Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna strona
Wymiana oleju w lagach, ile oleju - WSZYSTKO KROK PO KROKU 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Kamil a bardzo masz uszkodzone lagi?

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


4 lut 2015, o 11:04
Zobacz profil WWW
rowerzysta

Dołączył(a): 16 cze 2014, o 15:58
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000.
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Pytam na razie czysto teoretycznie, bo sv za którym się rozglądam ma wymieniony uszczelniacze i zalany nowy olej a lagi ciekną. Nie wiem jak to wygląda, bo jeszcze nie oglądałem motocykla, ale może ktoś wie co może być przyczyną?


5 lut 2015, o 01:55
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Uszczelniacza nie da się źle założyć, inaczej nie wejdzie ta druciana zawleczka. Ktoś tnie w ciula i nie wymienił, albo lagi muszą być dobrze podrapane tuż przy uszczelniaczu.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


5 lut 2015, o 10:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Wymiana oleju w lagach
MOżna uszkodzić uszczelniacz przy niedbałym zakładaniu

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


5 lut 2015, o 14:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2534
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Lub założyć do góry nogami - były takie przypadki, nawet chyba na naszym forum. To nic, że zawleczka nie wejdzie...
Na Twoim miejscu, Kamilu, zakładałbym skrzywione lagi (ergo: niemiły kontakt przodu motocykla z czymś twardym), więc żądałbym obniżenia kwoty o nową lagę - 375zł http://allegro.pl/rura-amortyzatora-lag ... 74734.html (lub o dwie nowe lagi, jeśli obie ciekną). Jeśli obecny właściciel się nie zgodzi na obniżkę o co najmniej 600zł, to odpuść sobie.


5 lut 2015, o 14:25
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 6 mar 2015, o 21:10
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Panowie, mam problem z częstym dobijaniem przodu na nierównościach w swojej gaźnikowej SV'ce, więc postanowiłem wymienić olej w lagach na gęstszy. Rozebrałem lagi i teraz tak: sprężyny raczej nie są fabryczne bo mają długość ok 321 mm, jakieś 10 pierwszych zwojów od góry jest gęste a później już normalne. Teraz pytanie do czego dostosować poziom oleju. W jakiej pozycji montować lagę, tzn jak bardzo powinna być wsunięta laga żeby zakręcić korek, bo raczej ma znaczenie czy zakręcę korek na sprężonym albo rozprężonym zawieszeniu.


7 mar 2015, o 02:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Na wyciągniętej zakręcasz, inaczej to nikt by nie był w stanie tego w domu zrobić :)
Poziom lustra masz w serwisówce i tej wartości się trzymaj, po zalaniu oleju pamiętaj żeby odpowietrzyć dobrze.
Moje 70kg masy dobrze się czuję na 15w silkolene, zmniejszyła się tendencja do dobijania, idealnie nie będzie, ale jest lepiej.
Daj zdięcie sprężyny :)


7 mar 2015, o 09:32
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 6 mar 2015, o 21:10
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
czegos nie rozumiem, jesli wysune lage i w tej pozycji zakrece korek to zrobi sie uklad szczelny i zawieszenie nie bedzie dzialalo w swoim zakresie. Np przed odkreceniem lagi jak mialem podniesiony przod to laga sie sama nie wysunela na dol, dopiero po odkreceniu korka od gory i wylanie przez spodnia srube oleju laga spadla na dol, a tak to byla mniej wiecej w polowie zakresu.


7 mar 2015, o 10:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Wymiana oleju w lagach
w tym zawieszeniu nie ma fajerwerków ze względu na prostą budowę. Lejesz tyle oleju ile być powinno, zakręcasz korek, wkładasz lagi w pułki i gotowe a jak dobija to tylko wymiana sprężyn.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


7 mar 2015, o 11:34
Zobacz profil WWW
rowerzysta

Dołączył(a): 6 mar 2015, o 21:10
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
czyli jak mam inne sprężyny to poziom oleju dostosowywuje do lustra?? miarzy sie to na złożonej ladze z calym srodkiem oprocz sprezyny i tulejki dystansowej??


7 mar 2015, o 12:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Wymiana oleju w lagach
ja u siebie mam sprężyny ohlinsa i lałem tyle co przewiduje serwisówką nie patrząc na wysokość lustra ale z tego co pamiętam to wysokość wyszła taka sama jak podaje serwisówka wiec lej tyle oleju co być powinno.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


7 mar 2015, o 23:00
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Wymiana oleju w lagach
marcinbob89 napisał(a):
Panowie, mam problem z częstym dobijaniem przodu na nierównościach w swojej gaźnikowej SV'ce, więc postanowiłem wymienić olej w lagach na gęstszy. Rozebrałem lagi i teraz tak: sprężyny raczej nie są fabryczne bo mają długość ok 321 mm, jakieś 10 pierwszych zwojów od góry jest gęste a później już normalne. Teraz pytanie do czego dostosować poziom oleju. W jakiej pozycji montować lagę, tzn jak bardzo powinna być wsunięta laga żeby zakręcić korek, bo raczej ma znaczenie czy zakręcę korek na sprężonym albo rozprężonym zawieszeniu.


sprężyny gęstym do dołu, długość sprężyn sprawdź w serwisówce, olej lejesz bez sprężyn, pompujesz żeby odpowietrzyć lagę, wkładasz sprężynę podkładkę i szklankę, zakręcasz korek i po robocie, laga w półkę :)
z tego co piszesz wnioskuję że próbujesz robić na motocyklu - nigdy tak się nie robi, wyjmij lagi z półki. :)


9 mar 2015, o 18:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2014, o 20:08
Posty: 467
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Wymiana oleju w lagach
tercero napisał(a):
marcinbob89 napisał(a):
Panowie, mam problem z częstym dobijaniem przodu na nierównościach w swojej gaźnikowej SV'ce, więc postanowiłem wymienić olej w lagach na gęstszy. Rozebrałem lagi i teraz tak: sprężyny raczej nie są fabryczne bo mają długość ok 321 mm, jakieś 10 pierwszych zwojów od góry jest gęste a później już normalne. Teraz pytanie do czego dostosować poziom oleju. W jakiej pozycji montować lagę, tzn jak bardzo powinna być wsunięta laga żeby zakręcić korek, bo raczej ma znaczenie czy zakręcę korek na sprężonym albo rozprężonym zawieszeniu.


sprężyny gęstym do dołu, długość sprężyn sprawdź w serwisówce, olej lejesz bez sprężyn, pompujesz żeby odpowietrzyć lagę, wkładasz sprężynę podkładkę i szklankę, zakręcasz korek i po robocie, laga w półkę :)
z tego co piszesz wnioskuję że próbujesz robić na motocyklu - nigdy tak się nie robi, wyjmij lagi z półki. :)


Kolega widzę w temacie to i ja od razu zapytam. Jestem "po" całej tej operacji, ale motocykl jeszcze wisi na podnośniku i wydaje mi się, że po wymianie lagi są mocno wciśnięte i nie da się ich ręką rozciągnąć(chyba, że za słaby jestem:P ) one same nabiorą powietrza przez uszczelniacze czy to się jakoś odpowietrza i coś źle zrobiłem ?? :wstyd:

_________________
"LOUD&PROUD"
Obrazek
***MOJA SV650S K5***:)


9 mar 2015, o 19:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2534
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
1. Jeśli poprawnie złożyłeś, to lagi nie mają prawa być wciśnięte - muszą być maksimalnie rozprężone.
2. Rękami nie jesteś w stanie ścisnąć ani rozciągnąć zmontowanych lag.

Postaw moto na kołach, popompuj przodem i będziesz wiedział, czy wszystko jest ok. Przed włożeniem sprężyny kilkakrotnie wcisnąłeś i wyciągnąłeś lagę z goleni (przed zmierzeniem poziomu oleju)?


9 mar 2015, o 20:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2014, o 20:08
Posty: 467
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Inkling napisał(a):
1. Jeśli poprawnie złożyłeś, to lagi nie mają prawa być wciśnięte - muszą być maksimalnie rozprężone.
2. Rękami nie jesteś w stanie ścisnąć ani rozciągnąć zmontowanych lag.

Postaw moto na kołach, popompuj przodem i będziesz wiedział, czy wszystko jest ok. Przed włożeniem sprężyny kilkakrotnie wcisnąłeś i wyciągnąłeś lagę z goleni (przed zmierzeniem poziomu oleju)?


Przepraszam za zamieszanie.. jakoś tak na podnośniku podejrzanie wyglądało :mur: na dole wygląda i działa na postoju ok :) druga sprawa, że lagi zostały pomalowane na czarno i optycznie jakoś niższy się wydaje :) dzięki za odp

_________________
"LOUD&PROUD"
Obrazek
***MOJA SV650S K5***:)


9 mar 2015, o 20:48
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 6 mar 2015, o 21:10
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Wymiana oleju w lagach
Przy demontażu sprężyn były one gestszymi zwojami do góry więc tak samo je zamontowalem. Faktycznie wymianę robiłem na motocyklu bez wyjmowania lag z półek. Dzięki temu zaoszczędziłem dużo czasu. Jedynie podczas wbijania tej tulejki slizgowej w goleń trzeba się było troszkę pomęczyc żeby nie porysowac rury nośnej. Z uszczelniaczem nie było większych problemów. Najlepiej jest rozciąć stary, nałożyć go na rurę nośna i przez niego wbijac nowy.


10 mar 2015, o 14:23
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Wymiana oleju w lagach
marcinbob89 napisał(a):
Przy demontażu sprężyn były one gestszymi zwojami do góry więc tak samo je zamontowalem. Faktycznie wymianę robiłem na motocyklu bez wyjmowania lag z półek. Dzięki temu zaoszczędziłem dużo czasu. Jedynie podczas wbijania tej tulejki slizgowej w goleń trzeba się było troszkę pomęczyc żeby nie porysowac rury nośnej. Z uszczelniaczem nie było większych problemów. Najlepiej jest rozciąć stary, nałożyć go na rurę nośna i przez niego wbijac nowy.


I tak nie należy robić ;)

wyjęcie lag z półek to jest 5 min, a cała resztę robiłem w domu w salonie w ciepełku przed tv,
jestem ciekaw jak przecisnąłeś uszczelniacz od dołu bez pokaleczenia o podtoczenia na panewkę i prowadnicę, od góry wystarczy kawałkiem taśmy izolacyjnej zabezpieczyć rant.
Jeśli nie macie specjalnej tulei do wbijania uszczelniacza to rzeczywiście warto to robić przez stary uszczelniacz ale nie rozcinać starego tylko cały założyć ;)
Dobrze odpowietrzyć lagę da się też tylko na wyjętej ladze, warto też po skręceniu lagi sprawdzić jak odbija i czy nie słychać przemieszczającego się powietrza, tego na motocyklu raczej nie sprawdzisz.


14 mar 2015, o 16:34
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 11:27
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650
Post Ile oleju do lag?
Witam, wyjałem lagi z moto, odkrecilem nakretke wyjalem sprezyne wylałem cały olej. Ile wlac nowego oleju do lagi w sv 650n wtryskowej? Czytałem service manual ze 490 ml i szczelina powietrzna powinna byc 92mm, ja odkrecilem nakretke wyjalem sprezyne zmierzylem od góry lagi do oleju przestrzen i bylo 141 mm. Więc jak powinno byc?


30 mar 2015, o 19:23
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 11:27
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650
Post Re: Ile oleju do lag?
jak dokladnie mierzy sie poziom lustra oleju ? na maksymalnie wcisnietej ladze czy maksymalnei wyciagnietej?


30 mar 2015, o 19:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2772
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Ile oleju do lag?
Na wciśniętej, gdybyś mierzył na rozłożonej ladze, po złożeniu wylałoby się sporo oleju.


30 mar 2015, o 19:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL