Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 18:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Światła długie i mijania nie działają SV 650 S 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 23 sie 2020, o 07:15
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S 2013
Post Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Cześć,
kupiłem SV 650S z 2013, poprzedni właściciel natrzaskał już trochę kilometrów i naciskając starter jest wyczuwalny luz, który powoduje że światła zostają odcięte przy odpalaniu silnika i często nie wracają już po. Rozebrałem obudowę wyjąłem przycisk sprężynkę i bieżnię nie były brudne, użyłem contact sprayu ale problem dalej występuje.
Z tego co widzę mogę dostać taki włącznik jako OEM za 100$(37200-17G10), używkę za 50zł która też jest wielką niewiadomą lub poprosić elektryka o jakieś rozwiązanie.
Jak u was się to sprawuje, nie macie problemów przy przebiegu 50k+?
Obrazek

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc


23 sie 2020, o 07:41
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Prawa manetka nie ma nic wspólnego ze światłami mijania ani drogowymi (światła mijania włączają się automatycznie a światła drogowe (Hi Beam) czy "mruganie drugimi" (Passing Switch) są w lewej manetce.
2013 czy 2003? Z tego, co widzę, to manetka na zdjęciu jest dokładnie taka jak w 2003. Haynes ostatni rocznik obejmuje 2008, więc nie wiem czy czegoś nie zmieniono w instalacji w L3. W K3 (światła automatycznie się włączają przy Ignition "ON") światła dostają napięcie za pomocą stacyjki (pomarańczowy przewód) - sprawdź czy przy braku świateł masz działający klakson - napięcie ze stacyjki podawane jest do 3 bezpieczników: Signal, Ignition i Fan. I jeśli masz pracujący silnik, to i bezpiecznik Ignition jest OK i masz na tej gałęzi napięcie. Gałęzi Fan nie sprawdzisz, dopóki nie "oszukasz" czujnika temperatury w chłodnicy. Gałąź Signal sprawdzisz m.in. klaksonem (o ile wcześniej działał, żeby to miało sens). Jeśli na tych gałęziach masz napięcie, to zostaje Ci pomarańczowe odgałęzienie, które doprowadza napięcie do Passing Switch i Dimmer Switch. Bez multimetru (albo przynajmniej woltomierza DC (o zakresie do 20[V]) i serwisówki (schematu elektrycznego - znajdziesz u nas na forum) się nie obejdzie.

W moim K3 jest nakręcone ~80 tyś.km i nic złego się w tym przełączniku nie dzieje.

Na Twoim miejscu zajrzałbym do złączki lamp (kostka rozdzielająca instalację moto od wiązki samej czaszy) - dwa razy zdarzyło mi się wrócić bez świateł, a przyczyna była taka:
Obrazek
Obrazek

Rozwiązanie? Wstawiłem nowe kostki (inne, więc i M i F zmieniłem, ale uszczelniane i zdublowane). Miałem gdzieś zapasową wiązkę czaszy, więc nawet kolory przewodów przy dublowaniu (poza jednym) mi się zgadzają. Prawdopodobieństwo uszkodzenia obydwu złączy jednocześnie jest znikome. Do zaciskania konektorów (pinów) tych złączy potrzebujesz zaciskarki do złączy typu "Superseal" - to są zaciskarki do przewodów/konektorów o małych przekrojach.

Obrazek
Obrazek

Tak wyglądał u mnie problem ze światłami, u Ciebie może być coś innego. Trudno jest diagnozować na odległość, ale raczej włącznik rozrusznika tu nie będzie miał nic do rzeczy (oczywiście nie powinien się zapadać - tak rozumiem z opisu ten "luz" włącznika).

Edit:
To, co napisałem powyżej odnosiło się do rocznika K3 (2003), proszę kontynuować czytanie - dla L3 KrzysPL (w poście poniżej) odniósł się już do nowszych roczników.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


Ostatnio edytowano 24 sie 2020, o 08:27 przez komi, łącznie edytowano 3 razy



23 sie 2020, o 08:42
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 23 sie 2020, o 07:15
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S 2013
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Motocykl jest z Anglii jest to wersja SV 650 SL2 bez abs, na ebayu jest jeszcze kilka takich, widocznie sprzedawali je tam dłużej.
Zajrzę do tych mniejszych kostek, ostatnio rozpiąłem tą dużą i wyglądała dobrze. Tak samo ruszałem instalacją i światła nie rozłączały się.
U mnie ewidentnie jest problem z tą manetką, wystarczy naciskać starter( ma luz lewo prawo) sprężynka raczej cała odbija) i w końcu światła załapują ale głupio mi za każdym razem sprawdzać lampy.
Dzięki za podpowiedź @komi zobaczę wieczorem jak wygląda stan tych kostek i czy klakson działa gdy nie świecą


23 sie 2020, o 10:18
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Komi nie masz racji. Zasilanie świateł idzie przez przycisk rozrusznika, dzięki temu światła gasna jak kręcisz rozrusznikiem.

A jeśli chodzi o sam problem. Nie pamiętam jak dokładnie tam wygląda, ale weź drobny papier ścierny i porządnie wyczyść wszystkie styki w tym przełączniku. Zobacz też czy kable nie są czasem gdzieś przetarte. Miałem ten sam problem i też myślałem że to przełącznik, okazało się że przegnil mi kabel, ktory szedl z przełącznika.

Edit.
Przerabiałem też te spalone kostki co miał Komi. Problemem okazała się słaba masa


23 sie 2020, o 19:29
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
KrzysPL napisał(a):
Komi nie masz racji. Zasilanie świateł idzie przez przycisk rozrusznika, dzięki temu światła gasna jak kręcisz rozrusznikiem.


Masz rację, ja opisywałem dla K3 (bo z jakiegoś powodu założyłem, że jednak o ten rocznik chodziło). Qdyn potwierdził, że to rocznik L3, więc to, co napisałem nie ma zastosowania. Tak jak napisałem - Haynes kończy się na roczniku K8, gdzie przewód biały z żółtymi znacznikami (albo żółty z białymi) to przewód zasilania świateł mijania/drogowych (od killswitcha w prawej manetce do przełącznika świateł w lewej). Macie może schemat dla roczników K9-L13 czy instalacja zatrzymała się na roczniku K8?
Mea culpa. <stuk><stuk>
Nie będę poprawiał tamtego posta, żeby Twój (KrzysPL) post miał się do czego odnosić :)

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


24 sie 2020, o 08:14
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 cze 2020, o 18:30
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 K5
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Zawsze można zlutować przewody odpowiedzialne za odłączanie świateł i zrezygnować z tej funkcji.


24 sie 2020, o 18:21
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Można, ale pożałujesz tego, kiedy przyjdzie Ci odpalać moto o zimnym poranku, po nocy "pod chmurką" przy słabym AKU ;) 2x55W to czasem "2B XOR N2B" :D
Wczesne roczniki FI nie miały a w gaźnikowych trzeba było i tak ręcznie włączać światła (wersje US: X, Y, K1, K2, SK1, SK2 miały włączane w automacie), więc czasem ludzie montowali na takie awaryjne sytuacje dodatkowy wyłącznik świateł.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


25 sie 2020, o 09:20
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 3 wrz 2020, o 14:55
Posty: 7
Lokalizacja: Prague, CZ
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
gdzie znajde ta kostke o ktorej pisze Komi, jest to pod air boxem ?


11 paź 2020, o 16:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Może napisz bezpośrednio do komiego? Wciąż jest na forum i nawet nie gryzie :)
Kostka jest pod czaszą. Żeby zdjąć czaszę z moto musisz tę kostkę rozpiąć, więc nie będziesz miał wątpliwości. Szukaj po kolorach przewodów, na zdjęciach są fabryczne (oprócz tych dwóch czerwonych zbiegających się w czerwonej koszulce termokurczliwej - to już była moja "przejściowa" rzeźba).

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


13 paź 2020, o 12:05
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 23 sie 2020, o 07:15
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S 2013
Post Re: Światła długie i mijania nie działają SV 650 S
Dobra już wiem co powoduje to rozłączanie świateł, to przycisk startera, zablokowała się blaszka ze sprężynką na przycisku, niestety wszystko musiałem rozebrać, a składanie tego potem to praca dla małych chińskich raczek=> https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... 0xlGKu.jpg
Tutaj filmik jak to działało wcześniej z luzem => https://streamable.com/4qten2


7 sty 2021, o 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL