Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 23:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Padające AQ, paląca się żarówka przednia i problem z tylną 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:04
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 2001
Post Padające AQ, paląca się żarówka przednia i problem z tylną
Cześć. Mam szybkie pytanie, mianowicie:
Rok temu zmieniłem akumulator (przy kupnie moto dali mi nowy chiński, ale miał za mało ah). Wszystko było ok. Ale teraz robi się to samo co na starym - nawet na dopiero naładowanym akumulatorze Suzuki albo nie odpala albo robi to ciężko. Jak już odpali to potem w ten sam dzień jest ok, choć mogłoby być właśnie tak "lżej". Na następny dzień nie odpala. Naładowane pokazuje 13.3-14 V, na następny dzień - 12.8. W dodatku przez 3 dni spaliły mi się 3 żarówki z przodu (mijania), a jak mam odpalone moto to widzę, że pozycja z przodu i z tyłu mruga, jakby cały czas spadało napięcie. Chodzi o regulator? Z góry dzięki.


13 maja 2018, o 17:56
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Padające AQ, paląca się żarówka przednia i problem z tyl
Mruga na jałowych obrotach czy podczas jazdy (2500+ obrotów)? Czasem mruga od drgań (na stykach), więc będzie to zależne od obrotów silnika. Elektrycznie również w miarę wzrostu obrotów napięcie indukowane z cewkach alternatora będzie rosło (po to jest właśnie regulator napięcia/ogranicznik prądu ładowania). W serwisówce masz opisane jak sprawdzić regulator napięcia czy jak sprawdzić stator alternatora.
Padnięty regulator może oczywiście palić żarówki moc wydzielona na elemencie rośnie z kwadratem napięcia (pomijamy, że żarówka jest elementem nieliniowym, której rezystancja zależy od temperatury).
Multimetr w łapki i do dziełą!

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


15 maja 2018, o 15:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL