Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 2 lip 2024, o 16:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 10:08
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2006
Post [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
Witam

Mam w planie podpięcie wskaźnika aktualnie zapiętego biegu, chciałbym to jednak zrobić w stosunkowo mało inwazyjny sposób. W związku z tym nie chce wpinać się po chamsku w kable, tylko zorganizować wtyczki które pozwolą mi się wpiąć i instalację bez uszkadzania jej. Problem jaki napotkałem to skąd wytrzasnąć pasujące wtyczki (komplet , męska i żeńska) - a chodzi mi o złączkę znajdującą się pod bakiem, która to opisana jest w manualu
Obrazek

Potrafi ktoś zidentyfikować to złączę, gdzie można je dostać, ewentualnie czy ma jakąś nazwę żeby można było to gdzieś znaleźć.


2 sty 2014, o 23:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
Temat szukania złącz już kiedyś był na forum, ale też z tego co pamiętam skończyło się na złączach superseal. Jeśli chcesz sobie poszukać to TME. Wybór złącz dość duży ale wątpię, że podpasujesz idealnie takie jak użyło Suzuki.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


3 sty 2014, o 00:59
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 10:08
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2006
Post Re: [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
Janek87 napisał(a):
Temat szukania złącz już kiedyś był na forum, ale też z tego co pamiętam skończyło się na złączach superseal. Jeśli chcesz sobie poszukać to TME. Wybór złącz dość duży ale wątpię, że podpasujesz idealnie takie jak użyło Suzuki.


O super dzięki za nazwę "superseal". Niestety miałeś racje z dopasowaniem tego co użyło Suzuki, z tego co wynalazłem to wszędzie 4 żyłowe są dostępne w formie płaskiej ( 4 żyły obok siebie jak tu : http://allegro.pl/zlacze-superseal-4pin-amp-tyco-4-pin-4-pin-komplet-i3851805550.html ) a nigdzie niema 4 żyłowych ale w 2 rzędach czyli takie jak użyte w suzuki. Jedyne wejście to kupić więcej sztuk i przerobić to w moto na nowe tak żeby w razie czego można było wypiąć modyfikacje i będzie wyglądać prawie jak oryginalne :)


3 sty 2014, o 14:48
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 10:08
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2006
Post Re: [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
OK znalazłem.
Dla potomnych może się komuś przyda. Nie mam 100% pewności ale pasuje z wyglądu i to bardzo, tak samo jak z wymiarów zewnętrznych ( z tego co mierzyłem swoje).

Więc tak zdjęcia i numery znalazłem tu :
http://www.ignitech.cz/en/vyrobky/konektor/sumitomo/sumitomo.htm

I jak się okazało są to wtyczki typu : Sumitomo i konkretne wtyczki po numerach seryjnych są np tu :

http://swsct.sws.co.jp/components/en/housing.asp?number_s=61804181hms
http://swsct.sws.co.jp/components/en/housing.asp?number_s=61874441hms

Teraz tylko znaleźć gdzie to można kupić. BTW dzięki za pomoc Janek87.


3 sty 2014, o 15:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
Luz ;) Wiesz no Suzuki to na 100% skądś kupuje, więc ktoś to produkuje. Problem właśnie to znaleźć do kupienia. Pewnie w ASO by się dało ale cena mogłaby zabić. Te Sumitomo wyglądają niby podobnie. Ja bym obejrzał dokładnie te wtyczki w SV, może gdzieś jakieś logo albo napis się czai. Bo tak w ciemno liczyć, że podpasuje to trochę bez sensu. Jak coś to przerobić na superseal, to dobre jak nie lepsze niż oryginał. No ale zawsze to nie będzie oryginał i trzeba piny zmienić.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


3 sty 2014, o 15:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2788
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: [sv650-06] Identyfikacja złączki luzu/biegów
sumitomo z tego co wiem pasują, sam szukałem swwego czasu. Ostatecznie zdecydowałem się na zwykłe konektorki. Może w przyszłości zmienie na coś uszczelnionego.


3 sty 2014, o 17:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL