Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 30 cze 2024, o 19:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik ??? 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 24 maja 2013, o 22:26
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650
Post sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik ???
hej mam sv 650 rok 99

mam nastepujacy problem moto nie reaguje na starter na poczatku myslalem ze aku , naladowalem porządnie i dalej lipa , zalatwilem drugi aku dalej to samo , wkoncu z auta podlaczyłem aku cisz , na krotko do rozrusznika to sie odzywa ale niemoze czasami nawet raz przelamac a po paru stykach przelamie go z raz i az kable sie grzeją :/

czyli sa dwa problemy nie reaguje na starter i cos nie tak z rozruchem

postanowilem wykrecic swiece czy bedzie krecil na krotko i wtedy juz dawał rade krecił , złozyłem swiece dalej ledwo co przelamuje ale za malo zeby zaskoczyl :/

zdjełem jedna swiece tym razem mysle ze moze latwiej bedzie mu zakrecic i zakrecil ale ledwo ale juz odpalil na jeden gar zgasilem podlaczyłem druga i dalej niemogl przelamacz podlaczylem dodatkowo prostownik ale to juz tak na bank duzo pradu nie trzeba i tak mocnego ledwo co ale jakos go rpzelamalo i zapalil moto chodzi na wysokich i wolnych ladnie wszsytko git nic nie przerywa ...

rozkrecilem rozrusznik na sucho podlaczalem to kreci ale niewiem jak ma krecic seryjny :/ czy tak dobrze pracuje czy nie objaw taki jakby pod obciazeniem tracil moc i lipnie krecil rozrusznik mial ktos moze jakies przygody ?

drugie pytanie moze mi ktos sprawdzic oznaczenie rozrusznika czy mam dobry ? i do czego idzie taka blaszka z drugiej srubki bo wydaje mi sie ze to tylko masa dodatkowa byla


wracajac do startera moto jak chodzi to czerwonym przyciskiem gasi sie go wiec tu dziala ale starter nie dziala nic nie pyka podczas naciskania startera jedynie po przekreceniu stacyjki slychac ze robi raz pyk przekaznik , puszke ta mala z bezpiecznikami sprawdzilem sa ok , nizej jest jakas puszka z jednym bezpiecznikime chyba 30a tez dobry to chyba od rozrusznika czy jest cos jeszcze odpowiadajacego za rozruch ? jakis dodatkowy przekaznik lub cos w tym stylu ?

moze ma ktos jakies pomysly czemu strter nie dziala i czemu rozrusznikiem nawet na krotko niemoge przelamac go a na sucho rozrusznik kreci


24 maja 2013, o 23:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
Koło bezpiecznika 30A jest przekaźnik rozrusznika, to on puszcza prąd prosto z akumulatora na kabel do rozrusznika.
Żeby przekaźnik puścił prąd, musi być spełnionych kilka warunków:
- wciśnięty przycisk startera
- wciśnięte sprzęgło (czujnik przy klamce)
- złożona podstawka boczna (czujnik przy zawiasie) jeśli motocykl jest na biegu
- jeśli motocykl jest na luzie, podstawka może być rozłożona
Więc na początek sprawdź czy na stykach przekaźnika w ogóle pojawia się napięcie, wtedy będzie wiadomo czy to przekaźnik nie puszcza prądu czy w ogóle nie dochodzi do niego prąd sterujący. Może zwyczajnie spadła Ci wtyczka z czujnika sprzęgła, a może np. jakiś insekt wlazł między styki przycisku startera i nie ma między nimi kontaktu? To ostatnie to nie żart, sam tak miałem ;)

Jeśli rozrusznik słabo kręci, ale jednak kręci, to może zwyczajnie styki ma zaśniedziałe?

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


25 maja 2013, o 08:31
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 maja 2013, o 22:26
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
dzieki za podpowiedzi zaraz skocze sprawdze z tym czujnikiem przy klamce bo powiem szczerze ze nie bralem tego pod uwage ze moze byc cos z nim nie tak

i zdam relacje co dalej wydumałem , dzisiaj moze rozkrece ponownie rozrusznik ale czy jest sens go reanimowac wogle ? ktos moze naprawial cos takiego czy lepiej zakupic uzywke ?
bo na sucho krecil a pod obciazeniem wciaga mnsutwo produ i niemoze go przelamac nawet , to chyba znim cos nie tak


25 maja 2013, o 11:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 19:31
Posty: 349
Lokalizacja: KTA
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
Nie wiem jak to jest w sv.
Ale przychodzi mi do głowy najbardziej banalne rozwiązanie. Szczotki rozrusznika do wymiany...

_________________
Obrazek

Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają dusze.

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej!


25 maja 2013, o 12:36
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2012, o 18:12
Posty: 175
Lokalizacja: WWL
Płeć: mężczyzna
Moto: Honda cbr600f4
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
wczoraj na allegro był zestaw naprawczy rozrusznika ,o ten: http://allegro.pl/zestaw-nap-rozrusznik ... 24903.html

_________________
http://www.fotosik.pl/u/suchy22222/albumy


25 maja 2013, o 13:27
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2010, o 10:27
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin/Olsztyn
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N '99
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
1. Czy masz dobry akumulator? Powinien być 10Ah, ale zdarza się że poprzedni właściciel wkłada mniejszy (np. 7Ah)
2. Czy nie wyrobił się przełącznik w klamce sprzęgła? (naciskając sprzęgło przy odpalaniu pociągnij klamkę do góry)

_________________
Obrazek


25 maja 2013, o 19:41
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 maja 2013, o 22:26
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
problem rozwiazany :)
lasooch wstrzelil sie w 10 z problemem wisze dobry bro :) zmostkowalem i juz sie odzywał , motocykl odpala jak dziecko
na aku pisze 10ah ale nie podali ile ma pradu rozruchowego ... zdziwilem sie bo podlaczalem taki z auta co ma 45ah i ok 300a rozruchu i on nie dawal rady a ten maly po zmostkowaniu tego czujnika kreci i odpala , chyba ze ten czujnik pożerał prad bo teraz jakby swieca nawet swiatla lepiej


25 maja 2013, o 20:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2012, o 20:04
Posty: 337
Lokalizacja: Wielkopolskie (PSL)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s 2000/ VFR 800
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
Odświeże temat. Podobny problem mnie spotkał-moto nie pali całkowity brak reakcji na starter. Podłączony na krótko z akumulatora pali bez przeszkód. Podejrzewam przekaznik rozrusznika.
lasooch napisał(a):
Koło bezpiecznika 30A jest przekaźnik rozrusznika, to on puszcza prąd prosto z akumulatora na kabel do rozrusznika.
Żeby przekaźnik puścił prąd, musi być spełnionych kilka warunków:
- wciśnięty przycisk startera
- wciśnięte sprzęgło (czujnik przy klamce)
- złożona podstawka boczna (czujnik przy zawiasie) jeśli motocykl jest na biegu
- jeśli motocykl jest na luzie, podstawka może być rozłożona
Więc na początek sprawdź czy na stykach przekaźnika w ogóle pojawia się napięcie, wtedy będzie wiadomo czy to przekaźnik nie puszcza prądu czy w ogóle nie dochodzi do niego prąd sterujący.?

Podpunkt ze sprzęgłem nie dotyczy -jest zrobione obejście.Nie mam na miejscu miernika wziąłem więc żarówke i dwa kable. Jeden do masy a drugi do przekaznika. Na wejściu oczywiście prąd jest na wyjściu brak.
Bezpieczniki sprawne. Czyli spalony przekaznik?

_________________
Think before you drive-Bernie Ecclestone


11 sie 2013, o 18:59
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 23:29
Posty: 187
Płeć: mężczyzna
Moto: yamaha r6 rj11
Post Re: sv 650 99rok problem z odpalaniem - starter i rozrusznik
mam kilka przekaznikow na sprzedaz oczywiscie sprawnych jakbys potrzebowal


7 paź 2013, o 17:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL