Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 18:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Kilka pytań odnośnie lakierowania :) 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 10:09
Posty: 30
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 n 2000r
Post Kilka pytań odnośnie lakierowania :)
Witam mam Kilka pytań odnośnie lakierowania Mojego SV z racji ze Sezon zbliża się ku końcowi można zabrać się za remont z malowaniem :)
A to kilka moich pytań których nie jestem pewien:
-jakim papierem zmatowić powichrzenie po szpachlowaniu wgniotek przed położeniem podkładu
-zastanawiam się jak przykleić naklejki aby pomalować je bezbarwnym, wyczytałem aby po bazie prysnąć delikatnie bezbarwnym odczekać trochę dać naklejki i dalej bezbarwny czy pomalować na gotowo i za 1-2 dni dać naklejki i przemalować bezbarwnym??
-Gdzie dostane naklejki do SV 650 n 2000r ( moto będzie malowane na Czarno )
-Może polecacie jakieś konkretnej firmy farby (Prawdopodobnie będę malował Spray-em nie chce się bawić w mieszanie samemu) i jakich nie polecacie.
-Na co mam zwrócić jakąś uwagę by nie narobić sobie więcej roboty :)


26 wrz 2017, o 22:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2011, o 22:05
Posty: 800
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '00/01
Post Re: Kilka pytań odnośnie lakierowania :)
Cześć,
Malowanie przerabiałem rok temu - tu masz linka do mojego tematu:
https://www.svforum.pl/viewtopic.php?f= ... &start=120
a tu kilka odpowiedzi:

-jakim papierem zmatowić powichrzenie po szpachlowaniu wgniotek przed położeniem podkładu
1. ja jechałem 400/600/800/1000 - podkład (solidna warstwa lub 2 cieńsze)
2. 800/1000 (tak aby pozbyć się baranka na podkładzie)
3. kolor-baza (u mnie było 6-8 warstw Ducati Rosso Corso ale czerwony z definicji słabo kryje)
4. klar
5. nie polerowałem po klarze bo wyszło dla mnie zadowalająco - lekki baranek jest ale i tak wygląda to 100x lepiej niż przed malowaniem :)


-zastanawiam się jak przykleić naklejki aby pomalować je bezbarwnym, wyczytałem aby po bazie prysnąć delikatnie bezbarwnym odczekać trochę dać naklejki i dalej bezbarwny czy pomalować na gotowo i za 1-2 dni dać naklejki i przemalować bezbarwnym??
Tu nie pomogę bo nie dawałem naklejek

-Gdzie dostane naklejki do SV 650 n 2000r ( moto będzie malowane na Czarno )
ASO / Alledrogo / Aliexpress

-Może polecacie jakieś konkretnej firmy farby (Prawdopodobnie będę malował Spray-em nie chce się bawić w mieszanie samemu) i jakich nie polecacie.
Nie polecam spray. Puszki przerabiałem kilka lat temu i nie ma mowy aby uzyskać tym taki efekt jak przy pistolecie (z resztą możesz zobaczyć u mnie wątku kilka stron wcześniej są te same owiewki pomalowane sprayem

-Na co mam zwrócić jakąś uwagę by nie narobić sobie więcej roboty :)
Pomieszczenie w którym się nie kurzy i nie ma pyłu. W okolicy nikt nie może psikać WD40 lub innym takim preparatem - cząsteczki idą z powietrzem i potrafią narobić niezłych szkód przy malowaniu - musicie mi uwierzyć :)
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem - im lepiej przygotujesz tym lepszy efekt. Samo malowanie to juz przyjemność. Natomiast szlifowanie to mordęga i zajmuje mnóstwo czasu...

_________________
http://www.bikepics.com/members/foras1/01sv650s/


27 wrz 2017, o 07:49
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 10:09
Posty: 30
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 n 2000r
Post Re: Kilka pytań odnośnie lakierowania :)
No i fachowa odpowiedz.
Jeszcze mi powiedz ile mniej więcej potrzeba lakiery do malowania mam błotnik przód zbiornik i zadupek może faktycznie będę malował pistoletem a powiedz mi jakie dysze w pistolecie miałeś ? Gdzieś miałem mały pistolet chyba dysze miałem tam albo 1,0 albo 0,8


27 wrz 2017, o 10:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2011, o 22:05
Posty: 800
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '00/01
Post Re: Kilka pytań odnośnie lakierowania :)
Powiem tak - ja mam S-kę także mam czachę i boczki dodatkowo.
Z tego co pamiętam (ale nie jestem na 100% pewien więc może być coś pomieszane z ilościami) to kupione było:
0,5 podkładu
1,1l Bazy
1l Klaru
Zostało wszystkiego poza podkładem (podkładu poszło grubo tak aby się nie przetrzeć przy szlifowaniu).
Co do dysz to nie mam pojęcia bo malowałem pistoletem szwagra u niego w lakierni (malują meble :) ).

_________________
http://www.bikepics.com/members/foras1/01sv650s/


27 wrz 2017, o 15:02
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 10:09
Posty: 30
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 n 2000r
Post Re: Kilka pytań odnośnie lakierowania :)
Ok. No to już mniej więcej wiem jakie ilości kupić dzięki


28 wrz 2017, o 04:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL