Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 13:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Stopka boczna 
Autor Wiadomość
motocyklista

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 00:37
Posty: 229
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Stopka boczna
Hej,


Pytanko, mam sv 650n 2002 i on na tej stopce bardzo kładzie się na bok co nie wyglada zbyt fajnie oraz jest upierdliwe. Kiedyś miałem zeta 750 i on prawie stał w pionie. Ktoś coś modzie w tej dziedzinie? Jakieś rady? Swap z innego modelu ?

Pozdro Arczi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2 cze 2020, o 17:24
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Stopka boczna
Jeśli masz oryginalną stopkę, to wszystko jest w porządku - im bardziej jest pochylony, tym środek ciężkości (moto) jest bliżej trójkąta wyznaczanego przez 3 punkty podparcia (2xopona+stopka - im większa podstawa, tym lepiej), tym stabilniej moto stoi na stopce (np. zostawiony podczas wichury i jeszcze przykryty żaglem pokrowca). Z drugiej strony jest patent na "U-turn" w miejscu: jeśli odpowiednio złapiesz i pochylisz moto w stronę stopki, jesteś w stanie obrócić moto w miejscu. Ten trik widziałem przy GSXR, w SV nie podpowiem Ci gdzie złapać za ramę.

Gdybyś mimo wszystko chciał go spionizować, to może poszukaj w tematach "poszerzenie stopki bocznej" (przy motocyklach ADV) - nie dość, że poprawia stabilność na grząskim gruncie (większa powierzchnia, więc nie tonie w bagnie), to jeszcze taki "bucik" wydłuża stopkę (więc i trochę "stawia do pionu"). Minus: dodatkowe gramy w moto (ale to ładnie z ALU/INOX na CNC wycinają, więc nie ma co w tymi gramami przesadzać) i estetyka (w stylistyce "torowej" słabo wygląda).

Coś jak tu:
https://defender.net.pl/product-pol-121834-Poszerzenie-stopki-bocznej-Hepco-Becker-BMW-R-1250-R-19-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIv-Tqzafq6QIVCON3Ch1YDg4uEAQYBCABEgLm3vD_BwE
https://www.xlmoto.pl/czesci-motocyklowe/rama-i-osprzet-motocyklowy_c7/owiewki_c2604/poszerzenie-stopki-bocznej-givi_pid-PIA-150929?v=36246&gclid=EAIaIQobChMIv-Tqzafq6QIVCON3Ch1YDg4uEAQYASABEgIRY_D_BwE&gclsrc=aw.ds
https://boxer-parts.eu/wunderlich-poszerzenie-stopki-bocznej-f700gs-f650gs
https://advalp.pl/pl/wg-zastosowania/poszerzenie-stopki-bocznej
Cenami się nie sugeruj: Wund~, Hep-Bec~ to segment gadżeciarzy spod znaku czarno-niebieskiego śmigła, w ostatnim linku masz rodzimy produkt z Jastrzębia-Zdroju.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


5 cze 2020, o 11:08
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 00:37
Posty: 229
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Stopka boczna
Hej,

No u truna robiłem w zecie bez problemu, tu ten moto się tak pochyla mocno ze aby go podnieść to trzeba sie namęczyć. Taka podkładka nic nie da aby stał bardziej w pionie (za cienka jest) ale myslalem czy tegoś tam nie "dospawac". W SV 1gen jest tak ze ta stokę się wyciąga a jak stawia sie moto to ona sie jeszcze dogina aby czujnik stopki działał, co powoduje że moto bardzo się kładzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


5 cze 2020, o 17:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Stopka boczna
Ja planuję przeciąć tą stopkę gdzieś na środku, do środka wsadzić pręt + rurka z zewnątrz i pospawać. Mi się mocno moto kładzie, bo podwyższałem tył krótszymi dogbonesami.


5 cze 2020, o 21:21
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 00:37
Posty: 229
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Stopka boczna
Chyba masz racje, to będzie „mod” na zamówienie, jakbyś robił ta nóżkę cyknij fotki i jakieś wymiary jakich użyłeś zapisz i podeslij plz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


7 cze 2020, o 09:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL