Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 21:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Klucze oczkowe otwarte, kute pod 3/8" i 1/2" 
Autor Wiadomość
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Klucze oczkowe otwarte, kute pod 3/8" i 1/2"
Komplet nasadek otwartych, umożliwiających dostęp do schowanych śrub/nakrętek, jeśli potrzebujemy klucza płaskiego głęboko odsadzonego (zakładamy wtedy standardową przedłużkę 3/8" lub 1/2") jak i użycie do takich śrub klucza dynamometrycznego. Można też oczywiście obsługiwać nakrętki przyłączy hydraulicznych. Napęd: grzechotka/klucz dynamometryczny/ramię łamane z zabierakiem czworokątnym 3/8" i 1/2" - w zależności od rozmiaru nasadki.

Rozmiary nasadek:
3/8”: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 (mm)
1/2”: 21, 22, 24, 27, 28, 30, 32 (mm)

Przy użyciu klucza dynamometrycznego trzeba przeliczyć moment (bo zmienia się długość dźwigni, więc trzeba nastawić mniejszy moment na kluczu).
Jest na to prosty wzór: moment nastawiony na kluczu=(moment zalecany do dociągnięcia*długość klucza)/(długość klucza+długość nasadki)
gdzie:
długość nasadki=odległość od osi śruby/nasadki łapanej przez klucz do osi zabieraka grzechotki/klucza.
długość klucza=odległość od osi zabieraka do środka (połowy) rękojeści klucza dynamometrycznego, czyli +/- połowa szerokości dłoni.
Pomiary nie muszą mieć 3 miejsc po przecinku, standardowo klucze dynamometryczne mają 3-4% tolerancję nastawy momentu.


Zestaw nowy, w stanie fabrycznym (żadna nasadka nie była ani razu użyta, walizka nieuszkodzona).
Producent: ASTA/SATRA
model: A-6900A-19M

kupione 10 maja (https://allegro.pl/oferta/kpl-kluczy-oczkowo-otwartych-8-32mm-kute-udarowe-7887183121?snapshot=MjAxOS0wNS0xMFQxMDo0MzoxOC40NzFaO2J1eWVyOzk4OGY1MjcwYjc1NGFjOWZhODQ3MTkxOWQxYjRlYTFkNzY0MmY2ODZjMmE0MTE4NjcyNWViNjk0YmU2OWQzODI%3D)

Mogę oczywiście zrobić zdjęcia przedmiotu, ale niczym się nie różni od tego w linku z aukcji (fizycznie jest to przedmiot kupiony na tej właśnie aukcji).

Raczej w najbliższym czasie nie będę używał udarowego pneumata (pod to były kupione), więc może komuś się przyda bardziej.

Cena: 200PLN (z przesyłką w PL).
Jeśli ktoś sobie zażyczy, mogę wystawić przez allegro.pl, ale wtedy trzeba doliczyć koszt wystawienia aukcji (prowizje dla alle~ itp.).
Faktury nie wystawiam, nie jestem firmą.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


19 lip 2019, o 11:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL