Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 15:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Gniazdo zapalniczki +pytania 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Bartosz napisał(a):
Z mojej strony taka propozycja: zastanówcie się dwa(lub nawet trzy) razy w jakim celu wam gniazdo zapalniczki i czy jest niezbędne.
Przed wyjazdem na majówkę forumową wymyśliłem sobie montaż telefonu w celu korzystania z nawigacji. Kombinowałem jak mogłem, bo przecież gniazdo było niezbędne do odbycia wyjazdu ;), Jeździłem i szukałem w sklepach, na allegro, a to gniazdo zapalniczki, to sama ładowarka samochodowa bezpośrednio do aku lub do tajemniczej kostki o której wspominał lasooch, itp. itd.
W dniu wyjazdu włożyłem telefon w pokrowiec, przyciemniłem trochę ekran, przejechałem 500km plus czas na postoje(łacznie 6,5h) i dojechałem bez jakże niezbędnego gniazda zapalniczki. Baterii zostało 30% i skończyłem kombinacje w turystycznym motocyklu jakim jest Svka ;)


coś w tym jest... poza tym są jeszcze power banki, które w cenie tego gniazda zapalniczki jakieś średnio ze 3-4x naładują smarkfona.

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


26 maja 2015, o 19:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 01:17
Posty: 458
Lokalizacja: WZ
Płeć: mężczyzna
Moto: Aprilia Shiver 750
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Ja mam gniazdko pod siedzeniem pasażera i używam go do ładowania akumulatora.

_________________
SV 650N K5
Aprilia Shiver 2012


26 maja 2015, o 21:39
Zobacz profil ICQ
rowerzysta

Dołączył(a): 12 paź 2014, o 23:29
Posty: 16
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Bartosz napisał(a):
Hudini napisał(a):
Kupujesz np. takie http://allegro.pl/4ride-gniazdo-zapalni ... 77932.html i dorabiasz blaszkę (2 otwory - duży na gniazdko i mały na śrubę). Ja akurat to gniazdko zamontowałem w owiewce, bo chciałem mieć schowane przed deszczem w razie czego. Ma jedną wadę - nie można podpiąć bezpośrednio pod aku bo ma w środku diodę świecącą na niebiesko.........

[Edit] A już przeczytałem wyżej, że usb odradzają :) no ale ja już mam zamontowane i działa.


Czytałem(nie pamiętam czy na naszym forum), że ktoś takim z wejściami USB nie był stanie naładować telefonu, bo gniazda dawały za mały prąd...


W moim przypadku wraz z Galaxy S4 sprawdza się dobrze. Ja nie chciałem się bawić w ładowarki USB wpinane do gniazda zapalniczki, bo w trakcie drgań itp. czasem przestają stykać. Jak długo w moim przypadku to gniazdo wytrzyma to się okaże.


26 maja 2015, o 21:54
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2014, o 14:06
Posty: 227
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
się naczytałem ;)
Powerbank sobie kupię i nie będę nic kombinować w elektryce ;) skoro i tak nie ma gwarancji że będzie mi dobrze ładować z zapalniczki a przy okazji można aku zajechać przez nieuwagę.


27 maja 2015, o 17:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
tercero napisał(a):
się naczytałem ;)
Powerbank sobie kupię i nie będę nic kombinować w elektryce ;) skoro i tak nie ma gwarancji że będzie mi dobrze ładować z zapalniczki a przy okazji można aku zajechać przez nieuwagę.

:spoko: Grunt to się nie narobić :mrgreen:

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


27 maja 2015, o 19:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
dobra decyzja :)

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


27 maja 2015, o 19:46
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Ja miałem zwykle gniazdo zapalniczki przyczepione na trytki do lagi pomiędzy półkami. Do tego oryginalna ładowarka nokii. Gniazdo było podpięte przez bezpiecznik do aku. Przez rok nie miałem z tym żadnych problemów.


27 maja 2015, o 23:31
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2015, o 19:21
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K7
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Obrazek

Obrazek


Dziś przyszła paczka z Chin. Tak to wygląda. Uchwyt pod śrubę od klamki sprzęgła, a gniazdo zapalniczki na trytytki. Jedynie kabel za krótki do akumulatora, będzie trzeba przedłużyć. Podaję linki do kupna, przesyłka darmowa:

http://www.ebay.com/itm/111392155593

http://www.ebay.com/itm/111492369498

Coś kiedyś czytałem, że gniazdo najlepiej bezpośrednio pod akumulator podpiąć to prawda?


8 cze 2015, o 21:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2015, o 16:21
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650 S gaz
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Jak chcesz aby wszyscy do okola mogli ladowac telefony z twojego gniazdka to tak, a jak nie chcesz to zrob sobie po stacyjce. Jezeli dobrze pamiętam to do bezpiecznikow do tego z napisem "ingition" czy jakoś tak.

_________________
http://www.poomoc.pl/


9 cze 2015, o 11:54
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2015, o 19:21
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K7
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Tak zrobię, dzięki. Dodatkowy bezpiecznik na przewodzie, chyba nie będzie przeszkadzał ?


9 cze 2015, o 13:12
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2014, o 11:31
Posty: 127
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Nie


9 cze 2015, o 17:04
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2015, o 16:21
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650 S gaz
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Nie będzie, wpinając się w bezpieczniki już masz zabezpieczenie, choć ja zastosowałem zapobiegawczo drugi.

_________________
http://www.poomoc.pl/


Ostatnio edytowano 10 cze 2015, o 20:58 przez Uczę się, łącznie edytowano 1 raz



9 cze 2015, o 20:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2011, o 22:05
Posty: 800
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '00/01
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
I dobrze by było aby ten "drugi" czyli na kablu był trochę słabszy od tego w puszcze z bezpiecznikami. W tedy "w razie czego" będzie łatwiej stwierdzić co robi ewentualne zwarcie.

_________________
http://www.bikepics.com/members/foras1/01sv650s/


10 cze 2015, o 07:55
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 3 sty 2012, o 23:11
Posty: 123
Lokalizacja: Raszyn
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N -> S1000XR
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Uczę się napisał(a):
Jak chcesz aby wszyscy do okola mogli ladowac telefony z twojego gniazdka to tak, a jak nie chcesz to zrob sobie po stacyjce. Jezeli dobrze pamiętam to do bezpiecznikow do tego z napisem "ingition" czy jakoś tak.


Faktycznie ja też biegam od motocykla do motocykla żeby na naładować telefon lub cokolwiek innego...
Proszę Cię zejdz na ziemię, ja do tej pory nie widziałem latających sempów czatujących na darmowe ładowanie...

Podłącz jak człowiek bezpośrednio z aku wstaw tylko bezpiecznik np. 5A jak chcesz możesz jeszcze wstawić pstryczek elektryczek żeby nikt nie niepowołany nie naładował sobie telefonu.

Czasami sam będziesz potrzebował podładować tel. i co wtedy zostawisz moto z włączonym silnikiem czy może na światłach?


10 cze 2015, o 16:01
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2015, o 19:21
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K7
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Tengux napisał(a):
Uczę się napisał(a):
Czasami sam będziesz potrzebował podładować tel. i co wtedy zostawisz moto z włączonym silnikiem czy może na światłach?



Dobry argument. Tym bardziej to się sprawdzi jak będę przykładowo na polu namiotowym, a w nocy padnie mi telefon to nie będę wszystkich budził moim micronem..

Tylko ważna sprawa, 1). Czy akumulator nie padnie od takiego ładowania na wyłączonym silniku?

2). Czy jak nie zrobię żadnego wyłącznika/włącznika dodatkowego to ten prąd nie będzie mi uciekał (coś jak zostawienie ładowarki w gniazdku z niepodłączonym telefonem) i w efekcie nie rozładuje aku?


10 cze 2015, o 16:27
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2015, o 16:21
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650 S gaz
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Tengux napisał(a):
Uczę się napisał(a):
Jak chcesz aby wszyscy do okola mogli ladowac telefony z twojego gniazdka to tak, a jak nie chcesz to zrob sobie po stacyjce. Jezeli dobrze pamiętam to do bezpiecznikow do tego z napisem "ingition" czy jakoś tak.


Faktycznie ja też biegam od motocykla do motocykla żeby na naładować telefon lub cokolwiek innego...
Proszę Cię zejdz na ziemię, ja do tej pory nie widziałem latających sempów czatujących na darmowe ładowanie...

Podłącz jak człowiek bezpośrednio z aku wstaw tylko bezpiecznik np. 5A jak chcesz możesz jeszcze wstawić pstryczek elektryczek żeby nikt nie niepowołany nie naładował sobie telefonu.

Czasami sam będziesz potrzebował podładować tel. i co wtedy zostawisz moto z włączonym silnikiem czy może na światłach?



To przyjedź z tego swojego Warszawskiego Raszyna do Krakowa i zostaw motocykl na noc w centrum w pt albo sb, to zobaczysz do czego ludzie są zdolni, Ty, wsadzasz sv do garażu w domu jednorodzinnym i nikt moto Ci nie tknie, w mieście (centrum) niestety realia są inne. ;) dlatego proponuję zamontować po stacyjce. A telefon daje znać że jest rozładowany, spokojnie można go naładować podczas jazdy i na wieczór mieć naładowany. Ew drugie gniazdo bezpośrednio pod accu ale pod siedzeniem pasażera, ktoś z forum chyba tak ma Leon, Lasoch?? któryś z nich.

Poldi napisał(a):
Tengux napisał(a):
Uczę się napisał(a):
Czasami sam będziesz potrzebował podładować tel. i co wtedy zostawisz moto z włączonym silnikiem czy może na światłach?



Dobry argument. Tym bardziej to się sprawdzi jak będę przykładowo na polu namiotowym, a w nocy padnie mi telefon to nie będę wszystkich budził moim micronem..

Tylko ważna sprawa, 1). Czy akumulator nie padnie od takiego ładowania na wyłączonym silniku?

2). Czy jak nie zrobię żadnego wyłącznika/włącznika dodatkowego to ten prąd nie będzie mi uciekał (coś jak zostawienie ładowarki w gniazdku z niepodłączonym telefonem) i w efekcie nie rozładuje aku?


1. Nie, nie padnie chyba że będziesz ładował 20 telefonów w ciągu nocy a nawet 20 to może być mało aby rozładować,
2. Nie nie będzie uciekał (ładowarki to przetwornice i podają prąd tylko pod obciążeniem czyt. z podłączonym telefonem), czy innym odbiornikiem.

_________________
http://www.poomoc.pl/


Ostatnio edytowano 10 cze 2015, o 21:31 przez Uczę się, łącznie edytowano 4 razy



10 cze 2015, o 18:42
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2015, o 19:21
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K7
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
ale jak będę przykładowo tydzień lub dwa na polu namiotowym to nie będę nim jeździł, a telefon mi padnie na pewno..

haha człowieku serio w Krakowie większość nosi przy sobie ładowarkę typową pod zapalniczkę, żeby podładować tel, bo a nuż będzie stał motocykl z gniazdkiem podłączonym bezpośrednio pod aku ? ciekawe miasto

ps. dzięki za odpowiedzi


10 cze 2015, o 18:48
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2015, o 16:21
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650 S gaz
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Poldi napisał(a):
ale jak będę przykładowo tydzień lub dwa na polu namiotowym to nie będę nim jeździł, a telefon mi padnie na pewno..

haha człowieku serio w Krakowie większość nosi przy sobie ładowarkę typową pod zapalniczkę, żeby podładować tel, bo a nuż będzie stał motocykl z gniazdkiem podłączonym bezpośrednio pod aku ? ciekawe miasto

ps. dzięki za odpowiedzi


1. to sam odpowiedziałeś sobie jak podłączyć - pod accu.
2. nie ładowarek nie noszą ale widziałem już butelki po piwach w tłumikach, powywracane moto, zerzygane; mówiąc kolokwialnie, więc dlaczego taki cep nie mógłby zainteresować się gniazdem zapalniczki...
Każdy ma swoją teorię ile ludzi tyle zdań, ja nie wsadzam moto do garażu tylko jeżdżę, stawiam moto gdzie popadnie w samym zeszłym tygodniu zrobiłem sporo ponad 600km, mnie pasuje po stacyjce i zrobiłem tak. Ty zrób jak chcesz.
3. Nie ma za co.

_________________
http://www.poomoc.pl/


Ostatnio edytowano 10 cze 2015, o 21:54 przez Uczę się, łącznie edytowano 5 razy



10 cze 2015, o 18:58
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2015, o 19:21
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K7
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
1. Dzięki dyskusji się wyjaśniło :)

2. przejebane, na głupotę nie ma lekarstwa niestety


10 cze 2015, o 19:01
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Zrobiłem ladowarke, a raczej przerobilem samochodowa. Początkowo miałem bezpośredni wtyk do smartfonu i ładowala bezproblemowo, niestety wtyczka od dziur się wyrobia i zrobiłem wyjście na USB. I teraz zglupialem całkowicie... Wszystkie inne smartfony, mp3 itp ładuje bezproblemowo, sprawdzone na kilkunastu urządzeniach ale za cholerę nie chce ładować mojego telefonu (Xperia Z2), również sprawdzone na paru egzemplarzach oraz różnych kablach. Czyżby potrzebował większego napięcia? Jak rozwiązać ten problem? Całkowicie zzielenialem...

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


12 lip 2015, o 19:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL