję, to nie ma z tym pośpiechu - zrobi się przy okazji jakiejś innej wizyty w serwisie.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


4 kwi 2010, o 20:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: stukanie na zimnym silniku
redzi napisał(a):
stukanie ustaje w momencie wciśnięcia klamki sprzęgła oraz po rozgrzaniu silnika


Jak widać zawory nie mają nic do stukania. Więc nie słuchaj głupot i nie szukaj tam gdzie nie trzeba. Pewnie skrzynia biegów lub sprzęgło. Myślę, że nie ma się czym przejmować, ale na wszelki wypadek ktoś obeznany mógłby posłuchać. Czasem na filmiku też można wychwycić różne dźwięki. Skoro po rozgrzaniu przestaje i nic się nie dzieje to możesz jeździć póki co.


4 kwi 2010, o 21:11
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Jeżeli po wciśnięciu klamki sprzęgła stuk ustaje, to znaczy, że dźwięk pochodzi od sprzęgła. A że w suzuki normą jest stukający właśnie koszyk sprzęgłowy, to nie doszukiwałbym się niczego innego. To co opisałeś, to klasyczny objaw. Radzę się przyzwyczaić do tego dźwięku i delektować jazdą ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


5 kwi 2010, o 11:15
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 15:52
Posty: 22
Post Re: stukanie na zimnym silniku
Nie mam możliwości nagrania i udostępnienia tego dźwięku ale jest to takie stukanie, obijanie czegoś o coś niespecjalnie głośne ale słyszalne. Kolega, który był przy zakupie moto zwrócił mi na to uwagę bo sam przyznam tego w pierwszej chwili nie słyszałem.


5 kwi 2010, o 14:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL