Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 11:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Brak kierunkowskazów 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2019, o 09:02
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2005
Post Brak kierunkowskazów
Witam ,ostatnio zauważyłem ze w mojej sv nie włączają się kierunkowskazy, nie przemoczyłem nic jak stała w garażu tak na 2 dzień już nie działały, trochę dziwne bo mam alarm i podczas uzbrajania/rozbrajania z pilota one działają, ale jak chce właczyc kierunki albo awaryjne nic nie chodzi,zasilanie zegarów mam światła mijania i drogowe działają, sprawdzałem tzw green connector styki są dobre, nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, miał może ktoś podobny problem?


25 sie 2019, o 13:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: Brak kierunkowskazów
Sprawdź przerywacz

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka


26 sie 2019, o 14:16
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2019, o 09:02
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2005
Post Re: Brak kierunkowskazów
wsadzałem inny przerywacz, jest to samo, bezpieczniki tez dobre


28 sie 2019, o 15:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: Brak kierunkowskazów
a sam przełącznik kierunków na kierownicy ?

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


28 sie 2019, o 21:22
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Brak kierunkowskazów
Musiałyby mu paść obydwa przełączniki: kierunki są w lewej manetce, awaryjne w prawej. Zerknij do kostki świateł i kostki masy. Obydwie kostki są pod czaszą, 6-pinową kostkę świateł musisz odłączyć, żeby zdjąć czaszę, 6-krotną kostkę masową [z czarnym kapturkiem, dochodzi do niej 6 przewodów czarnych z białym paskiem] zostawiasz w spokoju, ona spina masy poszczególnych świateł. Kostka świateł ma tendencję do wypalania styków (objaw jak przy Green Connector Problem):
https://drive.google.com/open?id=13q_RgssY4A_oR11f4GF6_Vfmub7-knue
https://drive.google.com/open?id=13u7Thfm5-rHqI3pCVlCIRGD97YgWcayX

Do prawej i lewej manetki biegnie błękitny przewód, to jest 12[V], które jest rozdzielane do poszczególnych kierunkowskazów - tak jako kierunkowskazy, jak i światła awaryjne (przód i tył ma te same kolory). Sprawdź, czy masz tam 12[V], jeśli nie masz i z prawej i z lewej strony, cofnij się pod siodło do puszki bezpieczników, stamtąd ten błękitny wychodzi. Do samych kierunkowskazów (od przełącznika) idzie przewód zielony (prawa strona) i czarny (lewa). Nie wiem jak masz wpięty alarm, że steruje kierunkami przy uzbrajaniu/deaktywacji.

Czy po włączeniu kierunkowskazów kontrolki kierunkowskazów na zegarze migają czy nic się nie dzieje?
Czy na brązowym przewodzie przy puszce bezpieczników masz 12[V]? Tym przewodem (brązowym) jest doprowadzone napięcie zasilania dla świateł pozycyjnych, ale może tylko ten odczep dla przerywacza jest uszkodzony (jeśli masz światła pozycyjne). Jeśli nie masz na tym przewodzie napięcia i nie ma tego napięcia na przewodzie brązowym (ale wtedy nie miałbyś też świateł pozycyjnych) zaraz za stacyjką, to problem może być w samej stacyjce.

Napisz coś więcej.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


30 sie 2019, o 15:18
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2019, o 09:02
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2005
Post Re: Brak kierunkowskazów
Witam, po włączeniu kierunkowskazów/awaryjnych na zegarach nic się nie dzieje, światła wszystkie mam wraz z pozycyjnymi,jak będę miał dziś chwile to zajrzę do tych kostek pod czachą


31 sie 2019, o 07:21
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2019, o 09:02
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2005
Post Re: Brak kierunkowskazów
Witam, zdjąłem czache, zaglądam do kostki a tam jeden styk lekko zaśniedział, mostek zrobiłem ale nadal kierunki nie działają :hmm:


6 wrz 2019, o 16:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL