Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 21:49

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Uszkodzone lagi 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 23 lut 2019, o 05:31
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S k4
Post Uszkodzone lagi
Problem z lagami.

Pod koniec zeszłego sezonu kupiłem moto i na lagach było już widać delikatne ślady oleju, przejechałem ok 1,5 tyś. i olej zaczął się praktycznie lać. Kupiłem więc uszczelniacze i zabrałem się ostatnio do wymiany. Po demontażu okazało się, że na wysokości uszczelniaczy rury są poharatane, wygląda to tak jak by ktoś próbował wydłubywać uszczelniacze bez zdjęcia goleni. W miejscach uszkodzeń są ślady wygładzania drobnym papierem ściernym. Simmeringi w miejscach gdzie rura jest gładka są ok, a na wysokości uszkodzeń są powycinane więc tak jak jest nie ma sensu montować z nadzieją, że trochę się pojeździ.

Pytania moje do forumowiczów przerabiających podobny problem:
1. czy takie rzeczy się w ogóle naprawia? Rozmawiałem z jakimś magikiem z allegro, który regeneruje zawieszenia i stwierdził, że tylko wymiana. Osobiście też mi się tak wydaje, bo nawet gdyby to chromować to najpierw trzeba by uzupełnić ubytki, więc pewnie nieopłacalne. Ale może o czymś nie wiem.
2. na allegro są tylko aukcje z nowymi lagami. Zastanawiam się więc czy używane trafiają się rzadko, czy może w ogóle, czy jest sens czekać?
3. na aukcjach ceny wahają się od ok. 350 do 500. Czy montował ktoś te tańsze, czy jest sens inwestować w droższe?


23 lut 2019, o 06:32
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Uszkodzone lagi
http://tecrol.bielsko.pl/

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


25 lut 2019, o 11:37
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:19
Posty: 74
Lokalizacja: Leszno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Uszkodzone lagi
Szczerze to nie miałbym zaufania do regeneracji tych elementów. Nawet jeśli jest to wykonane w bardzo dobrej technologii to czy ta usługa nie przewyższy 350 zł za nowy element?
Daj znać proszę jak rozwiązałeś ten problem bo na pewno na przyszłość niejednemu się taka wiedza przyda.
A tak przy okazji to tego gościa co tak urządził lagi powinno się tym śrubokrętem którym tak dłubał lać po łbie aż by się nauczył! :cenzura:


15 mar 2019, o 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL