Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 18:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Witam. Od kilku dni mam taki problem ze po calej nocy zimne moto slabo kreci rozrusznikiem, jakby pradu brakowalo, jak juz odpale, chwile pochodzi, zgasze i normalnie odpala, to samo jak stoi 8h w pracy, to po robocie nie ma problemu z kreceniem i odpaleniem. Drugi problem to taki ze nie swiecily mi swiatla mijania (postojowe/dlugie ok), wymienilem zarowke, bylo dobrze kilka dni, dzisiaj patrze i znowu nie dzialaja... Jakies rady? Pozdrawiam


27 wrz 2016, o 16:10
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 mar 2015, o 23:16
Posty: 752
Lokalizacja: EPJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Yamaha R1 RN19 2008r
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Wymień/doładuj aku, wymień żarówkę.
Zmierz po całej nocy napięcie na akumulatorze. Powinien mieć >12V.

_________________
SV650N K8->SV1000S K6->Yamaha R1 RN19
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=16083&p=261516


27 wrz 2016, o 16:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:26
Posty: 385
Lokalizacja: Oława\Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV 650 2001
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Napięcie akumulator może mieć a to nadal niewiele mówi, mój ma 12,8V a też mam podobne historie. Takie objawy wskazują na spadek prądu rozruchowego. Jak silnik nie jest zimny to pali na dotyk. Jak blok jest wychłodzony po nocy to trzeba go przylać i dopiero załapie.


27 wrz 2016, o 21:21
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Ja na twoim miejscu zrobiłbym kilka rzeczy:
1) Sprawdził czy coś nie zżera prądu podczas postoju. Metoda opisana w serwisówce i nie tylko. Generalnie wpinasz się amperomierzem pomiędzy klemę ujemną aku a masę moto.
2) Sprawdź napięcie akumulatora podczas rozruchu. Nie powinno spadać wtedy do wartośći typu 6 V, bo to znaczy, że już akumulator wykończony.
3)Sprawdź multimetrem regulator napięcia zgodnie z serwisówką. Może żarówka się przepala ze względu na zbyt wysokie napięcie podawane do instalacji przez regulator.

To chyba powinno naprowadzić Cie na przyczynę problemu.
Powodzenia!


28 wrz 2016, o 00:09
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Dzieki Panowie za odpowiedzi. Na obecna chwile laduje przez noc aku, zobaczymy jak bedzie rano. A z zarowka dziwna sprawa bo przygladalem sie jej i drucik nie jest przepalony...

EDIT: Po naladowaniu aku swiatla mijania nadal nie dzialaja, wczoraj po wyciagnieciu zauwazylem ze byl bardzo cieply, czy to jakas wskazowka? Zobaczymy jutro rano jak bedzie z odpaleniem.
Rura: Moglbys opisac jak sprawdzic regulator napiecia? Nie moge znalezc serwisowki niestety.


28 wrz 2016, o 00:41
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 3 mar 2015, o 20:43
Posty: 58
Płeć: mężczyzna
Moto: brak
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
phantom116 napisał(a):
Nie moge znalezc serwisowki niestety.



http://www.carlsalter.com/suzuki-service-manuals.asp


28 wrz 2016, o 09:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2012, o 21:26
Posty: 385
Lokalizacja: Oława\Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV 650 2001
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Jeżeli po próbach odpalania obudowa akumulatora jest gorąca to masz zjarany regulator napięcia. Przepuszcza zbyt duże napięcie, do tego stopnia, że akumulator moze puchnąć. U mnie po spaleniu regulatora dawało 19V. Pomierz wg serwisówki, najpierw alternator później regulator. A akumulator swoją drogą może potem być już w kiepskiej formie i trzeba będzie go wymienić. W tamtym roku na zimę właśnie poszedł mi regulator na nowym akumulatorze. Akumulator po przeładowaniu bardzo traci pojemność, latem było w miarę ok ale jak teraz przyszły zimne noce to podejrzewam, że tej zimy nie przetrwa :/


28 wrz 2016, o 10:25
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
A wiec kupilem miernik i zmierzylem napiecie, swiezo po jezdzie wiec nie wiem ile bylo po nocy.
Odpalone moto na dlugich swiatlach 13.75, odpalony bez swiatel 14.25, a zgaszony mial okolo 13.25.
Niestety po chwili moj nos wyczul smrod z akumulatora, patrze, a on spocony, caly napuchniety i wydajacy dzwiek syczenia :omg:
Czyli do wymiany regulator napecia i aku, czy wystarczy aku? Cos dobrego i w miare przystepnie cenowo polecacie o wysokosci 105mm? (aku) Bo wszystkie co widze Exide, Unibat to maja po 130mm...

Ps. Nizej zdjecia jak wygladal aku po wyjeciu, szok!

Obrazek

Obrazek


28 wrz 2016, o 17:59
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Aku sam z siebie raczej tak nie napuchł.

Tak jak Ci pisaliśmy sprawdź alternator i regulator multimetrem według serwisówki to będziesz miał odpowiedź co zawiodło.
Obstawiam, że regulator masz do wymiany, ale alternator też musisz sprawdzić, bo możliwe, że regulator padł z powodu nieprawidłowego działania alternatora.

Powodzenia i daj znać jak rozwiążesz problem.


29 wrz 2016, o 11:21
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Witam. Niestety nie potrafie sie do tego zabrac :/ Jak sprawdzic alternator to kompletnie nie wiem, do regulatora sie dostalem, ale sa tam dwie kostki, szara i czarna, nie wiem ktora/jak sprawdzac, na zdjeciu ponizej.
Dodaje tez filmik z napieciem przy odpalaniu moto, moze to tez cos powie.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=7yp_I5Ddvyo


4 paź 2016, o 17:59
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 3 mar 2015, o 20:43
Posty: 58
Płeć: mężczyzna
Moto: brak
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
nie pomogę z alternatorem
co do linku to film prywatny, nie da się obejrzeć


4 paź 2016, o 18:07
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Juz mozna obejrzec, moj blad :)


4 paź 2016, o 18:32
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Wystarczy poszukać, wszystko jest w necie. Tutaj proszę instrukcję jak sprawdzić regulator, jest to też w serwisówce której chyba nie chcesz czytać :)
https://www.youtube.com/watch?v=0n6oNFfcCOA

Co do regulatora sprawa wygląda tak, że te 3 kabelki zółte (jedna kostka) idzie do niego z generatora trójfazowego. Jest to prąd zmienny i jego napięcie zależy od obrotów. Regulator prostuje prąd i stabilizuje napięcie wysyłając to do aku dwoma kabelkami (druga kostka). To cała filozofia w skrócie, może dzięki temu lepiej zrozumiesz temat.

Twoje moto biednie kręci i napięcie mocno spada więc wydaje mi się, że aku ma już dość, bo z tego co wiem już go do prostownika podłączałeś.
Na wolnych obrotach napięcie całkiem spoko, ale sprawdź przy 5 tys. obrotów z włączonymi światłami. Powinno być wtedy pomiędzy 13,5 V a 15V. Takie wartości serwisówka uznaje za normalne.

Powodzenia


5 paź 2016, o 11:24
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2011, o 22:24
Posty: 100
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Problem z swiatlami mijania i rozrusznikiem
Witam ponownie. Bardzo dziekuje za ten filmik rura, bardzo pomogl :) A wiec wyglada na to ze regulator jest sprawny bo wyniki to: 5.23, 5.22 i 5.18.
Kupilem juz nowy aku- UNIBAT, co prawda 8Ah z pradem rozruchowym 120A, ale byl w dobrej cenie i wysokosc 105mm. Wiec na razie odpuszcze sprawdzanie napiecia na tym starym aku.

Teraz tylko pytanie, co moglo powodowac przepalanie (nie widze przerwanego drucika)/niedzialanie po jakims czasie nowej zarowki, tzn. swiatel mijania?


5 paź 2016, o 21:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL