Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 11:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
"CHEC" w SV650 problem z diagnozą. 
Autor Wiadomość
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2014, o 23:11
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2010
Post "CHEC" w SV650 problem z diagnozą.
Witam.
Po ostatnim jak dla mnie dłuższym wypadzie (300 km) moją SV pojawił się CHEC na liczniku więc postanowiłem trochę z nią powalczyć. Błąd pojawia się zazwyczaj na rozgrzanej maszynie i nie ma reguły czy przejadę 2 km czy 20 km zapali się na 15 sek lub na 10 min. Sprawdziłem wizualnie wtyczki od komputera, sondy, na zgięciu kierownicy ale wydaje mi się być wszystko dobrze. Następnie zrobiłem Dealer Mode jednak pokazuje 0 błedów więc się przejechałem i zauważyłem że z c00 zamienia się na CHEC próbowałem wyłączać zapłon i włączać ale na komputerze nadal 0 błędów. Kreski na wyświetlaczu na wolnych ok 1200 obr/min jest po środku a na wyższy poziom wskakuje dopiero od około 3400 obr/min (delikatnie faluje na wyższych obrotach). Przejechane ma 27 tys świece nie były wymieniane raczej od nowości (są DENSO). Ostatnio pojawił się dziwny dźwięk pod zbiornikiem, kiedy wyłączę zapłon to wtedy zaczyna coś głośno tam pstrykać przez około 1 sek, jeszcze nie wiem co tak robi ale raczej nie przepustnice. Błąd ten nic nie robi ale mnie wkurza że jest :) jedynie co chyba zauważyłem to gorsze przyśpieszenie lub przyzwyczaiłem się, ciężko mi to stwierdzić. Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem :)
Pozdrawiam.


11 sie 2018, o 10:05
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2014, o 23:11
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2010
Post Re: "CHEC" w SV650 problem z diagnozą.
Problem rozwiązany jeżeli ktoś będzie miał podobnie do trzeba ustawić przepustnice, a co do pstrykania to najwyraźniej uszkodzony silniczek krokowy który powoduje wolne spadanie do obrotów jałowych który jest raczej tylko do wyczyszczenia.


19 sie 2018, o 17:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL