Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 23:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Co to jest ? 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 6 lip 2018, o 21:08
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2009
Post Co to jest ?
Zdjąłem plastiki do malowania i znalazłem coś przymocowane na trytytki przeglądnąłem serwisówke i jedyne co mogło by być w tym miejscu to evap canister czyli jakieś pochłanianie oparów paliwa ale nie ma tam żadnych węży
wychodzą tylko jakieś kable
model to sv650s k9 na drugim zdjęciu strzałką zaznaczyłem element (chyba jakiś rezystor) jest na rysunkach technicznych ale też nie wiem co i do czego
Obrazek
Obrazek


rozmontowałem to ustrojstwo i tak się zastanawiam czy to aby nie jest alarm?
Jeśli ktoś miał styczność z podobnymi wynalazkami to byłbym bardzo wdzięczny za potwierdzenie lub zaprzeczenie moim podejrzeniom.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


30 lip 2018, o 20:47
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Co to jest ?
Alarm to sensowne podejrzenie, po co innego urządzenie miałoby własne bateryjne podtrzymanie ładowania? Nie widać żadnego slotu do karty SIM ani żadnej anteny, więc raczej lokalizator GPS to nie jest.

Napisz do producenta https://www.plextek.com/, na zdjęciu są numery serii/modelu/wersji, dojdą co to jest. Ma homologację e11, znaczy był homologowany przez UK. Data produkcji obudowy to 08.2009, więc jest szansa, że zamontowany seryjnie.

Pisałbym z pytaniem do Suzuki albo Plextek'a.

Edit//
W jakim kolorze są przewody wychodzące z obudowy? W alarmach/immo raczej wszystkie będą w tych samych kolorach (żeby po zmontowaniu nie można było poznać który przewód do czego służy).

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


6 sie 2018, o 09:58
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 6 lip 2018, o 21:08
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2009
Post Re: Co to jest ?
komi napisał(a):


Edit//
W jakim kolorze są przewody wychodzące z obudowy? W alarmach/immo raczej wszystkie będą w tych samych kolorach (żeby po zmontowaniu nie można było poznać który przewód do czego służy).


kolory przewodów jak na zdjęciu dwa czarne pomarańczowy i czerwony po wyjściu z obudowy wchodzą w pancerz


9 sie 2018, o 11:50
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 21:07
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Co to jest ?
Dla mnie to jest lokalizator. Jak byś mógł to podaj oznaczenie tego największego układu scalonego bo ze zdjęcia nie idzie odczytać.


9 sie 2018, o 12:46
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 6 lip 2018, o 21:08
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2009
Post Re: Co to jest ?
Granitowy napisał(a):
Dla mnie to jest lokalizator. Jak byś mógł to podaj oznaczenie tego największego układu scalonego bo ze zdjęcia nie idzie odczytać.



92ATP8TG4
M439F 169
REV D

link do zdjęcia pełnej rozdzielczościhttps://i.imgur.com/Hu9wR6m.jpg


13 sie 2018, o 21:39
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 21:07
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Co to jest ?
Podtrzymuję to co mówiłem, dla mnie to wygląda na lokalizator radiowy, może to być też jakiś bardziej zaawansowany alarm. Najlepiej zrobić jak radzi kolega komi i napisać do plexteka, ciekawe czy odpowiedzą, spróbować zawsze można.


14 sie 2018, o 09:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL