Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 17:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Bieganie... 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 10:58
Posty: 179
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bieganie.
slusar_o2 napisał(a):
Tak mnie zmotywowaliście, że dzisiaj byłem pierwszy raz :D
16 minut ciągłego truchtu to chyba niezły wynik prawda :P? jestem lekko zniszczony, ale chyba to powtórzę :)


Oooo super !!! Gratuluję teraz musisz pójść za ciosem i systematycznie wychodzić na treningi. Jeśli mogę Ci coś zasugerować to proponuję na początku zaczynać od marszobiegów np. 8 x 3min bieg przerwa 3 min marsz później po jak już będziesz systematycznie wychodził i 3-minutowy bieg nie będzie sprawiał Ci problemów zacznij wydłużać bieg i skracać przerwę. W ten sposób będziesz mógł uniknąć efektu zniszczenia, a każdy trening będzie Ci dawał coraz więcej satysfakcji. Jeśli zależy Ci na redukcji masy to wskazane jest żeby łączny czas wysiłku wynosił ponad 40 minut ciągłego tlenowego wysiłku. Uważaj bo bieganie jest jak narkotyki. Jak się zacznie to później ciężko jest zrezygnować :P

_________________
Suzuki SV 650N K5


24 kwi 2012, o 08:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Bieganie.
damian1510 napisał(a):
Uważaj bo bieganie jest jak narkotyki. Jak się zacznie to później ciężko jest zrezygnować :P

I tu kolego niestety masz rację... Zaczynało się tak, że Sylwia biegała i mnie wyciągała dosłownie siłą, żebyśmy pobiegali razem, teraz nawet ja wychodzę z inicjatywą :wtf: Ale jak czytam o maratonach, półmaratonach, to my raczej cienkie bolki jesteśmy. Mamy mniej więcej stałą trasę, taką koło 6km/45min i tyle :P

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 kwi 2012, o 08:55
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 10:58
Posty: 179
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bieganie.
lasooch napisał(a):
damian1510 napisał(a):
Uważaj bo bieganie jest jak narkotyki. Jak się zacznie to później ciężko jest zrezygnować :P

I tu kolego niestety masz rację... Zaczynało się tak, że Sylwia biegała i mnie wyciągała dosłownie siłą, żebyśmy pobiegali razem, teraz nawet ja wychodzę z inicjatywą :wtf: Ale jak czytam o maratonach, półmaratonach, to my raczej cienkie bolki jesteśmy. Mamy mniej więcej stałą trasę, taką koło 6km/45min i tyle :P



Trasę można później zacząć biegać dwukrotnie itd.itd :) W niedzielę byłem ze swoim zawodnikiem w Krakowie na maratonie i jestem przekonany, że jak zaczniecie startować to szybko zaczniecie biegać wielokrotność tej pętli. Widok walczących z własnymi słabościami 3 tys ludzi jest niesamowity. Ilu ludzi tyle motywacji, dramatów, kryzysów, ale każdy z nich chce osiągnąć metę na 42km. Nie wszystkim się udawało, bo pogoda była wymagająca, ale jestem pełen podziwu dla tych biegaczy. I każdemu niezależnie od wyniku należą się szczere gratulacje.

_________________
Suzuki SV 650N K5


24 kwi 2012, o 09:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010, o 03:23
Posty: 890
Lokalizacja: Wwa
Płeć: mężczyzna
Moto: 650s
Post Re: Bieganie.
Kiedyś sporo biegałem jakieś 15kg temu ;). Ale na majówce chętnie z rana jakieś 5-6km można zrobić.

_________________
Zapraszam do odwiedzenia i polubienia mojej strony ;)
https://www.facebook.com/marcinsadowskitrenerpersonalny


24 kwi 2012, o 09:27
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 19:35
Posty: 63
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: Bieganie.
B2RT napisał(a):
damian1510 dobrze mówi. Moim zdaniem wideo-analiza jest najlepszym rozwiązaniem.
@piotrek20060 ja też myślałem że mam stopę naturalną. Nawet po butach wychodziło mi, że tak jest. Analizy ASICSA i bieżnia zweryfikowały moje przekonania ;)


Racja. W większości przypadków, do truchtania po parku idealna kalibracja nogi z butem nie jest niezbędna. Z drugiej strony specjalistyczne sklepy pomogą Ci za darmo. Ja mam doświadczenie z firmą Brooks (to nie reklama, inne firmy pewnie robią to podobnie), w której video-analizują Cię przez godzinę w różnych butach, może kondycji zabraknąć na to :). Ja mam dobór o tyle skomplikowany, że w prawej nodze, w krórej nie raz skręciłem kostkę, pronacja okazała się być inna niż w lewej. W każdym razie, potrafią pokazać, że w pierwszym lepszym bucie stopa układa się zupełnie inaczej niż w tym prawidłowo dobranym, szczególnie przy takim chyżym tempie startowym.


24 kwi 2012, o 09:43
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 10:58
Posty: 179
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bieganie.
dekagramzla napisał(a):
B2RT napisał(a):
damian1510 dobrze mówi. Moim zdaniem wideo-analiza jest najlepszym rozwiązaniem.
@piotrek20060 ja też myślałem że mam stopę naturalną. Nawet po butach wychodziło mi, że tak jest. Analizy ASICSA i bieżnia zweryfikowały moje przekonania ;)


W większości przypadków, do truchtania po parku idealna kalibracja nogi z butem nie jest niezbędna.


Ja mam taką teorię, że właśnie na początku przygody z bieganiem prawidłowy dobór butów ma największe znaczenie. Często ktoś postanawia,że zacznie biegać po tym jak 20 lat przesiedział nie wykonując żadnej aktywności ruchowej. Jego stawy, mięśnie i więzadła nie są przyzwyczajone do obciążeń i jak nagle zaczyna je obciążać to zaczynają się problemy. Częstym błędem początkujących jest bieganie w tenisówkach, gdzie warstwa amortyzująca ma może 2mm. Wyczynowcy bardzo często nie wiedzą jaki rodzaj przetaczania stopy u nich występuje. aparat ruchu przez wiele lat treningu wzmocnił się odpowiednio i wtedy nie ma to takiego znaczenia. Poza tym właśnie wyczynowcy pierwszy kontakt z podłożem mają przez śródstopie, dopiero później opada pięta i przechodzi w fazę wybicia i wtedy rozścięgno podeszwowe pełni rolę amortyzatora. W butach, które mają amortyzację podświadomie czujemy się bezpiecznie,wiemy że pianka którą mamy pod piętą skutecznie ochroni nasz kręgosłup. Natomiast biegając boso po plaży zawsze lądujemy na śródstopiu, bo instynktowie bronimy się przed wstrząsami na kręgosłup.

_________________
Suzuki SV 650N K5


24 kwi 2012, o 10:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2010, o 14:53
Posty: 364
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bieganie.
O_O zabiliście mnie tymi fachowymi terminami. A ja głupi nakładałem buty i po prostu biegałem.

_________________
" Wy śmiejecie się ze Mnie, iż jestem "inny", Ja śmieję się z Was bo wszyscy jesteście tacy sami"
"Carpe Diem"


24 kwi 2012, o 16:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Bieganie.
damian1510 napisał(a):
dekagramzla napisał(a):
B2RT napisał(a):
damian1510 dobrze mówi. Moim zdaniem wideo-analiza jest najlepszym rozwiązaniem.
@piotrek20060 ja też myślałem że mam stopę naturalną. Nawet po butach wychodziło mi, że tak jest. Analizy ASICSA i bieżnia zweryfikowały moje przekonania ;)


W większości przypadków, do truchtania po parku idealna kalibracja nogi z butem nie jest niezbędna.


Ja mam taką teorię, że właśnie na początku przygody z bieganiem prawidłowy dobór butów ma największe znaczenie. Często ktoś postanawia,że zacznie biegać po tym jak 20 lat przesiedział nie wykonując żadnej aktywności ruchowej. Jego stawy, mięśnie i więzadła nie są przyzwyczajone do obciążeń i jak nagle zaczyna je obciążać to zaczynają się problemy. Częstym błędem początkujących jest bieganie w tenisówkach, gdzie warstwa amortyzująca ma może 2mm. Wyczynowcy bardzo często nie wiedzą jaki rodzaj przetaczania stopy u nich występuje. aparat ruchu przez wiele lat treningu wzmocnił się odpowiednio i wtedy nie ma to takiego znaczenia. Poza tym właśnie wyczynowcy pierwszy kontakt z podłożem mają przez śródstopie, dopiero później opada pięta i przechodzi w fazę wybicia i wtedy rozścięgno podeszwowe pełni rolę amortyzatora. W butach, które mają amortyzację podświadomie czujemy się bezpiecznie,wiemy że pianka którą mamy pod piętą skutecznie ochroni nasz kręgosłup. Natomiast biegając boso po plaży zawsze lądujemy na śródstopiu, bo instynktowie bronimy się przed wstrząsami na kręgosłup.


True...pracując w Intersporcie nie było klienta, któremu nie sprawdzilibyśmy stopy przed doborem butów. Mieliśmy do tego maszynę Sidas, bo czasem klient nie wiedział o co chodzi, łapał pierwsze lepsze buty, które mu sie na półce spodobały, a czasami mylił pronację z supinacją. Szkolenia w tym sprawdzaniu i dobieraniu butów sprzedawcy mieli kilka razy w roku...i to zarówno ci z działu z obuwiem sportowym, jak i trekkingowym.

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


24 kwi 2012, o 17:10
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: Bieganie.
dekagramzla napisał(a):
piotrek20060 napisał(a):
Stopa naturalna.Czyżbym był jednym z wymierających zdrowych ludzi panie DEKAGRAMZLA?:)

Wow, na to wygląda, masz też skrzela albo błonę między palcami ;P ?

Z mutacji mam tylko "murzyński" męski organ płciowy:D


24 kwi 2012, o 19:56
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 19:35
Posty: 63
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: Bieganie.
No to się zareklamowałeś :hahaha:
Jednak jesteśmy w dziale bieganie więc jestem zmuszony zauważyć, że to dodatkowa waga do dźwigania. Podczas maratonu raczej mało pożądana :)


24 kwi 2012, o 20:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2010, o 07:03
Posty: 697
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2003
Post Re: Bieganie.
@Piotr. Co do sklepów w Szczecinie. Sprawdź:
http://www.runexpert.pl/contact.php
http://www.runnersclub.pl/Odbior-osobis ... ol-89.html

Ps. Właśnie wróciłem z treningu ;)
2km BC1
Rozciąganie + siła
5x przebieżki
3x1 km 5:00
3 min odp
3x1 km 4:30
2km BC1

A teraz buła, banan i pod prysznic ;)

_________________
BMW K1200S


24 kwi 2012, o 20:42
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: Bieganie.
B2RT napisał(a):
@Piotr. Co do sklepów w Szczecinie. Sprawdź:
http://www.runexpert.pl/contact.php
http://www.runnersclub.pl/Odbior-osobis ... ol-89.html

Ps. Właśnie wróciłem z treningu ;)
2km BC1
Rozciąganie + siła
5x przebieżki
3x1 km 5:00
3 min odp
3x1 km 4:30
2km BC1

A teraz buła, banan i pod prysznic ;)

Jutro zajadę na jagielońską.
Jak ktoś jest zainteresowany to mam takie coś o nazwie CYBERCARDIO (muzyka + narratorka) idealne do interwałów.


24 kwi 2012, o 22:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Bieganie.
...a z nike+ ktoś biega? Też fajna sprawa... :mrgreen:

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


24 kwi 2012, o 22:26
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: Bieganie.
marta26 napisał(a):
...a z nike+ ktoś biega? Też fajna sprawa... :mrgreen:

Z chęcią pobiegałbym z garminem, ale cena....
Ogólnie pobiegałbym lub "pobiegałbym" również z jakąś forumowiczką rok prod. tak powyżej 80roku no chyba, że ma na prawdę niski przebieg :D


24 kwi 2012, o 22:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Bieganie.
piotrek20060 napisał(a):
marta26 napisał(a):
...a z nike+ ktoś biega? Też fajna sprawa... :mrgreen:

Z chęcią pobiegałbym z garminem, ale cena....
Ogólnie pobiegałbym lub "pobiegałbym" również z jakąś forumowiczką rok prod. tak powyżej 80roku no chyba, że ma na prawdę niski przebieg :D


...a widzisz szkoda, że w Warszawie Ciebie nie ma...załatwiłabym Ci na Garmina 40% zniżki :P

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


24 kwi 2012, o 22:58
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 10:58
Posty: 179
Płeć: mężczyzna
Post Re: Bieganie.
Ja biegam z Garminem Forerunner 305 juz od kilku lat i uważam że jest to rewelacyjny sprzęt. Każdemu z czystym sumieniem moge polecić.

_________________
Suzuki SV 650N K5


24 kwi 2012, o 23:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2010, o 07:03
Posty: 697
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2003
Post Re: Bieganie.
marta26 napisał(a):
...a widzisz szkoda, że w Warszawie Ciebie nie ma...załatwiłabym Ci na Garmina 40% zniżki :P


Ooo trzymamy za słowo!! :D

Śmigacie ze Sport Trackerem albo endemondo?

_________________
BMW K1200S


25 kwi 2012, o 08:11
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: Bieganie.
marta26 napisał(a):
piotrek20060 napisał(a):
marta26 napisał(a):
...a z nike+ ktoś biega? Też fajna sprawa... :mrgreen:

Z chęcią pobiegałbym z garminem, ale cena....
Ogólnie pobiegałbym lub "pobiegałbym" również z jakąś forumowiczką rok prod. tak powyżej 80roku no chyba, że ma na prawdę niski przebieg :D


...a widzisz szkoda, że w Warszawie Ciebie nie ma...załatwiłabym Ci na Garmina 40% zniżki :P

A tak spoza warszawy nie można załatwić jakoś zniżki?


25 kwi 2012, o 16:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Bieganie.
piotrek20060 napisał(a):
marta26 napisał(a):
piotrek20060 napisał(a):
marta26 napisał(a):
...a z nike+ ktoś biega? Też fajna sprawa... :mrgreen:

Z chęcią pobiegałbym z garminem, ale cena....
Ogólnie pobiegałbym lub "pobiegałbym" również z jakąś forumowiczką rok prod. tak powyżej 80roku no chyba, że ma na prawdę niski przebieg :D


...a widzisz szkoda, że w Warszawie Ciebie nie ma...załatwiłabym Ci na Garmina 40% zniżki :P

A tak spoza warszawy nie można załatwić jakoś zniżki?


Właśnie kurczę niestety nie, bo moja karta jest u mnie w pracy i nie mogę jej wynieść. Lipa też w kwestii takiej, że nie można zeskanować jej w systemie i przekierować zniżki na inny sklep Intersportu :lipa: :mur:

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


25 kwi 2012, o 20:08
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 13:01
Posty: 1660
Płeć: mężczyzna
Moto: MT01
Post Re: Bieganie.
Ale chyba któś może przelać Tobie kasę , ty kupujesz i wysyłasz temu komu kto wpłacił ci kasiorkę ??!!

_________________
Obrazek


25 kwi 2012, o 20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL