Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Płyn chłodniczy termostat? 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:39
Posty: 232
Lokalizacja: Tarnów/Jasło
Płeć: mężczyzna
Post Płyn chłodniczy termostat?
Koledzy mam problem, byłem się wczoraj przejechać moją suzi i jak wróciłem to zauważyłem że mam prawy bok silnika biały okazało se ze to płyn z chłodni mi wypluło korkiem :/ jak go odkręciłem to psykło, ale stan płynu był ok zapaliłem silnik i tak chodził sobie na wolnych obrotach po chwili poziom płynu zaczął się podnosić aż zaczął się wylewać :/ zgasiłem motor i poczekałem jak ostygnie, potem znów powtórzyłem to samo i już wszytko było ok. Pojechałem się przejechać i też nie mi nie wypluło, co to mogło być?? Termostat??

_________________
Sv 650 Nka'00


18 kwi 2010, o 10:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Nie wiem czy to można nazwać problemem. Dokładnie wczoraj dolałem płyn do zbiorniczka wyrównawczego i do chłodnicy pod korek. Efekt był taki, że po całym dniu jazdy prawy bok motoru zalany był płynem-silnik, rama i itd. Czyli nie potrzebnie dolewałem płyn do chłodnicy i co się nie zmieściło po rozgrzaniu to wczoraj wyciekło w czasie jazdy :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


18 kwi 2010, o 10:35
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:39
Posty: 232
Lokalizacja: Tarnów/Jasło
Płeć: mężczyzna
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
No właśnie u mnie było to samo ze jak trochę wyciekło to potem już było wszystko ok tyle że ja nie dolewałem płynu tyle było a ja dopiero jakieś 400 km zrobiłem na mojej suzi :mylove:

_________________
Sv 650 Nka'00


18 kwi 2010, o 10:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:03
Posty: 713
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: KTM 790 Adventure R
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Sprawdźcie, cz aby napewno dobrze mieliście dokręcony korek. Jak się go dokręca to tak jakby na dwa razy trzeba go dokręcić. U mnie tak był zakrecony jak kupiłem sprzęt.

_________________
SV650N K6 YHJ --> DL650A L0 YME --> BMW F700GS --> KTM 790 Adeventure R
http://www.bikepics.com/members/golkow


18 kwi 2010, o 10:59
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Chłopaki, ale do zbiorniczka wyrównawczego też pod korek nalaliście płynu? Tam na samym dole są takie 2 kreski - min i max, na zimnym silniku poziom płynu powinien być między nimi, a w chłodnicy pod korek. Może macie pozapychane rurki idące od korka do zbiorniczka?
No i nigdy nie otwierać korka chłodnicy na gorącym silniku, bo się poparzycie ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


18 kwi 2010, o 12:01
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:39
Posty: 232
Lokalizacja: Tarnów/Jasło
Płeć: mężczyzna
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Ja mam właśnie w tym zbiorniczku pomiędzy nim na max a w chłodnicy troszkę mniej niż pod korek. A jak odkręcałem przy ciepłym silniku to uważałem żeby się nie oparzyć bo już miałem taka przygodę gdy mi w puszce zagotowało płyn.

_________________
Sv 650 Nka'00


18 kwi 2010, o 12:21
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Coś wierzyć mi się nie chce, że leciało spod korka. Pewnie po zagrzaniu silnika nadmiar zamiast wężykiem wrócić do zbiorniczka wyrównawczego wylatywał obok. Sprawdźcie czy macie pozakładane wężyki przelewowe pod korkiem i czy są szczelne i nie pozapychane.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


18 kwi 2010, o 14:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Owca007 napisał(a):
Coś wierzyć mi się nie chce, że leciało spod korka. Pewnie po zagrzaniu silnika nadmiar zamiast wężykiem wrócić do zbiorniczka wyrównawczego wylatywał obok. Sprawdźcie czy macie pozakładane wężyki przelewowe pod korkiem i czy są szczelne i nie pozapychane.


W zbiorniczku mam poziom ok. A mi spod korka pewnie poszło dlatego, że moto upadł za poprzedniego właściciela na prawo i dostał przy tym w korek, który jest nie do końca szczelny.
Ja się niczym nie przejmuje :) W tamtym sezonie tyle samo zalałem, wyciekło mi raz przy pierwszej jeździe i do dnia wczorajszego ani kropli więcej. Wczoraj powtórzyła się sytuacja po napełnieniu płynem, którego i tak mogłem nie dolewać.
U mnie problemu nie ma ;) To mat336 zaczął temat więc niech stwierdzi czy u niego jest ok czy coś nawala :) :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


18 kwi 2010, o 15:00
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:39
Posty: 232
Lokalizacja: Tarnów/Jasło
Płeć: mężczyzna
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Po wczorajszej jeździe okazało się, że wszytko jest chyba w porządku, widocznie był nadmiar płynu i przez to mi wyrzuciło. Ale wczoraj zaniepokoiło mnie co innego i nie wiem co to jest takie cykanie w trakcie jazdy na postoju nic nie słychać macie jakiś pomysł?

_________________
Sv 650 Nka'00


19 kwi 2010, o 20:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
Czy ty kupileś dopiero moto? Nie panikuj tak ;)
viewtopic.php?f=23&t=352&p=4930&hilit=napinacz#p4930

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


19 kwi 2010, o 22:23
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:39
Posty: 232
Lokalizacja: Tarnów/Jasło
Płeć: mężczyzna
Post Re: Płyn chłodniczy termostat?
No dopiero zaczynam, tylko jakieś 800km przejechane, to nie napinacz bo to tylko podczas jazdy muszę łańcuchem się zając wyczyścić i nasmarować :mylove:

_________________
Sv 650 Nka'00


20 kwi 2010, o 20:25
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:31
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2005
Post Wyciek płynu chłodniczego???
Długo nie pisałem na ten temat. W ostatnią niedzielę polecieliśmy kawałek w traskę i pojawił się "problem", natomiast moto i tak idzie 8 maja do mechanika. Mimo to pomyślałem, że jeszcze się zapytam na forum. Otóż. Jak wyjechałem z domu i ostatecznie dojechaliśmy z grupą do miejsca docelowego i zaparknęliśmy motosy to zsiadając z moto naglę patrzę a mam całego buta prawego zachlapanego. No to zacząłem się przyglądać i nagle widzę a w pługu pływa co nie co płynu. Analiza organoleptyczna i wstępnie stwierdzam, że to nie olej, tym bardziej że poziom oleju nie uległ zmianie od czasu wyjazdu. Pomyślałem o płynie chłodniczym. W zbiorniczku faktycznie jakoś tak pustkami świeciło ale z drugiej strony na trasie temp nigdy nie podskoczyła więcej jak 85*. Wracałem do domu już znacznie wolniej. W mieście już na światłach zatrzymałem się i oparłem się na prawej nodze. Nagle noga na asfalcie zaczyna mi odjeżdżać (dobrze, że całym ciężarem się na niej nie oparłem tylko tak wystawiłem - bo już bym leżał). No i wówczas konsternacja. But mi się ślizga po asfalcie, ale to co wycieka raczej na olej nie wygląda bo jest przezroczyste. W mieście w korku temp zaczęła mi do 90 dobijać więc mówię - nie czekam, szkoda silnika. Od razu nauczyłem się przeciskać przez korek co zrobiłem po raz pierwszy w życiu i czego wcześniej się obawiałem. Jak widać potrzeba matką postępu (w nauce na moto) ;) .

Podsumowanie jest takie:
- temp nigdy nie przekroczyła 90 st
- ciecz która zmoczyła mi buta i którą przechowywał pług była (jest właściwie) przezroczysta - może lekko przybrudzona.
- but ślizgał mi się po asfalcie będąc mokrym więc ta ciecz jest jakaś poślizgowa mimo wszystko.
- olej trzymał poziom taki sam na trasie dom-meta-dom


Może ktoś się spotkał z czymś takim już kiedyś i ma pojęcie o co kaman w ogóle?


30 kwi 2010, o 08:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:36
Posty: 334
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: mężczyzna
Moto: Czorna SV650 K1
Post Re: Wyciek płynu chłodniczego???
Płyn chłodniczy jest tłustawy i spokojnie się można na nim poślizgnąć :D To na pewno wyciek z układu chłodzenia bo raczej innych płynów już nie ma (no jeszcze hamulcowy ale to pewnie byś zauważył na trasie :obity: ). Musisz zlokalizować źródło przecieku, spróbuj najpierw okolice pompy wody. Powycieraj wszystko do sucha, odpal sprzęta i szukaj śladów pocenia. Może wąż masz przetarty, to by wyjaśniało czemu but zachlapany, bo z węży sobie właśnie takie gejzerki strzelają.

_________________
Czorna SV650 K1


Ostatnio edytowano 30 kwi 2010, o 10:17 przez zonq, łącznie edytowano 1 raz



30 kwi 2010, o 10:00
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:31
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2005
Post Re: Wyciek płynu chłodniczego???
Dzięki wielkie za odpowiedź. Tak zrobię. Wytrę do sucha wszystko i odpalę i zobaczymy.


30 kwi 2010, o 10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL