Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 17:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Wypadanie zapłonów 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012, o 00:32
Posty: 85
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Wypadanie zapłonów
Siema. W ostatni weekend pojechałem w dłuższą trasę na dość ostre winkle. Pogoda przepiękna - zero wilgoci albo deszczu. W drodze powrotnej motocykl zaczął wyraźnie pracować na jeden cylinder, by za pare sekund znowu zacząć normalnie działać. Podczas pracy na jednym cylindrze słychać charakterystyczne strzały z wydechu. Nie znalazłem póki co żadnej reguły kiedy moto pracuje na 1 a kiedy na 2 cylindry. Wydaje mi się że problem zaczyna występować dopiero po paru minutach od odpalenia zimnego silnika (ale odpaliłem go do tej pory raptem dwa razy jak był zimny więc raczej nie ma co wyciągać wniosków). Wskazywałoby to na zbyt mały luz zaworów wylotowych, ale ustawiałem je jakieś 8 000 km temu. Do tej pory jedyne co zrobiłem to wymieniłem świece i sprawdziłem rezystancje na cewkach. Gaźniki były czyszczone i synchronizowane jakieś 2 miesiące temu. Świece po wykręceniu były zbyt białe co wskazywałoby na zbyt ubogą mieszankę, ale raczej nie jest to powód mojego problemu bo działoby się tak raczej odrazu po ustawieniu gaźników. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :/ ?


3 cze 2018, o 15:53
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 16 lip 2016, o 17:55
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 N
Post Re: Wypadanie zapłonów
Posprawdzaj jeszcze konektory na cewkach, ja raz miałem zaśniedziały jeden i był podobny efekt.


4 cze 2018, o 08:39
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012, o 00:32
Posty: 85
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K1
Post Re: Wypadanie zapłonów
Wszystkie połączenia cewki-sterownik sprawdziłem porządnie multimetry. Dla pewności wyczyściłem je jeszcze. Niestety dalej to samo. Jedyne co przychodzi mi do głowy to za mały luz na zaworach wylotowych. Tylko czy jest taka możliwość że raz jest w porządku a raz zawór nie uszczelnia gniazda ?


7 cze 2018, o 21:49
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Wypadanie zapłonów
Jak by to było boś z luzem to by było cały czas.
Może kabel WN ma przebicie? Cewki też czasami maja tak, że jak się rozgrzeja to mogą mieć przebicie. Zaczął bym od wymiany kabli WN, świec, ewentualnie cewek

Sent from my HTC One M8s using Tapatalk


7 cze 2018, o 22:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL