Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 mar 2024, o 08:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Problem z licznikiem 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013, o 10:51
Posty: 29
Lokalizacja: Katowice
Płeć: kobieta
Moto: SFV :) 2010
Post Re: Problem z licznikiem
Z moim problemem da się żyć :) ale z tego co czytam wychodzi na to że może i dla mnie znajdzie się rozwiązanie :)
Motocykl gladius bez abs a licznik od wersji z abs,po podłączeniu działały tylko kontrolki ,nie działał obrotosciomierz ,wyświetlacz biegów i predkosciomier,z.Pierwsza wersja co zepsuty licznik jednak po wizycie u elektryka działa wskaźnik obrotów i wyświetlacz biegów ale nadal nie pokazuje predkosci .
Poradzi ktoś coś?

_________________
Obrazek


26 kwi 2013, o 11:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2763
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Problem z licznikiem
Woltomierz do ręki i sprawdz czujnik prędkości. Czy w ogóle podaje napięcie.


26 kwi 2013, o 13:43
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 23:30
Posty: 5
Lokalizacja: Łeba
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650
Post Re: Problem z licznikiem
Siemanko. Trochę odświeżę temat :D Miałem podobne objawy z licznikiem w swojej SV jak opisujecie, tylko że mi najpierw wskazywało 0km/h zatrzymałem się, poruszałem kablami i jakoś działało :hmm: Następnego dnia wybrałem się w mały objazd po wsiach, dziurawe drogi źle wpłynęły na wskazania licznika, pokazywało tylko połowę prędkości. Wróciłem do domu, moto na stojaki ściągam przednie koło i wylatują jakieś kawałki metalu :smutas: Jeszcze nikt w tym temacie nie zamieścił foto rozsypanego magnesu, więc pokaże tym co nie widzieli jak to wygląda http://zapodaj.net/7c9013aa0a3b9.jpg.html

Wieczorem wbiłem na forum i zobaczyłem, że nie jestem pierwszym któremu się to sypnęło :]
Zamówiłem Magnes w ASO koszt 118 zł

I teraz moje pytanie: Czy przy składaniu magnesu nałożyć tam smaru?
Jak mocno dokręcić koło? Normalnie fest dociągnąć?, czy tak aby luzu nie było? Wyczytałem, że nieprawidłowe dokręcenie koła może spowodować ponownym rozsypaniem się tego, a ryzykować nie chcę :) Mam klucz dynamometryczny, więc mogę go użyć :)


6 maja 2014, o 22:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Problem z licznikiem
Toldi napisał(a):
Siemanko. Trochę odświeżę temat :D Miałem podobne objawy z licznikiem w swojej SV jak opisujecie, tylko że mi najpierw wskazywało 0km/h zatrzymałem się, poruszałem kablami i jakoś działało :hmm: Następnego dnia wybrałem się w mały objazd po wsiach, dziurawe drogi źle wpłynęły na wskazania licznika, pokazywało tylko połowę prędkości. Wróciłem do domu, moto na stojaki ściągam przednie koło i wylatują jakieś kawałki metalu :smutas: Jeszcze nikt w tym temacie nie zamieścił foto rozsypanego magnesu, więc pokaże tym co nie widzieli jak to wygląda http://zapodaj.net/7c9013aa0a3b9.jpg.html

Wieczorem wbiłem na forum i zobaczyłem, że nie jestem pierwszym któremu się to sypnęło :]
Zamówiłem Magnes w ASO koszt 118 zł

I teraz moje pytanie: Czy przy składaniu magnesu nałożyć tam smaru?
Jak mocno dokręcić koło? Normalnie fest dociągnąć?, czy tak aby luzu nie było? Wyczytałem, że nieprawidłowe dokręcenie koła może spowodować ponownym rozsypaniem się tego, a ryzykować nie chcę :) Mam klucz dynamometryczny, więc mogę go użyć :)



Jak masz klucz dynamometryczny to w serwisówce są podane wartości z jaką siłą dokręcić większość śrub.
Dla wtrysku strona 7-8
http://www.sv650.info/download/serwisow ... hassis.pdf
Dla gaźnika strona 6-5
http://www.sv650.info/download/serwisow ... hassis.pdf

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


7 maja 2014, o 00:11
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Problem z licznikiem
I owszem, nasmarować.
Najlepiej załatwić sobie waciki do uszu (takie na patyku) i mocząc w nafcie umyć "ślimak" od środka, pozwolić wyschnąć, a później napchać nieco smaru (ja dalem smar miedziowy).
Oś dokręcić tak jak Dziaku napisał. A co najważniejsze - zrobić, jak każe serwisówka, tzn. najpierw "ślimak" do koła, a dopiero później koło w górę i oś.


7 maja 2014, o 09:29
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 23:30
Posty: 5
Lokalizacja: Łeba
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650
Post Re: Problem z licznikiem
OK. Wielkie dzięki :]


7 maja 2014, o 15:36
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: Problem z licznikiem
Witam państwa. Jadąc dzisiaj na rozpoczęcie sezonu do Sandomierza spotkała mnie niemiła "awaria". Problem z licznikiem. Objawia się to tak. Odpalam moto i wszystko jest w porządku jednak jak tylko troszkę dodam gazu prędkościomierz, obrotomierz i licznik kilometrów umierają. Wszystkie kontrolki natomiast działają prawidłowo: luzu, długich i kierunkowskazów itd. Ktoś miał taki problem? Dodam, że jadąc czasami zaczynał działać tzn włączał się jak przy uruchamianiu zapłonu. Po chwili niestety dalej gasł i czasami startował. Po powrocie zdjąłem całą czachę z kolegą, sprawdziliśmy wszystkie kable i kostki i wszystko jest ok. Sytuacja ta sama. Uruchamiam moto i wszystko działa lecz tylko trochę przygazuję i licznik znowu gaśnie. Ktoś miał podobny problem? Nie mam pojęcia co mogło się stać ani dlaczego.


8 kwi 2018, o 19:27
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2017, o 00:52
Posty: 235
Lokalizacja: MRĄGOWO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N 2002
Post Re: Problem z licznikiem
Witam
Mam problem nie z licznikiem a z obrotomierzem , gdy odpale motocykl wskazówka jest na zero dodając ,,gazu'' wskazówka wskakuje na 3 tysiące przy energicznym dodawaniu gazu leci na zero lub do ok 5 tysięcy .w czasie jazdy stoi na 3tysiące

Podświetlenie działa normalnie ,licznik tez działa normalnie



motocykl

Suzuki SV650N rok 2002

_________________
Obrazek
Suzuki SV650 N - 2002
https://www.bikepics.com/members/berger6630


8 kwi 2018, o 19:52
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2018, o 23:47
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 2001
Post Re: Problem z licznikiem
Kostka przy liczniku.
pomeranczowy-migacz lewy
niebieski-migacz prawy
zolty-swiatlo
szary-kontrolka oleju
bialy-luz
zielony-kontrolka paliwa
fioletowy-kontrolka silnika
zolto bialy-temperatura
czerwony-plus
czarny-masa
brazowo czarny-obrotomierz
Powodzenia.


9 kwi 2018, o 23:45
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: Problem z licznikiem
pasza napisał(a):
Kostka przy liczniku.
pomeranczowy-migacz lewy
niebieski-migacz prawy
zolty-swiatlo
szary-kontrolka oleju
bialy-luz
zielony-kontrolka paliwa
fioletowy-kontrolka silnika
zolto bialy-temperatura
czerwony-plus
czarny-masa
brazowo czarny-obrotomierz
Powodzenia.


Wszystkie kostki i kable mam w porządku tak jak mówiłem wcześniej. Jakaś inna sugestia?


10 kwi 2018, o 19:55
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2012, o 22:37
Posty: 7
Lokalizacja: Gogolin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2004
Post Re: Problem z licznikiem
Witam, może ktoś będzie potrafił coś doradzić. A mianowicie, kupiłem sv 1000s prawdopodobnie 04r. z Anglii, po niewielkim kraszu (prosta,) miała uszkodzone zegary i ktoś wymienił te zegary at hoc. Problem polega na tym że rezerwa nie gaśnie czy pełno czy pusto, świeci cały czas, a prędkość pokazuje większą niż jest w rzeczywistości , o ok 15-17%, ponadto po przejechaniu 20 km licznik pokazywał 26 km, może to wina taktowania komputera, albo inne podłączenie wtyczki. Wiem że zegary są jakoś numerowane, może nie te zegary do nie tego modelu? Ktoś coś wie jak dobrać zegary?


11 kwi 2018, o 12:27
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 4 maja 2018, o 17:12
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: Problem z licznikiem
Witam, chciałem zapytać czy w sv650n gaźnikowiec, po przekręceniu stacyjki na zapłon powinny się świecić kontrolki ciśnienia oleju i temp. płynu chłodzącego czy nie? U mnie włącza się tylko zielona "N" a u kolegi w Bandicie świeci się też od oleju a temp. nie ma bo to olejak rzecz jasna.


6 maja 2018, o 12:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: Problem z licznikiem
Ciśnienie oleju i paliwo też. Temperatura nie.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


6 maja 2018, o 19:36
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 4 maja 2018, o 17:12
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: Problem z licznikiem
Podziękował ;)


25 mar 2019, o 16:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL