Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 21:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
SV 650s 2000 r. czujnik prędkości 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Hejka. Od kilku dni zauważyłem mały problem ze wskazaniami licznika w moim gaźniku. Mianowicie wskazówka prędkościomierza nieregularnie się podnosi, opada, prędkość skacze. Domyślam się, że jest problem z czujnikiem prędkości zlokalizowanym przy kole. Kiedyś gdzieś czytałem, że jest to wina połamanego tego okrągłego magnesu zlokalizowanego w czujniku. Ponoć można go wyjąć i ładnie posklejać poxipolem czy innym dobrze wiążacym klejem. Ktoś może to potwierdzić lub zdementować? Jeśli chodzi o sam licznik to jest w porządku. Obrotomierz dobrze wskazuje obroty, wszystkie kontrolki działają prawidłowo. Z góry dzięki za porady. Chicałbym uniknąć zakupu tego czujnika bo ceny wahają się w granicach ponad 100zł a jak wiadomo taki używany też za długo może nie podziałać.


7 kwi 2019, o 11:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 20:33
Posty: 338
Lokalizacja: Krk NH
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Cześć.

Zdejmij przednie koło i sprawdź :D Tutaj nie ma wróżek i nie wiemy jak to u Ciebie wygląda. To co opisałeś wskazuje na czujnik a najczęstszą jest przypadłością jest właśnie uszkodzenie/połamanie. Jeśli nie umiesz tego sprawdzić to do serwisu ;)

Powodzenia :)

Pzdr

_________________
Obrazek


7 kwi 2019, o 17:04
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
misiuto napisał(a):
Cześć.

Zdejmij przednie koło i sprawdź :D Tutaj nie ma wróżek i nie wiemy jak to u Ciebie wygląda. To co opisałeś wskazuje na czujnik a najczęstszą jest przypadłością jest właśnie uszkodzenie/połamanie. Jeśli nie umiesz tego sprawdzić to do serwisu ;)

Powodzenia :)

Pzdr


Wiesz tak obstawiam, że to właśnie ta czujka. Ciężko u mnie zdjąć koło pod blokiem bo nie mam do tego za bardzo sprzętu :/ Bardziej chodziło mi o to czy jest rzeczywiście możliwość posklejania tego magnesu jakoś żeby jeszcze trochę podziałał.


7 kwi 2019, o 17:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
No jeżeli tak czytałeś to po co się drugi raz pytasz. Jak ktoś pisał to pewnie już sam sklejał.


7 kwi 2019, o 18:59
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2019, o 14:53
Posty: 63
Lokalizacja: Nysa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Cześć , sprawdź wiązkę która idzie od licznika w stronę baku , miałem taki sam problem i okazało się że kabel się przerwał i raz łączył a raz nie :) :piwo:


7 kwi 2019, o 21:32
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Czy skleisz czy założysz nowy (o ile to wina tego magnesu a nie wiązki), nie zapomnij dodać tam smaru. On się nie łamie/kruszy sam z siebie :)
Obejrzyj jak wygląda łożysko po stronie czujnika. U mnie te zmielone drobinki czujnika zniszczyły uszczelnienie łożyska (miałem 2RS założone).
Jeśli masz gdzieś w pobliżu ASO Suzuki (albo odezwij się do forumowego kolegi Jacka - JJparts) to poszukałbym tu, bo pamiętam sytuację, że na allegro używki kosztowały więcej niż nowe w ś.p. Suzuki Wrocław (ul.Kamienna).
Sprawdź tylko czy czujnik jest od Twojego rocznika, żebyś nie miał przekłamania 2x prędkości (ale to pewnie już wiesz, skoro zajrzałeś do wątku, w którym wspominano o klejeniu).

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


8 kwi 2019, o 10:31
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
komi napisał(a):
Czy skleisz czy założysz nowy (o ile to wina tego magnesu a nie wiązki), nie zapomnij dodać tam smaru. On się nie łamie/kruszy sam z siebie :)
Obejrzyj jak wygląda łożysko po stronie czujnika. U mnie te zmielone drobinki czujnika zniszczyły uszczelnienie łożyska (miałem 2RS założone).
Jeśli masz gdzieś w pobliżu ASO Suzuki (albo odezwij się do forumowego kolegi Jacka - JJparts) to poszukałbym tu, bo pamiętam sytuację, że na allegro używki kosztowały więcej niż nowe w ś.p. Suzuki Wrocław (ul.Kamienna).
Sprawdź tylko czy czujnik jest od Twojego rocznika, żebyś nie miał przekłamania 2x prędkości (ale to pewnie już wiesz, skoro zajrzałeś do wątku, w którym wspominano o klejeniu).


Tak na to się już nastawiłem, żeby szukać ze swojego rocznika bo mogą być przekłamania.

Ajwan.666 napisał(a):
Cześć , sprawdź wiązkę która idzie od licznika w stronę baku , miałem taki sam problem i okazało się że kabel się przerwał i raz łączył a raz nie :) :piwo:


Jeśli chodzi ci o tą wiązkę co idzie do tej kostki za lewą owiewką to i tak ją muszę sprawdzić ponieważ jak się nią ruszy to gasną światła mijania także jest jakiś problem z kablem pewnie jest przełamany przy kostce. Na dołkach jest to uciążliwe bo czasami światła gasną a czasami jest wszystko normalnie. No i klakson raz działa a raz nie ale to podejrzewam też kwestia połączenia bo kable które go zasilają nie wyglądają zbyt dobrze...


8 kwi 2019, o 19:42
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Jak się okazało magnes w ślimaku był cały a problemem był przewód. Po poprawieniu kabla wszystko działa jak trzeba. Na szczęście uniknąłem dużych wydatków. Pozdrowionka :spoko:


5 maja 2019, o 11:34
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: SV 650s 2000 r. czujnik prędkości
Brawo! :)

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


13 maja 2019, o 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL