Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Uszczelki kolektorów wydechowych 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 3 maja 2019, o 20:19
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2007
Post Uszczelki kolektorów wydechowych
Mam zamiar zdjąć kolektory i wyczyścić sobie plus wypolerować. I tu rodzi się moje pytanie, czy po zdjęciu kolektorów muszę wymienić uszczelki w miejscu gdzie kolektor sie dokręca do cylindra ? Suzuki SV650S 2007 rok. Jeśli tak to mógłbym prosić o jakiś link ? bo widzę różne na allegro i nie wiem które brać.


17 maja 2019, o 14:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
"Powinieneś" wymienić ;) Praktyka pokazuje, że jeśli odkręcisz je raz czy dwa to spokojnie można skręcić na starych i nie ma przedmuchów.
https://www.suzukipartshouse.com/oempar ... 3d/muffler
GASKET, EXHAUST PIPE 14181-22D01

_________________
SV650 => X11 :kerm:


17 maja 2019, o 14:52
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 3 maja 2019, o 20:19
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2007
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Oo super wszystko pokazane dzięki wielki :D Temat do zamknięcia.


17 maja 2019, o 20:44
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 10 lip 2017, o 11:13
Posty: 213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Uszczelka która jest pomiędzy kolektorem a głowicą kosztuje 4,5zł, więc śmiało możesz zmienić. Ta na łączeniu rur jest dużo droższa i według mnie wielokrotnego użytku


17 maja 2019, o 20:53
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2016, o 20:49
Posty: 86
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Daj znać kolego jak poszło odkręcanie/dokręcanie. Też chcę przeprowadzić u siebie taką operację, ale ostatnio kiepsko z cierpliwością i nie wiem czy grubsze rozbieranie (jak pamiętam dojście do kolektora od tylnego cylindra chyba utrudniony).


18 maja 2019, o 09:52
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 14 sty 2019, o 18:54
Posty: 43
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Ja robiąc u siebie wydech nie widziałem takich :hmm:


18 maja 2019, o 20:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
ptak napisał(a):
Daj znać kolego jak poszło odkręcanie/dokręcanie. Też chcę przeprowadzić u siebie taką operację, ale ostatnio kiepsko z cierpliwością i nie wiem czy grubsze rozbieranie (jak pamiętam dojście do kolektora od tylnego cylindra chyba utrudniony).
Przy tylnym nie trzeba odkręcać od głowicy, wystarczy na obejmie koło amortyzatora i wtedy da się zdemontować kolektor. Fakt, przy głowicy zostanie taki kawałek na 15cm ale jego nie widać i szkoda zachodu żeby się z nim babrać.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


19 maja 2019, o 00:44
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2016, o 20:49
Posty: 86
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Dzięki za info. Teraz to już chyba żadnej wymówki nie znajdę. Nie ma wyjścia, trzeba robić ;)


19 maja 2019, o 23:24
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Proponuję odrobinę delikatności przy przednim kolektorze. Śruby są z INOX'a (A2-70, więc jeszcze nie kwasiak, ale już dziadostwo), ukręciłem obie przy zrzucaniu silnika. Przedni kolektor łapie cały syf spod koła i gwint jest tam obudowany tym syfem. Lepiej zaznacz sobie przed odkręcaniem (na gwincie pomiędzy głowicą a płytką dociskającą kolektor do głowicy) jakiś znacznik, żeby wiedzieć czy odkręcasz całą śrubę czy tylko ukręcasz łeb śruby. Taki "tip of the day" :) Ja i tak zrzucałem głowicę, więc wezmę ją pod pachę i do jakiegoś magika od TiG'a zawiozę, Ty jeśli ukręcisz na moto, będziesz miał większy problem. Najpierw poszło WD40 na gwint, potem (tak, tak, już po ukręceniu) poszło Stalco S-64573 (odrdzewiacz z MoS2) - działa podobnie jak WÜRTH Rost-off ICE, czyli dość mocno schładza. Ale i tak na razie nie do ruszenia garażowymi narzędziami - pewnie korozja elektrochemiczna Ni-Al dodała swoje do połączenia, w tylnym kolektorze (kolektorze, czyli analogiczne śruby w tylnej głowicy, nie obejma od zdjęcia rury wydechowej z tego króćca wydechu) poszło bez zająknięcia i to nasadkami 1/4", ale z tyłu są już śruby z uczciwej stali (żadnych nierdzewek).
Co do samej uszczelki - jeśli nie Suzuki, to Athena też takie robi (wiem, bo mam je w komplecie uszczelek do silnika K3 z SV, a wcześniej zamawiałem 2szt., więc mam dwa komplety). Rozmiar 39x46x4, to jest ta sama uszczelka, co w K3. Jeśli użyjesz starych uszczelek (ta w głowicy pewnie zostanie w głowicy a wyjmiesz rurę kolektora), to zawsze możesz doszczelnić połączenia wydechu pastą do uszczelniania wydechów (nie naprawy, czyli łatania). Serwisówka Suzuki mówi:
Cytuj:
Apply gas sealer to inside and outside of the exhaust pipe connector. EXHAUST GAS SEALER: PERMATEX 1372
Nie mam pojęcia (wujek Gógiel z ciotką Wikipedią milczą) co to za środek, ale jak widać Suzuki nie wierzy samemu sobie :) Co więcej: skoro Suzuki poleca lepienie jakimś mazidłem, to pewnie samo też zastosowało, więc może być, że przy rozbiórce zniszczysz to uszczelnienie (to droższe i dostępne chyba tylko w Suzuki, na łączeniu rury z kolektorem 14771-32E00), a wtedy żadna pasta nie pomoże.

Tak więc zastanów się czy polerowanie kolanka nie zrobić na zasadzie wiwisekcji :P
Z drugiej strony, jeśli często będziesz odkręcał te śruby przy kolektorze, to może się nie zastoją/zapieką.
Z trzeciej strony, to kolanko się poleruje zimą albo przy długotrwałych syfach pogodowych, z nudów... :->

//Edit:
espen napisał(a):
Ja robiąc u siebie wydech nie widziałem takich :hmm:

pewnie nie zauważyłeś, bo po wyjęciu kolektora z głowicy będzie pokryta sadzą. Jeśli zrobisz ryskę i spod niej widać miedź, to jest to właśnie ta uszczelka.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


21 maja 2019, o 11:45
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2016, o 20:49
Posty: 86
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
A co do śrub - bo pcikacze mam wszelkie i popsikam śruby wcześniej, ale lepiej odkręcać nasadką z długim ramienie czy szarpnąć pneumatem (mam 2 klucze penumatyczne).


21 maja 2019, o 17:23
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Ja bym od pneumata nie zaczynał. Psiknął i pojeździł, żeby się podgrzało i powibrowało od silnika. Niestety, tutaj grawitacja penetrantowi (odrdzewiaczowi) nie pomoże, zostaje tylko efekt kapilarny.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


23 maja 2019, o 09:39
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 10 lip 2017, o 11:13
Posty: 213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Uszczelki kolektorów wydechowych
Nie ma co panikować, jak się urwie to wiertarka z wiertłem, gwintownik i po problemie. Nie takie rzeczy się wykręcało


23 maja 2019, o 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL