Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Problem z aku badz elektryka ogolnie 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 09:44
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 K2
Post Problem z aku badz elektryka ogolnie
Witam Wszystkich serdecznie.
Chciałbym opisać problem jaki mam już od początku sezonu z swoim świeżo kupionym SV. Problem polega na tym że jadac owym motocyklem w weekend w pewnym momencie zaczeła się żarzyć kontrolka od świateł długich mimo że jechałem na krótkich , po zauważeniu tego postanowiłem włączyć i wyłączyć długie , lecz gdy tego dokonałem Moto stanęło i rozrusznik nie chciał kręcić. Rozebrałem go i okazało się że akumulator mimo że nowy cały kwas wypluł żarówki się popalily i w sumie na tym moja naprawa na chwilę obecną stanęła. Pytanie moje do was jest takie czy mógł spalić się regulator napięcia skoro Aku mogło się przeładować ? Czy ktos mogł by mi jeszcze pomoc z tym czujnikiem? od czego sluży oraz jak zamontować? czujnik podesle za momencik


11 kwi 2018, o 10:15
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 09:44
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 K2
Post Re: Problem z aku badz elektryka ogolnie
https://www.fotosik.pl/zdjecie/103a43aabd6bf7bd

Zdjecie czujnika o którym nic nie wiem. Prosze o pomoc przy zidentyfikowaniu o czego on jest i jak powinno sie go zamontować.


11 kwi 2018, o 10:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: Problem z aku badz elektryka ogolnie
A gdzie owy "czujnik" się znajduje?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


11 kwi 2018, o 15:56
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Problem z aku badz elektryka ogolnie
Według Haynesa to "carburettor heater system thermo switch", czyli włącznik temperaturowy obwodu grzania gaźników. Występuje ponoć tylko w modelach UK. W serwisówce Haynesa to rozdział 4A.13.

Co do uszkodzonego regulatora, to oczywiście, jest taka możliwość. Jeśli w instalacji miałeś wyższe napięcie, to na elementach (żarówkach itp.) było to samo napięcie, czyli wydzielała się większa moc. W serwisówce Suzuki w rozdziale 7 masz opisane testy poszczególnych elementów instalacji.
Jeśli założysz nowy akumulator do sprawdzenia, to odłącz regulator napięcia/ogranicznik prądu ładowania. Będziesz wyczerpywał AKU (brak ładowania) ale nie uszkodzisz AKU, jeśli uszkodzony jest regulator.
Bezpieczniki sprawdzone? Od tego bym zaczął.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


11 kwi 2018, o 16:27
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2018, o 23:47
Posty: 24
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 2001
Post Re: Problem z aku badz elektryka ogolnie
Jezeli masz multimetr to mozesz w takim wypadku zmierzyc prad spoczynkowy,dowiesz sie czy ci czasem cos nie zuzywa za duzo pradu.
Wskazuje to wszystko na zwarcie,tagze uwazalbym z podlaczeniem nowego akumulatora.


11 kwi 2018, o 22:32
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 09:44
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 K2
Post Re: Problem z aku badz elektryka ogolnie
Bardzo dziękuję za pomoc z tym czujnikiem. Tak moje Moto jest z uk dlatego nie wiedziałem co to,bezpieczniki są całe, sprawdzę multimetrem wszystko w stanie spoczynku regulator napięcia i jeszcze moduł zaplonowy. Światła padły bo w stacyjce był przerwany kabel pomaranczowo-zolty. Także wiem co robic pochwale się jak wszystko podkładam pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz bardzo dziękuję !


12 kwi 2018, o 13:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL