Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Automatyczna olejarka 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Odp: Automatyczna olejarka
Zamowie i jak przyjdzie to coś sir wymyśli. Bardziej mnie interesuje zakres impulsu od 30s do 120s niż od jednej sekundy :-)

Wysłane z Xperia Neo V z Tapatalk

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


12 mar 2012, o 19:30
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
Odświeżę trochę temat :)

z racji nowego napędu chce zainstalować sobie olejarką własnej roboty. (elektrozawór będzie sterowany przez urządzenie które bedzie podawało mu czas otwarcia :P )
Chodzi mi bardziej o sposób dozowania oleju na napęd. Czy jedna dysza oparta o zębatkę od zewnętrznej strony wystarczy ? Bo słyszałem że jak będzie jedna to jedna strona łańcucha będzie nasmarowana a druga (wewnętrzna) już nie... więc chce się dowiedzieć jak to jest na serio od osób które już się w to bawiły. Znalazłem na necie rownież takie rozwiązanie http://img11.imageshack.us/img11/4126/p1040883.jpg ... co o tym wszystkim sądzicie ?

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


23 sty 2013, o 19:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Automatyczna olejarka
Nie ma co się bawić w dwie dysze, bo olej będzie Ci kapał na postoju. Układ będzie się zapowietrzał przez jedną dyszę i drugą poleci olej. Jedna dysza podająca olej na zewnętrzną część łańcucha sprawdza się w 100% i przy prawidłowej dawce oleju cały łańcuch jest mokry :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


23 sty 2013, o 20:34
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
Tada ! i o to mi chodziło :)

Dziękować.

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


23 sty 2013, o 20:41
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2011, o 13:27
Posty: 368
Lokalizacja: WWL, Marki
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650S 2005
Post Re: Automatyczna olejarka
Co do 2 stron, to się nie wypowiem, bo nie wiem. U mnie smaruje (ups ... smarowało) po jednej i nie było problemu. Jednak 2 razy mi się zdarzyło stracić końcówkę (tę 2-3 mm od łąńcucha), zatem rozwiązanie z włosiem jest godne przemyślenia.

_________________
Romet Komar >> Zephyr 550 B '91 >> SV 650 S '05 >> ER 6N '14


5 lut 2013, o 11:45
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:38
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR'06
Post Re: Automatyczna olejarka
Z moich doświadczeń wynika że olej nie może kapać bezpośrednio na element poruszający się z dużą prędkością - będzie rozrzucany po całej okolicy. Koniec końców najlepiej podawać olej na zębatkę z dyszy minimalnie oddalonej. Olej nie idzie kroplami tylko jest "zabierany" przez zębatkę bardzo małymi porcjami i równomiernie rozprowadzany.

_________________
http://kysoft.pl?tab=moto
SV650s'99 > CBR600rr'06


5 lut 2013, o 12:06
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
Witam,
zrobiłem sobie olejarkę. Mam płyną regulację otwarcia elektrozaworu 0.5-8 sekund oraz czas między otwarciami 1-120.
Ustawienie podajnika oleju na zębatkę mam praktycznie takie samo jak u Opala, nie dotyka zębatki lecz gdy kropla się tworzy to zębatka ładnie ją zbiera:

Obrazek

Niestety, ustawiam najkrótsze otwarcie elektrozaworu i najdłuższy moment między nimi i nadal felga brudna (felga to tam w dupie) ale opona również ... na jakieś 3-4 centymetry od boku opony do środka ... :/
Na początku użyłem końcówki od długopisu... średnica wewnętrzna była za duża i kropla spadała olbrzymia, potem zmieniłem na rurkę od sprężonego powietrza... myślałem że będzie ok ale też średnio :/ Wczoraj zmieniłem olej z 80w na 85w (oczywiście hipol) i kicha :/. Nie wiem już w czym problem ... Może tak być że muszę sobie przeprogramować jeszcze długość między otwarciami elektrozaworu na np 3-4 min ? Wszędzie jak czytałem to było że ok 1 kropla na minutę, dwie i tak jest też u mnie ...

Przyszło mi własnie do głowy: może za słabe mocowanie tej końcówki zrobiłem, która podaje olej, i jak jadę to "nabiera" jakoś powietrza, pod tą siłą jest odsuwany od zębatki i zamiast na zębatkę podawany jest na łańcuch który to rozwala na boki...

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


19 lip 2013, o 10:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Automatyczna olejarka
Odstępy między otwarciami elektrozaworu bym zostawił tak jak jest, większość olejarek ma chyba w zakresie 30-120s. Ale dałbym krótszy czas otwarcia samego zaworu, np. od zera (jeśli w ogóle jest taka możliwość) do 2s. Na czym robiłeś układ sterujący?

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


19 lip 2013, o 10:45
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
Ja pierdzielę ,,polak potrafi" !
Od kiedy to łańcuch smaruje się olejem? ( SV to nie wsk )
Na łańcuch kapie olej - który jest dużo rzadszy od smaru (dla tych co nie wiedzą) i nie smaruje tak dobrze (o ile wgl) jak smar do łańcucha, czyli tym samym skracacie jego żywotność. Widziałem co się dzieje jak łańcuch jest mokry z oleju, wszystko dookoła uje*ane, przy prędkości ponad 150 zostawiasz za sobą mżawkę oleju, miałem raz okazję przejechać się za gościem który miał drobny wyciek, gdzie olej trafiał na łańcuch (3 razy myłem moto i siebie), przy większej dawce oleju opona też jest dobrze nasmarowana.
,,Gratuluję" pomysłu, szkoda że nikt nie pomyślał co dalej dzieje się z olejem który ,,znika" z łańcucha. Wymyślcie jeszcze zbiornik który podaje olej do silnika, a w korku spustowym wywierćcie dziurę, to nie będzie trzeba zmieniać oleju. I lejcie kujawski, bo tańszy.
A co do bezobsługowości tego sprzętu - olej do zbiorniczka to nalewa wam sąsiad?


19 lip 2013, o 10:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Automatyczna olejarka
Kolego, może następnym razem nim się ośmieszysz, to zajrzyj do serwisówki i spójrz co producent zaleca do smarowania łańcucha... Tak będzie najprościej, bo o wyższości smaru nad olejem nie mamy co gadać, widać że z olejem nigdy nie miałeś do czynienia ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


19 lip 2013, o 10:57
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
tilk8 a czytałeś np co jest napisane na opakowaniu od łańcucha DID - zalecają smarowanie własnie 80w90 a nie smarami w szpreju :) a jak nie czytałeś to masz wuja google który uświadomi cię co i jak ;)

Lasooch - dokładnie nei wiem, kolegami mi zrobił ten układ, ale jak skręcę maksymalnie czas otwarcia to dosłownie jest to otwarcie i od razu zamknięcie :) szybciej się chyba nie da bo elektrozawór nie da rady :P Coś mi się czuje, że zwyczajnie podczas prędkości, końcówka zaczyna odstawać od zębatki ...

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


19 lip 2013, o 11:02
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 15:18
Posty: 78
Lokalizacja: Radom
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650
Post Re: Automatyczna olejarka
niepotrzebny gadzet :-) zreszta nie ma tak ze wszystko dookola i opona jest caly czas uwalona ?


19 lip 2013, o 11:13
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:17
Posty: 279
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
Niepotrzebny gadżet ? Nie uważam tak, cały czas mokry łańcuch, odpowiednio nasmarowany, wydłużasz jego żywotność, nic się nie klei, łatwe do czyszczenia itd. jest dużo więcej zalet niż wad moim zdaniem :)

A co do uwalenie opony i reszty to własnie w tym jest problem. Mam kilku znajomych którzy mają olejarki na różnego typu sprzętach (enduro, turystyki, super sporty) i nikt nie ma uwalonej felgi, czy opony... u mnie pojawił się taki problem i wiem, że jakoś da się go naprawić :) Szukam przyczyny :)

_________________
Nie ryzykujesz, nie wygrywasz.
Pozdrawiam
Roland


19 lip 2013, o 11:20
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
lasooch, tak oczywiście masz rację, rzeczywiście nigdy nie miałem do czynienia z olejem i nie widziałem łańcuch posmarowanego olejem ( tak jak to opisałem ).

rooland, co do producenta: http://sklep.motor-land.com.pl/p-17717- ... be-420ml-/

tak, inżynierowie z D.I.D wymyślili to tak żebyś kupił olej Castrola na najbliższej stacji, bo ich smar okazał się kichą, i masz sobie wozić w schowku butelkę oleju i smarować co 50km. A takich olejarek nikt nie produkuje bo żaden inżynier, żadnej z firm produkujących motocykle bądź też podzespoły na to jeszcze nie wpadł. Kurcze, może otwórzcie produkcję - zrewolucjonizujecie rynek motocyklowy i zarobicie miliony.

hahaha xD normalnie leżę i płaczę... :hahaha:
Ale nie, chłopaki macie rację, olej lepiej smaruje i dłużej się trzyma bo jest gęstrzy od smaru i ma leprze właściwości smarujące, zwłaszcza od tego teflonowego smaru, bo to już wgl jest do d*py.
A ja się nie znam bo nie mam ani doświadczenia, ani wiedzy, bo skończyłem tylko 2 szkoły w tym kierunku, mam tylko 4 dyplomy i dopiero 7 lat siedzę w temacie


19 lip 2013, o 11:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 11:35
Posty: 512
Lokalizacja: Kalisz Pom
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s'00
Post Re: Automatyczna olejarka
Kod:
A ja się nie znam bo nie mam ani doświadczenia, ani wiedzy, bo skończyłem tylko 2 szkoły w tym kierunku, mam tylko 4 dyplomy i dopiero 7 lat siedzę w temacie


I widzisz tyle nauki i wszystko na nic:)

_________________
Oddam za PLN-y https://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=22945


19 lip 2013, o 11:49
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Automatyczna olejarka
Będzie grubo, idę po popcorn :mrgreen:

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


19 lip 2013, o 11:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Automatyczna olejarka
mam również automatyczną olejarkę centralkę by Wilku wejdz na jego str tam ma opis centralki jak jest zaprogramowana ile kropel w jakim czasie podaje na łańcuch! Centralka ma przełącznik w zależności z jaką prędkością się poruszamy: można włączyć tryb miejski, tryb poza miejski do 130km/h, tryb jazdy w deszczu,
Każdy tryb jest zaprogramowany ile kropel ma dawać na łańcuch! U mnie przy otwarciu elektrozaworu lecą 2 krople na łańcuch ale to zależy wszystko od tego jaki gęsty olej, jaka średnica rurek i średnica i dyszy co podaję krople na łańcuch! Układ taki działa na zasadzie grawitacji więc podstawą takiego układu to szczelność całego układu inaczej olej będzie kapał!
Też mi chlapie na falgę ale też nie ma takiej tragedii i nie jest tak mocno upaćkana czyszczę średnio co 200km przy takim smarowaniu to normalne, że coś chlapnie na felgę w końcu kropla podawana jest na obracający się łańcuch

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


19 lip 2013, o 11:57
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
gonzo911 napisał(a):
Kod:
A ja się nie znam bo nie mam ani doświadczenia, ani wiedzy, bo skończyłem tylko 2 szkoły w tym kierunku, mam tylko 4 dyplomy i dopiero 7 lat siedzę w temacie


I widzisz tyle nauki i wszystko na nic:)


No chyba tak, zobacz sobie np moją SV, czy też takie nic.
A ty kolego ile masz doświadczenia i wiedzy, no i jak to wszystko nabyłeś - pochwal się. To jest normalnie jakiś wyższy poziom inżynierii, którego nie jestem (ani nikt inny) w stanie pojąć xD


19 lip 2013, o 11:58
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Automatyczna olejarka
tilk8, powiesz może jakie produkty wychodzą spod twojej ręki? Lubię wiedzieć co na rynku rokuje dobrą i bezproblemową pracę :)

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


19 lip 2013, o 12:01
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2001
Post Re: Automatyczna olejarka
acinr_PL napisał(a):
...Też mi chlapie na falgę ale też nie ma takiej tragedii i nie jest tak mocno upaćkana czyszczę średnio co 200km przy takim smarowaniu to normalne, że coś chlapnie na felgę w końcu kropla podawana jest na obracający się łańcuch


No i mamy odpowiedź, dziękuję i do widzenia!
Nie wiem jak wy ale ja 200 km robię w ciągu jednego dnia na moto (w tygodniu)
Przemyślcie jeszcze kwestie prędkości z jaką się poruszacie, bo przy szybszej niż średnia (a na taką pewnie ustawiacie to cudo) olej z łańcucha dosłownie eksploduje, a to co kapie z tej rurki spada na asfalt daleko za wami.
Opona nie jest uświniona olejem? Ciekawe, felga jest a opona nie, a może porostu olej z opony trafia na drogę, a nie widać tego dlatego że olej wali na oponę dopiero gdzieś koło 100 - 120 km/h


19 lip 2013, o 12:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL