Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2024, o 16:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Migotanie świateł 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 5 lut 2015, o 22:45
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Migotanie świateł
Cześć :)

W mojej SV-ce na wolnych obrotach można zaobserwować lekkie migotanie/pulsowanie świateł (wszystkich). Pulsowanie występuje jakby w "rytm" obrotów silnika. Po zwiększeniu obrotów tego objawu już nie ma, a raczej częstotliwość migotania wzrasta na tyle że oko tego już nie wychwytuje. Pierwsze co mi przyszło do głowy to regulator napięcia, ale przegrzebałem archiwum i widzę że problemy z regulatorem objawiają się głównie problemami z akumulatorem, o migotaniu świateł raczej nikt nie wspomina. Problemów z akumulatorem nie mam żadnych, kręci elegancko nawet po dłuższym postoju.

Miał ktoś podobne problemy, czy wymiana regulatora powinna pomóc?

A może to coś z masą?

Pozdro.


13 wrz 2016, o 23:23
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 14 sie 2016, o 15:44
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Migotanie świateł
Pewnie słaby akumulator albo regulator napięcia.
Jak masz multimetr sprawdź napięcia na postoju, z odpalonym silnikiem na wolnych i przy wyższych obrotach.Ładowanie powinno być lekko ponad 14V napięcie na akumulatorze ponad 12V.


19 wrz 2016, o 09:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2772
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Migotanie świateł
Może masz za niskie obroty jałowe.


19 wrz 2016, o 15:39
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Migotanie świateł
Dyrman: doszedles do powodu? Ja mam problemy z rozrusznikiem gdy moto jest zimne, z niedzialajacymi swiatlami mijania i wlasnie z migotaniem swiatel na wolnych obrotach.


28 wrz 2016, o 05:56
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 lut 2015, o 22:45
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Migotanie świateł
Dzięki za podpowiedzi.

Obroty biegu jałowego podwyższyłem do ok. 1400 rpm, migotanie zwiększyło swoją częstotliwość więc jest dużo słabiej widoczne, ale jest.

Z totalnego braku czasu nie pomierzyłem jeszcze aku, w pierwszej wolnej chwili to zrobię.

Od dwóch znajomych - byłego usera SV 650 i usera Fazera 1000 usłyszałem, że to absolutnie normalne i nie mam się czym przejmować. Serio nikt z Was nie ma takiego objawu? ;)

phantom116 - jak pomierzę aku będę wiedział coś więcej, napiszę tutaj jak już dobrnę do końca sprawy.

Pozdr.


5 paź 2016, o 14:08
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 lut 2015, o 22:45
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Migotanie świateł
Dziś pomierzyłem ładowanie.

Napięcie na wolnych obrotach ok. 13,5 - 13,7 V i waha się. Po lekkim dodaniu gazu miernik pokazuje ok. 14,5 V i bardzo stabilnie takie napięcie się utrzymuje mimo zwiększania obrotów. Po zgaszeniu na aku jest ok. 12,7 V. Czy takie wartości są git?

Gdzie szukać w S-ce K4 regulatora napięcia? To jest to schowane za ramą zaraz za wentylatorem chłodnicy?


11 paź 2016, o 02:44
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Migotanie świateł
Regulator jest po prawej stronie zadupka pod prawą owiewką, z tym, że nie musisz go oglądać, bo napięcia masz prawidłowe.

Ciesz się życiem i jazdą, pewnie połowie z nas tak pulsują światła tylko nikt nie zauważa :)
Mi na przykład mimo nowego aku i regulatora delikatnie przygasają światła gdy naciskam hamulec na postoju z włączonym silnikiem.

Pozdrawiam!


11 paź 2016, o 10:59
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 lut 2015, o 22:45
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Migotanie świateł
Rura napisał(a):
Regulator jest po prawej stronie zadupka pod prawą owiewką, z tym, że nie musisz go oglądać, bo napięcia masz prawidłowe.


Nie ma, szukałem, nawet z latarką ;) Zadupek pusty.

Rura napisał(a):
Mi na przykład mimo nowego aku i regulatora delikatnie przygasają światła gdy naciskam hamulec na postoju z włączonym silnikiem.


Aaaale nic Ci nie migocze? :>

Pozdro ;)


12 paź 2016, o 02:30
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Migotanie świateł
Faktycznie, wprowadziłem Cie w błąd. Tutaj masz na 7 stronie pokazane gdzie jest regulator:
http://www.sv650.info/download/serwisow ... System.pdf

Mi nic nie migocze, albo nie zauważam :)
Udowodniono, że pulsujące światła są lepiej widoczne od tych stałych, pewnie Suzuki zrobiło to specjalnie w twoim egzemplarzu ;)


12 paź 2016, o 10:42
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 23 sie 2016, o 13:18
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008 K9
Post Re: Migotanie świateł
Też mam podobny problem z migotaniem świateł i zastanawiam się czy to normalne. Największe migotanie jest właśnie na wolnych obrotach światła przednie i podświetlenie licznika. Akumulator dosyć nowy, w zimie podładowywany regularnie, trzyma odpowiednie napięcie, moto odpala momentalnie. Muszę pomierzyć jeszcze napięcia, ale czy komuś może ustały te objawy po wymianie regulatora napięcia ?


11 sty 2017, o 12:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL