Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 01:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 592 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby... 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:15
Posty: 227
Lokalizacja: Olesno/Opolskie
Płeć: mężczyzna
Post SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Witam, jak sprawia się SV w turystyce, chodzi mi np , ile da rady zapakować w tankbag 35l. 2 boczne torby po 40l. i 2 plecaczki, da rade dla 2 osób tak na 3 dni pod namiot?:)) Ktoś ma jakieś doświadczenie? Kolecik, widziałem , masz to co chcę, jak się to sprawuje?Co się da zabrać? I jak się jeździ SV z takim bagażem? Jakieś uwagi?

_________________
...


13 mar 2010, o 03:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 11:35
Posty: 512
Lokalizacja: Kalisz Pom
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s'00
Post Re: SV turystycznie...?:)
Ja mam torby moto detail. W niczym nie przeszkadzają, trzeba tylko stelaż zrobić pod poboczne sakwy. Pakowność jest duża. Byłem z plecaczkiem w Brnie w tamtym roku, mam coś 800km w jedną stronę i nie ma opcji by zrobić to naraz po polskich drogach. Plecaczek nie wytrzyma więcej niż 500km i to robiąc przerwy co 150km na rozprostowanie. A jeżeli droga bedzie kiepska, dziurawa, z koleinami to będzie jeszcze gorzej więc przygotuj się, że w w pewnym momencie będziesz słyszał PIPIPI z tyłu:)

Obrazek

_________________
Oddam za PLN-y https://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=22945


13 mar 2010, o 10:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV turystycznie...?:)
Obrazek Obrazek Obrazek

W zeszłym sezonie jeździłem z takim zestawem jak na zdjęciach :)

Sakwy po 40 litrów, kufer 42 litry i tankbag metro 30 litrów. W tankbag nigdy nie ładowałem dużo, bo jeśli go maksymalnie rozsunę, to mocno przeszkadza - zasłania zegary, nawigację... Więc raczej woziłem tam aparat fotograficzny i jakieś podręczne pierdoły, potrzebne w drodze. Śpiwory były przypięte na wierzchu do sakw, namiot podróżował w kufrze. Gdyby ten mój cały zestaw zapakować do pełna, to w 2 osoby można pojechać pod namiot na 2 tygodnie. Bez tankbaga i chowając śpiwory do środka, dalibyśmy radę jechać na tydzień. Ale tu dużo zależy jaki masz namiot, jakie śpiwory, czy bierzesz karimatę czy materac dmuchany, czy bierzesz pomkę do materaca, może jakąś butlę gazową itp itd...
Do sakw faktycznie warto skombinować sobie jakiś prowizoryczny stelaż, wtedy można je obciążyć naprawdę bardzo mocno i nie stresować się, że latają ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


13 mar 2010, o 11:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: SV turystycznie...?:)
svzuka napisał(a):
Witam, jak sprawia się SV w turystyce, chodzi mi np , ile da rady zapakować w tankbag 35l. 2 boczne torby po 40l. i 2 plecaczki

Jak policzyć to chyba 105 litrów wejdzie, no i to, co w plecaczki ;)

A na poważnie, to zaopatrz się w porządny (tj. mały po złożeniu) sprzęt turystyczny i nagle wszystko będzie prostsze ;) Ilość przestrzeni bagażowej jest ważna, ale po co bez potrzeby obładowywać moto jak jucznego muła - przyjemność z jazdy i komfort jednak spadają.

Mam śpiwór o wym. po złożeniu dł/śr. 22/40 i namiot 40/56. Namiot ten z trudem mieści dwóch rosłych mężczyzn, choć o intymności nie ma już mowy ;)
Teraz takie rzeczy wcale nie są drogie. Kupowałem w Decathlon i polecam ten sklep.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


13 mar 2010, o 11:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV turystycznie...?:)
pm2z napisał(a):
svzuka napisał(a):
Witam, jak sprawia się SV w turystyce, chodzi mi np , ile da rady zapakować w tankbag 35l. 2 boczne torby po 40l. i 2 plecaczki

Jak policzyć to chyba 105 litrów wejdzie, no i to, co w plecaczki ;)

Po mojemu 115, ale już nie wchodźmy w szczegóły ;P

Śpiwory też mam z decathlona i faktycznie mogę polecić. Moje mają już parę lat, ale obecnie sprzedają śpiwory o tej samej "ciepłocie", a połowę mniejsze po spakowaniu.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


13 mar 2010, o 11:47
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:15
Posty: 227
Lokalizacja: Olesno/Opolskie
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV turystycznie...?:)
Ja z dziewczyną chcę jechać pod namiot, no wiecie... :P A jak zrobić i gdzie zamocować takie stelaże? One są chyba konieczne?

_________________
...


13 mar 2010, o 14:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, o 16:03
Posty: 330
Lokalizacja: W-wa
Post Re: SV turystycznie...?:)
Lasooch zastanawiam się nad zamontowaniem takiego kufra jak twój w miejscu siedzenia pasażera, co o tym sądzisz?

_________________
SV605s 2002


13 mar 2010, o 15:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV turystycznie...?:)
Jestem bardzo zadowolony z tego kufra. Powiem więcej - w tym sezonie zamiast kufra i dwóch sakw, będę już jeździł z 3 takimi kuframi ;)

Tylko jak będziesz szukał na alledrogo, to zwróć uwagę na sposób montażu. Niektóre kufry pasują do bagażników givi monokey, a inne są tylko wzorowane na monokey, ale rozstaw zaczepów różni się o kilka cm. Jakości wykonania nie ma co porównywać z kuframi firmowymi, ale przy tak niskiej cenie nie ma co wybrzydzać. W porównaniu ze szmacianymi sakwami to i tak jest luksus, a cena niższa niż sakwy ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


13 mar 2010, o 17:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: SV turystycznie...?:)
Taki kuferek AWINA leży koło mnie.
Jeszcze go na moto nie zamontowałem, bo stelaż jeszcze nie założony, ale naprawdę jest fajny.
Do płyty Monokey pasuje nieźle, jest lekki luz (góra dół), ale naprawdę niewielki. Faktycznie wszystko jest bardzo plastikowe, ale za 110zł, nie mogę narzekać- no chyba że mi go zdmuchnie podczas jazdy, to wtedy będę narzekał.
Aha- ja sobie go trochę usprawniłem- biały napis AWINA z cz. odblaskowej zdrapałem scyzorykiem i nakleiłem wielką naklejkę SUZUKI- cena kufra wzrosła o 400zł, a lans o +5 :D
Mieści się w nim jeden kask rozm M HJC HQ-1 i jeszcze wejdzie mniej więcej śpiwór i poupycha się koszulkami, czy czymś.
A jeszcze do tego mam sakwy na bok, ale jak na razie nie korzystałem z nich, tylko w poprzednich motocyklach- w GS i VFR spisywały się nieźle i to bez stelaża. firma jakaś niezbyt znana, ale nie pamiętam nazwy.

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


13 mar 2010, o 20:00
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:40
Posty: 997
Lokalizacja: Nadarzyn
Płeć: mężczyzna
Moto: średnia DRka
Post Re: SV turystycznie...?:)
svzuka napisał(a):
Kolecik, widziałem, masz to co chcę, jak się to sprawuje? Co się da zabrać? I jak się jeździ SV z takim bagażem? Jakieś uwagi?

Dopiero przeczytałem a widzę, że większość rzeczy już Ci wyjaśnili ;)
Dodam tylko, że ja stelaży pod sakwy nie używałem ale ja mam stelaż pod kufer centralny i na nim delikatnie się opierają. Jak na weekendowe wypady taki zestaw w sam raz będzie pasował. Musisz tylko uważać podczas jazdy w deszczu. Moje nie mają kondoników i jak wracaliśmy z ogniska od Infi to trochę na szwach zaczęły puszczać, ale bez tragedii. Jak dla mnie tak obładowana SV-ka prowadzi się bardzo przyzwoicie.

_________________
kolecik
...czarna eNka z 1999 roku => DR 350
http://www.bikepics.com/members/kolecik/


13 mar 2010, o 20:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: SV turystycznie...?:)
gonzo911 napisał(a):
Ja mam torby moto detail. W niczym nie przeszkadzają, trzeba tylko stelaż zrobić pod poboczne sakwy. Pakowność jest duża. Byłem z plecaczkiem w Brnie w tamtym roku, mam coś 800km w jedną stronę i nie ma opcji by zrobić to naraz po polskich drogach. Plecaczek nie wytrzyma więcej niż 500km i to robiąc przerwy co 150km na rozprostowanie. A jeżeli droga bedzie kiepska, dziurawa, z koleinami to będzie jeszcze gorzej więc przygotuj się, że w w pewnym momencie będziesz słyszał PIPIPI z tyłu:)


Czy masz może fotki jak zamocować prawidłowo te sawy.
Mam je oraz instrukcję w j. niem. trzy obrazkową :/ Nie wynika z niej jasno jak mocowanie powinno wyglądać.
Samemu wymyśliłem tak, że daje radę, ale wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Chodzi o mocowanie podkładki pod wałek do moto.

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


30 mar 2010, o 15:20
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Gmole do SV
I co z tymi klatkami, gmolami ?. Jest jakaś lista kolejkowa do tej klatki czarnej i daliby za 300 zł zrobić ?. Da to rade pomalować na srebrno ... ? :).
Do mojej sv 1000 z 2004/2005 roku toto podejdzie ?. Ramy w 650 i 1000 są takie same ?
Proszę się nie śmiać z mojej niewiedzy bo dopiero moje moto będzie rejestrowane i jeszcze mało o nim wiem, nawet czasu nie mam popatrzeć.

Stelażem pod centralny tez jestem bardzo zainteresowany tylko nie wiem co do mojego pasuje i kto to może zrobić w dobrych pieniądzach i ładnie.

Proszę o pomocna dłoń i poprowadzenie ślepego :)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


23 kwi 2010, o 09:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Gmole do SV
pink25 napisał(a):
I co z tymi klatkami, gmolami ?. Jest jakaś lista kolejkowa do tej klatki czarnej i daliby za 300 zł zrobić ?. Da to rade pomalować na srebrno ... ? :).

Lista kolejkowa - jak się ktoś zbierze, to pewnie ogarnie temat i zakręci się za sprawą w imieniu wszystkich :)
pink25 napisał(a):
Stelażem pod centralny tez jestem bardzo zainteresowany tylko nie wiem co do mojego pasuje i kto to może zrobić w dobrych pieniądzach i ładnie.

Stelaż pod kufer - o ile wiem, to niestety pozostaje ci tylko GIVI (firmowy, dedykowany i drogi, np. ten: http://moto.allegro.pl/item977524132_mo ... _1000.html) albo samoróbka. Do innych sprzętów zawsze był większy wybór takich akcesoriów, ale widocznie SV rzadko się używa do turystyki i mało kto zajmuje się robieniem takich rzeczy.

Co do ram, to stawiam na to, że takie same jak w 650, ale głowy za to nie dam.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


23 kwi 2010, o 15:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:16
Posty: 512
Lokalizacja: ~Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S '03
Post Re: Gmole do SV
pm2z napisał(a):
Stelaż pod kufer - o ile wiem, to niestety pozostaje ci tylko GIVI


Jest jeszcze SW-Motech:
Obrazek

_________________
Obrazek


23 kwi 2010, o 15:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Gmole do SV
Tego Sw-Motech tu http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=22537
pokazało mi cenę ponad 500 zł- trochę z kosmosu...

Dzisiaj przyjrzałem się uchwytom/śrubom pod siodełkiem. Da rade coś tam pomyśleć, przykręcić

Dałby ktoś rade zrobić foto takiego stelaża jak to przykręcone jest pod siodełkiem i jak ta platforma pod płytę wygląda z góry.

Na tym Sw-Motech widać 2 śruby wkręcane z boku . Ciekaw jest z jakim kształkowiniem one się tam łączą.

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


23 kwi 2010, o 16:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:16
Posty: 512
Lokalizacja: ~Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S '03
Post Re: Gmole do SV
pink25 napisał(a):
Dałby ktoś rade zrobić foto takiego stelaża jak to przykręcone jest pod siodełkiem..


Mówisz - masz ;P.

Obrazek

_________________
Obrazek


23 kwi 2010, o 17:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: Gmole do SV
Dwie śruby z boku łączą się ze zwykłym płaskownikiem. Są dwie po to żeby miało to odpowiednia sztywność i nie opadało.

Płyta z góry będzie zwykła płyta z otworami żeby przykręcić płytę pod kufer np. do Givi które są bardzo popularne.

Zrobić się zawsze da tylko potrzeba kogoś kto się tym zajmuje. Na forum nie ma osoby. Sam musisz znależć.

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


23 kwi 2010, o 17:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Gmole do SV
Co do stelaży bocznych czy centralnych to ja planuję sobie zrobić samemu, tylko zabieram się za to i zabrać się nie mogę. Raczej dla kogoś tego robił nie będę, ale wymiarami i jakimiś fotkami mogę się podzielić, jak już zrobię ;)


23 kwi 2010, o 19:14
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Gmole do SV
A jakbyś znalazł, to daj cynk - też bym się skusił :D

_________________
SVNERWUS


24 kwi 2010, o 11:15
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:54
Posty: 86
Lokalizacja: Płock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2006
Post Kufer centralny plus stelaż
Jak w temacie, chciałbym zamontować sobie stelaż i centralny kuferek, stąd moje pytanie co polecacie, gdzie kupić w Warszawie i okolicach i najlepiej w rozsądnej cenie, ewentualnie jakiś sklep internetowy.

_________________
SV 650N K6


26 kwi 2010, o 11:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 592 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL